Liverpool

Van Dijk: “Hey Kak, In all the games we’ve played against each other, you’ve never scored against me.”

Lukaku: :face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth:

Is it 5:30 yet?

Εσείς οι της Λίβερπουλ, εξηγήστε μου τι είναι αυτό που έχετε δει τόσα χρόνια στον Φιρμινιο και συνεχίζετε όχι απλά να τον έχετε στην ομάδα αλλά να είναι και βασικός…

Σαφώς καλύτερη μέχρι στιγμής η Τσελσι.

Κάτσε να μπει ο Τσιμικαρος μέσα να το γυρίσει

Κατέστρεψε το παιχνίδι το κοράκι…

1 Like

Δες την κίνηση που κάνει κάθετα και κόβει όλη την άμυνα στη φάση του Henderson στην αρχή, και θα καταλάβεις

Όταν είναι πεναλντι υπέρ της Liverpool είναι κορακι όταν δεν είναι είναι όλα κομπλέ

1 Like

Είπα κάτι τέτοιο;…

Virgil van Dijk vs. Chelsea

92% Pass accuracy
3/7 Accurate long passes
1/3 Shots on target
4/4 Ground duels won
3/3 Aerial duels won

Α ρε Ελιοτ…

Κρίμα… Περαστικά στον παιχταρα

Ούτε ριπλέι δε δείξανε.

Λιγα πραγματα για το σημερινό ματς.

Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά και με λίγα προβληματικά σημεία.

Η απουσία σέντερ φορ που οδηγεί σε πολλές χαμένες ευκαιρίες. Κάποια στιγμή θα στοιχίσουν. Όπως με την Τσέλσι.

Η παρατεταμένη κακή κατάσταση του Μανέ. Κάτι που επιδεινώνεται και από την εμμονή του Κλοπ να αλλάζει τον Ζοτα κι όχι αυτόν.

Τέλος, το να αφήνουμε τον Φαμπίνιο μόνο του να οργώνει όλο το γήπεδο, να κόβει τα πάντα, να βάζει μέχρι και γκολ, είναι τραγικό. Ας φανταστούμε τον αγώνα χωρίς αυτόν αν είχε ισχύσει η τιμωρία της ομοσπονδίας της Βραζιλίας. Ναι, χάος.

Στα θετικά, ξεχωρίζω την φανταστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο Σαλάχ. Είναι ο ηγέτης της ομάδας και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται.

Σε φάσεις που υπάρχουν τέτοιοι άσχημοι τραυματισμοί δε δείχνουν ριπλέι πλέον στην Αγγλία.

Κοιτα, ο Μανε δεν επαιξε ασχημα χτες, δυστυχως δεν του βγηκαν καποιες φασεις κι οποτε συμβαινει αυτο γινεται λιγο ατομιστης μεσα στο ματς. Στη μια ευκαιρια που εχασε η μπαλα του ηρθε πιο πισω απ’ ο,τι επρεπε, μια αλλη την εβγαλε πολυ τυχερα ο τερματοφυλακας με το ποδι. Στο γκολ που εβαλε, εκανε παρα πολυ καλη κινηση και εκτελεση.

Εχει πεσμενη αποδοση απο περσι και συνεχιζει και φετος.Μονο ο Μο κραταει

Κλοπ : Στο ημίχρονο του τελικού στην Πόλη, σκεφτόμουν να μη δω το δεύτερο ημίχρονο.

Τοξικός : Άσε μας ρε Γιούργκεν. Τι να πω εγώ που ήμουν στο γήπεδο και πέρασε όλη μου η ζωή μπροστά από τα μάτια μου…

1 Like

1 Like

Δεν εχω καταλαβει τον σκοπο του Gomez ο οποιος εχει να παιξει 1 χρονο. Καποιο ονειρο θα ειδε ο Κλοπ

Και ο φαν Νταϊκ 1 χρονο ειχε να παιξει ρε.

Και στα δύο γκολ ο Gomez φέρει ευθύνη. Απλά Ματιπ, Φαν Ντάικ πρεπει πάντα να ξεκινάνε