Liverpool

Δεν ξέρω τι μου λέτε ρε…
Ο τύπος ήταν ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ και ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ.

Πρέπει να είσαι πολύ παπάρας να μην τα βλέπεις αυτά…

Aλλά τι να λέμε. Εδώ πήραμε το Nτόνι από τη Ρόμα, η οποία μετά πήρε το Στεκέλεμπουργκ… Σε κάτι τέτοια εμείς κοιμόμαστε όρθιοι και πληρώνουμε ξενοδοχείο…

Πηραμε Ντονι, γιατι ξερουμε οτι εχουμε ΓΑΜΑΤΟ βασικο τερματοφυλακα τοοοοσα χρονια, οποτε δε χρειαζομασταν τοσο καλο παιχτη. :-s

Ξέρεις ότι η γνώμη μου είναι ότι ΕΧΟΥΜΕ πολύ καλό τερματοφύλακα, αλλά ο Μάρτιν είναι καλύτερος και τότε θα μπορούσες να πουλήσεις τον Πέπε…

Ο Πεπε δε γινεται να φυγει …εχει ριζωσει εδω μεχρι να μας ρουφηξει ολο το αιμα. :smiley:

εδώ είχαμε πάρει ουέφα με τον βέστερφελντ, δε μασάμε :stuck_out_tongue:

Χα χα, το Σάντερ…πού τον θυμήθηκες;

Μεγάλη συμπάθεια ο Φεστερφελντ!!! :slight_smile: :slight_smile:

Ε ρε, βίτσια που έχει ο καθένας μας ανά τους αιώνας…

Συγνώμη για το διπλοποστάρισμα, αλλά τώρα το πήρα είδηση ο κοιμισοτριμάλακας…
Ότι τον πουλήσαμε το Ραούλ Μεϊρέλες το ήξερα…

[SPOILER][B][SIZE=“5”]Τον δώσαμε στην Τσέλσκι;;;;;;[/SIZE][/B][/SPOILER]

Μαλακία με πώληση meireles και κυρίως ότι πουλάς σε άμεσο ανταγωνιστή. Εκτός αν πλέον κοντράρουμε μόνο τους spurs για έξοδο στο uefa, όποτε πάσο.
Παρόλα αυτά η ομάδα είναι καλή και ο Kenny ξέρει να βγάζει από τους παίχτες τον καλύτερο εαυτό (αισθάνομαι). Δηλαδή πάρε Lucas προ Κέννυ και μετά. Έφυγαν και τα περισσότερα σαπάκια (πλην Degen νομίζω)
Η ομάδα για να ανέβει επίπεδο θέλει ακόμη μια μεταγραφή, για την οποία έχουμε ρίξει ήδη γέφυρες. Δίνεις δανικό τζο κόουλ στην Λιλ, αποκτάς καλές σχέσεις και χειμώνα ή του χρόνου πας και τσιμπάς τον Eden τον Haz(z)ard. Και βάζεις και τον Βέλγο μπαλαδόρο (σχήμα οξύμωρο?) στην μηχανή σου!!

Ναι, γιατι οταν αποδυναμωνεσαι, το ιδανικοτερο σεναριο ειναι να ενισχυεις και τον αντιπαλο. :yahoo:

Έχω την εντύπωση ότι αυτός ήταν ο κύριος στόχος της τσέλσης και αγόρασαν το νάντο για να τονε καπαρώσουνε…:stuck_out_tongue:

Τον δώσαμε τον Degen ελεύθερο…

Ρε μάγκες,εντάξει,πιστεύω πως το κέντρο μας είναι ακόμα πλήρες…

Εξάλλου,δεν τον δώσαμε δωράκι στην Τσέλσι,τον πουλήσαμε…

Εκτός αυτού,ο παίκτης ήθελε να φύγει!Τι να κάναμε,να του καρφώναμε το δελτίο στον τοίχο?

Ρε συ, ποτε προλαβε να ξενερωσει ο Μεϊρελες και θα τον πειραζε να μη φυγει;;;

Απλα, το θεμα δεν ειναι οτι δεν εχουμε καλο κεντρο, αλλα οτι θα μπρουσαμε να εχουμε καλο κεντρο εχοντας ενισχυθει και αλλου.

