Lordi

Καλή φάση, θα μπω να ακούσω κανένα κομμάτι κάποια στιγμή.
Ε τι ερωτήσεις, στείλε μας καμιά φωτογραφία (έλα που δεν έχει βρει…) από την κοπέλα που παίζει τα πλήκτρα και λένε ότι είναι ψιλοθεά…:stuck_out_tongue:

Λες???:-k
Δεν ξέρω…αν το δει κανεις απο το Monsterboard την έβαψα. Έχω το ίδιο nick…
Μμμμ…καλά.
Αν δει τη φωτό η ίδια, δε φταίω εγώ. Θα γίνει έξω φρενών. Anyway.

http://pub.tv2.no/multimedia/na/archive/00249/leena_peisa__lordi__249086c.jpg

Δεν έχει βγει και πολύ καλά εδώ…έχω και καλύτερες αλλά βαριέμαι να κάνω upload.

Μπορείς να βάλεις τη διεύθυνση σε CODE (τέταρτη επιλογή από αριστερά στην κάτω γραμμή εργαλείων) και να μην σε ανακαλύψει κανείς.
Αυτή που έστειλες δε δουλεύει :frowning:
Edit: Γράψε λάθος, απλά είχες γράψει δύο φορές http. Το άλλαξα και το έβαλα και σε code.

Όντως, ωραία είναι!! Χεχε! Κοίτα να δεις ποια παίζει στους Lordi…χαχαχα!

Αλλες λίγες εδώ…

Και ο Kita(στη μέση είναι):

Και ο OX: (4 μήνες μου πήρε να τον βρω)

Να μην έχεις δηλαδή απορία από ποιούς πήρες συνέντευξη.

So…
Δεν εχει φίλο αυτη προς το παρόν. Είναι 28 χρονών, έπαιζε στους Dolchamar και τους Punaiset Messiaat…τι άλλα?:-k

Απλως ανυπαρκτοι.

Το τραγουδι τους μου μοιαζει πολυ με το poison.Οτι κανουν ειναι αντιγραφη απο αλλα πετυχημενα συγκροτηματα.

Γιατι φορανε αυτες τις γελοιες μασκες κ γιατι ντυνονται σαν καρναβαλοι?:-s :-s :-k

δεν με νοιαζει πως ντυνονται τοσο οσο οτι ακουσα δισκογραφια και πραγματικα μαρεσαν.Παντως πραγματι αν δεν ντυνοντουσαν ετσι θα ειχαν μεγαλυτερο ακροατηριο

Ε… ενταξει… ακουγονται οι τυποι… Εχουν καλουτσικη μουσικη, αν και φυσικα τα περισσοτερα τραγουδια τους ειναι αποτυχιμενες απομιμησεις… Στηριζονται πολυ στην (ισως και γελοια) εμφανιση τους και αυτο ειναι μεγαλο μειων.

Παντως δεν μ’ αρεσει να ειμαι απολυτος. Ειναι μια μετρια μπαντα για μενα.

Επειδη Lordi ειχα αγορασει και ακουγα αρκετους μηνες πριν πανε στη Γιουροβιζιον, οποτε νομιζω οτι εχω μια πιο αντικειμενικη γνωμη αφου δεν επηρεαστηκα απο το κλιμα δημοσιοτητας που πηραν αργοτερα, εχω να πω οτι εχουν παρα πολλα ωραια hard rock τραγουδια με δυνατες κιθαρες και μελωδιες που σου καρφωνονται στο μυαλο !

Λοιποοοον…
τωρα που ξεκολλησα καπως απο τη μπαντα μπορω να εχω πλεον προσωπικη αποψη (πως τα λεω)
και πιστευω τα εξης:
σαν μουσικοι νομιζω ειναι αρκετα καλοι, ελαχιστα τραγουδια τους δεν μου αρεσουν (px biomechanic man)
απο φωνη του Mr Lordi δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει αλλα δεν τη μισω απ την αλλη, ενω τα φωνητικα τους παντα με πορωνουν (να σαι καλα Κιτα)
Για τα κουστουμια…εφοσον ξεθωριαζουν σαν μπαντα ηδη και στο εξωτερικο πιστευω οτι θα τα βγαλουν για να εχουν καποια προσοχη, οπως εκαναν κ οι KISS παλιοτερα (το θυμαστε ολοι το - αποτυχημενο καπως, κατα τη γνωμη μου - unmasked album τους) κ ετσι θα χασουν ο,τι εχουν γιατι βασικα οι μασκαρισμενοι δεν πουλανε σε γενικες γραμμες (ισως εκτος τους Slipknot)

Eπισης αγορασα το νεο cd τους οταν βγηκε
και απο μουσικης αποψης με εντυπωσιασε, περιμενα πολυ χαλια δουλεια αλλα τελικα ηταν πολυ καλη, ενω τα νεα κουστουμια ακομα δεν μπορω να τα συνηθισω…δεν μ αρεσουν οσο τα προηγουμενα (του Monsterican Dream τα εσπαγαν νομιζω)

Αυτα εχω να πω

α κ επισης τωρα που δεν ειναι πια της Sony BMG νομιζω οτι θα πατωσουν πιο ευκολα…κριμα στα παιδια με τα ονειρα :S


:stuck_out_tongue:

Είχα ακούσει εκείνο τον δίσκο τους όταν είχαν κάνει ντορο με την γιουροβιζιον και ομολογώ ότι μου άρεσε αρκετά. Και μάλιστα σε ένα κομμάτι είχαν guest φωνητικά από τον Udo. Αλλά παραπέρα δεν τους έψαξα.

‘‘Get Heavy’’ και ‘‘The Monsterican Dream’’ τα καλυτερα αλμπουμς τους.
Καλο και το ‘‘Arockalypse’’ αλλα κατωτερο απο τα δυο προηγουμενα.

Αμα γουσταρεις δυνατο hard rock, ριχτα μια αυτια. :wink:

Lordi - The Riff

ΒΑΣΙΚΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ…:stuck_out_tongue: ΣΤΑ LIVE ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟΙ!

μόλις τώρα το πέτυχα κατα τύχη στον youtube. Το τραγούδι ψιλομαλακία είναι αλλά το video-clip είναι εντελώς καμένο και τα 'σπάει :thumbup::thumbup:

xaxaxa καλό!

:roll:

Καλα,αυτο το θυμαμαι,δεν ηταν θεμα των LORDI.Τους αναγκασαν να παιξουν playback γιατι δεν ειχαν τον καταλληλο εξοπλισμο.Συν οτι δεν ηταν συναυλια,αλλα ενα tv show για το g8 αν θυμαμαι καλα…μπουρδες.Επαιξαν playback 2-3 τραγουδια και εφυγαν.Βασικα κακως το δεχτηκαν να παιξουν ετσι.Anyway δες εδω που ηταν κανονικη συναυλια… https://www.youtube.com/watch?v=tRkVpikxkuQ δεν νομιζω να ειναι playback. :stuck_out_tongue: