Liverpool

Ίσως και τα πιο εύκολα παιχνίδια σας, με τόσα πελατιασματα τόσα χρόνια :stuck_out_tongue:

Τεσπα, ον τοπικ περίπου μιας και λέγατε για λιγκ καπ, πέρσι περίπου τέτοια εποχή βλέπαμε αυτό

Ελα μωρέ στο Emirates ψηλοντερμπι είναι. Στο Άνφιλντ μας έχουν ξετιναξει. Δύσκολα θα κόψει βαθμούς η Άρσεναλ της Λίβερπουλ πάντως. Του χρόνου το συζητάμε

Μέχρι στιγμής δεν τα έχουν βρει η διοίκηση και ο Σαλαχ. Φήμες λένε ότι η πρόταση της Λίβερπουλ για Σαλαχ είναι 375.000€ την εβδομάδα και οι ατζέντηδες του Σαλαχ ζητάνε 420.000€.
Και μέσα σ όλα αυτά η Παρί λέει του προσφέρει 600.000€ την εβδομάδα.
Σε περίπτωση που ισχύει αυτό το σενάριο και ο παίχτης θελήσει να φυγει για Παρί η κάπου άλλου,εγώ προσωπικά δεν βλέπω λογο για να κατηγορήσω την διοίκηση.
Θα μου πει κάποιος γιατί δεν τα βρίσκουν στα 400.000€…δεν ξέρω,μπορεί και να τα βρουν στο τέλος.

Στο γκολ του Ντίαζ ακόμα πονάω…

2 Likes

Εναν λογο που δεν εδωσε κοκκινη καρτα?

Καλά, έπεσε κάμποση κλωτσά γενικά…

Σημασια εχει οτι ειμαστε -3 απο την City . Που παιζει στο Λονδινο με την Palace

Επομένο παιχνιδι με Άρσεναλ στο Λονδίνο. Δυσκολο πολυ ελπίζω να φυγουμε με το τρίποντο

Φαβορί η Λίβερπουλ αλλά δεν θα πουλήσουμε φθηνά το τομάρι μας. Ας δούμε καλό ματς και ότι γίνει

1 Like

Συνήθως μπαίνουν πολλα γκόλ. Εμείς μόνο νίκη θέλουμε ακόμα και το Χ κακό είναι

Στις 16 δεν παίζει, τί ώρα;

22:15

1 Like

Έχουμε ένα βουνό να ανέβουμε πλέον.Εκτός απ τα 5 ντέρμπι (τα 2 εκτός),έχουμε επίσης βίλα εκτός και Νιούκαστλ εκτός.

Αντιθέτως η σιτυ έχει εύκολο πρόγραμμα με εξαίρεση τη Γουλβς και την Γουέστ χαμ.

Πιστεύω όμως ότι θα χάσουν κι αλλους βαθμούς ακόμα!!

ΥΓ:Ποσο καυλα θα ήταν να μας δώσει το πρωτάθλημα ο Τζεραρντ τελευταία αγωνιστική με κηδεία μέσα στο ΕΜΤΙχαντ;;Λέω γώ τώρα🤭

1 Like

Αρκεί να μη γλιστρήσει πάλι.

6 Likes

Η Λίβερπουλ αυτά τα χρόνια του Κλοπο (εκτός από πέρσι) φαίνεται ομάδα που όταν πρέπει να κερδίσει μπορεί να το κάνει άνετα, δηλαδή μπαίνει μέσα και βάζει 3-4 γκολ. Η Σίτι αν κολλήσει κολλάει πολύ άσχημα (όπως χθες, που είχε 2-3 δοκάρια αλλά δεν μπορούσε να πατήσει περιοχή εύκολα), αλλά η Λίβερπουλ δεν έχει τέτοια θέματα, δηλαδή αύριο δε θα μου κάνει εντύπωση αν ρίξει 5 γκολ στην Άρσεναλ (όχι για την Άρσεναλ, αλλα για το πως παίζει φουλ επίθεση).

Θα προβλέψω να πω, πως όποιος μείνει πίσω απ’τις 2 και ειδικά μετά το μεταξύ τους, νομίζω θα μείνει και αρκετά πίσω (δηλαδή να τελειώσει το πρωτάθλημα με 8-10 βαθμούς διαφορά). Αν πόνταρα θα έλεγα ότι θα το πάρει η Λίβερπουλ πάντως

Στο μεταξύ τους παιχνίδι λογικά θα κριθεί… Αλλά όπως είπα και πιο πάνω το πρόγραμμα της Liverpool είναι βουνό. Βέβαια αυτή την στιγμή η Liverpool βρίσκεται σε πολυ καλύτερη κατάσταση από την city…

Θα παιξει ρολο και η πορεια τους απο εδω και περα στο ΤσΛ. Κληρωσεις, προκρισεις, αποκλεισμοι κλπ. Εγω οπως εχω πει θεωρω πολυ δυσκολο να το παρουμε, αλλα οχι αδυνατο.

Η Λιβερπουλ όσο περίεργο κι αν το πεις με βάση την εικόνα της Σιτι, είναι η ομάδα που λες ότι μπορεί να μπει σε οποιοδήποτε ματς και να το κερδίσει 4-0 ανεξαρτήτως αντιπάλου. Για τη Σιτι δεν μπορείς να το πεις αυτό

Το αντίθετο θα έλεγα εγώ… Ειδικά στις αρχές του πρωταθλήματος η Liverpool μόνο ομάδα του 4-0 δεν ήταν… Με δυσκολία έπαιρνε νίκη … Σε αντίθεση με την City που πήγαινε τρενο… Αλλά μπάλα είναι και γυρνάει