Κοίτα, να εξαιρέσεις δεξιά που παίζεις με πιτσιρικάδες (που δείχνουν καλοί όμως) και τον μια παίζω, μία δεν παίζω Τζόνσον, πήρες και αριστερά καλό παίχτη που πέρυσι γελούσαν τα τσιμέντα με κονχέσκι. Πήρες τον δίμετρο Ουρουγουανό αγόρι στην θέση του Sotis. Πήρες αριστερό χαφ καλό, εκεί που άλλοτε έπαιζαν τιτάνες σαν τον Γκονζάλες και τον Ριέρα (δυστυχώς δεν πρόλαβε να παίξει και ο Λέτο). Και εκεί που επίθεση ήσουν τόρες και άμα τραυματιστεί ενγκόγκ. Έφτιαξες μια πολύ καλή τετράδα με διαφορετικού τύπου παίχτες (μαζί με την επιστροφή του ΚάουτΚόιτΚούιτ μπροστά)

έτσι όπως έχει η κατάσταση ας φκιάξει ένα καλό σύνολο ως το γενάρη και μετά κάνει μια μεταγραφή “αεροδρομίου” στη θέση που θα φαίνεται ότι θέλουμε παίχτη να κάνε ιτη διαφορά.

ρε σεις οπως εγραψα και πριν απιστευτος παικτης ο ραουλ, αλλα [B]δεν θα επαιζε[/B]. αυτος αλλωστε ζητησε να φυγει (δικαιως). εγω οπως ειδα τη λιβερπουλ με μπολτον, θελει ενα κοφτη ακριβως μπροστα απο την αμυνα (λουκας) ενα χαφ πιο μπροστα (ανταμ), 1 δεξι χαφ που συγκλινει και στο κεντρο (χεντερσον), 1 αριστερο εξτρεμ γραμμης (νταουνινγκ), το σουαρεζ που τον αφηνει να κανει ο,τι θελει και ενα στραικερ (κουιτ, αν και με την μπολτον ειχε και αυτος το ελευθερο απο οσο καταλαβα, δεν επαιζε σε μια θεση μονο)

δεν ξερω κατα ποσο θα παιζει το ιδιο συστημα, αλλα προφανως θα επαιζε στη θεση του ανταμ ο ραουλ, απο τη στιγμη ομως που πηρε ανταμ ειχε βρωμισει η δουλεια. δεν μπορω να καταλαβω γιατι βεβαια. (ισως επειδη προσπαθει να βρετανοποιησει το ροστερ, δειτε πως ειμασταν πριν 2 χρονια πως ειμαστε τωρα-οχι και αδικα ε.)
η αληθεια ειναι οταν θα γυριζε ο τζερραρντ, ο ραουλ παλι παγκο θα ετρωγε. και αντε αν ειχαν και ευρωπη πιστευω θα τον κραταγαν, αλλα τωρα να εχεις τοσα πολλα χαφ μονο για αγγλια, ειναι υπερβολη.

τελοσπαντων, εγω πιστευω, αν εξαιρεσουμε τη μαλακια με το μειρελες, πως εχουμε για πρωτη φορα ισορροπημενο ροστερ, παικτες που παιζουν με αυτοπεποιθηση και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με τον προγραμματισμο. ειδικα τωρα που πηραμε τον μπελλαμυ που δινει βαθος και ταχυτητα στην επιθεση και αλλο τσαμπουκα στην (ηδη τσαμπουκαλεμενη) ομαδα και μπορει να μπει απο τον παγκο και να σου αλλαξει το ματς, πιστευω κλεισαμε.

τον πήραμε τον τρελλό τελικά?

Ναι ναι ναι!!

Επίσης μια ερώτηση στην ανάλυση του haliseco. Όταν επιστρέψει ο gerrard σε ποιανού τη θέση θα μπει στην εντεκάδα με την μπόλτον. Χεντερσον, άνταμ ή κούιτ? :-k

Για το τέλος δήλωση Καραgod για τον Coates:
“He’s probably been brought up playing a different type of football than I have, a South American style, so maybe I can learn from him as well,” said the 33-year-old. It’s not always about the older players helping the younger, it can work vice versa. You’re always learning from different people."

Τεράστιος!!

ζω για το εξώφυλλο της sun που σχετίζει τον γκολφάκια με κάποιο καβγά σε παμπ :lol: