Machine Head - Catharsis 2018

μωρέ αν βάλεις και το γεγονός ότι είναι ο πρώτος δίσκος με τον Phil, 14 παίρνει αλλά μην αρχίσει και εξεγείρεται το μπλοκ των φανς του Blackening!!

Υ.Γ. seasons wither κομματάρα αλλά την διεκδικούν και κάτοχοι της bonus έκδοσης του blackening :smiley:

1 Like

Καμία διεκδίκηση. Κυκλοφόρησε στο through.
13 λοιπόν!
Καρδούλες.

1 Like

Από αλλού το περιμέναμε ( @machine_head ) και από αλλού μας ήρθε!

2 Likes

Καταλάβαμε, καλύτεροι και από τους Pink Floyd.

5 Likes

Ποιος καριόλης σκέφτηκε να βγάλουν το Seasons Wither από την κανονική έκδοση του δίσκου ρε φίλε? Πόσο μαλάκας πρέπει να είσαι για να το κάνεις αυτό? Στο cd που έχω δεν υπάρχει πχ, και ήρθαν στο gagarin και το παίζουν και είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό απορημένος ποια είναι αυτή η κομματάρα που δεν την ξέρω! Μεγάλο foul από μπάντα -
management - δισκογραφική.

3 Likes

να πω οτι δεν συμφωνω ; συμφωνω!! ακουω μουσικη απο το Pc και απο το κινητο οποτε ειναι παντα στη λιστα.
Ευτυχως το εβαλαν στη deluxe του Blackening Και το εχω και αυτο αν και πρεπει να αλλαξω CD και μου την σπαει.

3 Likes

με το Seasons Wither στο cd το κυκλοφορησαν μονο στην US εκδοση.Οχι στην ευρωπαικη

Συνηθως και στα παλιοτερα βγαζανε εξτρα στις Japan εκδοσεις.
Εμενα που μαρεσει πολυ και το Alcoholocaust το εχω μονο στο σιγκλακι του.

5 Likes

Η ελλειψη τους Seasons Wither απο την ευρωπαϊκη εκδοση του Through The Ashes Of Empires ειναι εγκλημα και θα επρεπε να δικαστουν οι υπευθυνοι για αυτο…

Τι κοιλια ειναι αυτη ρε Robb στην φωτογραφια για το Catharsis?

3 Likes

απαραδεκτη φωτο :joy:

3 Likes

Μόλις ρίξαν τα μπετά και χαλαρώνουν με μια Amstel.

9 Likes

Δακρυσα

2 Likes

πιο πολυ μου αρεσε το beyond the pale
Για πειτε γνωμες!!

1 Like

πολύ πολύ μ’αρεσει αυτό…σαν να’ρθαν τα χριστούγεννα νωρίτερα :blush:

Ελπιζω να μην θεωρουν τα δυνατα του δισκου αυτα αλλα να εχουν δυναμιτες τραγουδια στα υπολοιπα!!
Ακομα και το bloodstone ειχε καποια πιο δυνατα απο αυτα.

1 Like

Πφφ δεν ξέρω… από την μια έχει προϊδεάσει το αφεντικό για μια πιο μελωδική κατεύθυνση η οποία επιβεβαιώνεται πλήρως στο ομώνυμο και μου άρεσε πολύ, από την άλλη πάντα έβγαζαν πρώτα είτε δυναμίτες (bulldozer, now we die) είτε ομώνυμα για teaser (locust). Γενικά κατά καιρούς σπρώχνονται κομμάτια τα οποία εγώ προσωπικά δεν τα θεωρώ τα καλύτερα των album (bite the bullet, darkness within). Πάντως με running time 74:26 (το μεγαλύτερο στην ιστορία τους) και 15 τραγούδια άνω των 4 λεπτών πάμε με φόρα ή για μεγάλη πατάτα-βαρεμάρας ή για διαμάντι.

Υ.Γ. Μήπως ο Robb περνάει φάση Load/Reload? :yum:

1 Like

Πιο κλισε/safe απο τo Catharsis δε γινεται… Μαλλον θα τους αφησω στο Locust…

1 Like

Όταν λέω εγώ ότι έχουν κανει μεγαλύτερη ζημιά απ ότι καλό οι Μεταλλικα :grin:

1 Like

Βαρέθηκα ρε γαμώτο, δεν είναι κακό αλλά είναι βαρετό.

1 Like

το καλυτερο σημειο του τραγουδιου ειναι στο chorus
Εκει εχει ριφαρα!!Και στο 5;24 μαρεσει!!
Αλλα σαν ομωνυμο του δισκο επρεπε να ηταν τουμπανο!!
Το Locust πχ ειναι μπομπα σε σχεση με αυτο.

Στο προηγουμενο το Κillers & Kings ηταν μετριο σε σχεση με το Now we Die που εριξαν μετα.
Το πανε για πολυ μελωδια οπως ειπε ο anhydriis και το πολυ μπλαμπλα που ακουγα απο τον Flynn τοσο καιρο οτι ο δισκος γαμαει και τετοια με αυτο που ακουω με φοβιζει για τα υπολοιπα 13 τραγουδια.
Πρωτη φορα τοσο υλικο απο την εποχη του Supercharger που ειχε 14.
Για να δουμε!!