Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Εχω την εντύπωση παντως οτι το poll για τα τραγούδια της Γερμανιας έληξε πολλούς μηνες πριν ξεκινήσει η περιοδεία.
Κάλλιστα για αυτους (manowar), μπορεί να ισχύει οτι τα τραγούδια που παίζουν πως ειναι τα τραγούδια που ψηφίστηκαν.
Εκτός αν εγραψαν οτι θα εχουν αλλο setlist καθε βραδυ η κάτι τετοιο.

Ανακοινωθηκε support στους Manowar

2 Likes

Εγώ πλήρωνα για να τους δω

1 Like

Πόσο δίκιο έχει ο Αρχηγός στο κομμάτι που τραγουδάει στο ΕΡ.

Σίγουρα θα πεθάνω από τα γέλια…

3 Likes

Double post, αλλά, το πρόσεξα σήμερα και δεν μπορούσα να μην το αναφέρω.

Μπορεί να μην αλλάζουν το setlst στις συναυλίες τους, αλλά αλλάζουν συνέχεια πόλεις. Να μην είμαστε και αχάριστοι, να τα λέμε αυτά.

8 Likes

Επίσης έχουν αλλάξει ντράμερ, αν αυτό δεν είναι αλλαγή τότε τι είναι;

1 Like

Αλλαξαν και σκηνικά. Πολυ πιο εντυπωσιακα και ακριβά πλέον.
Τελικά ειμαστε αχάριστοι…

Τους ειδα. Μοναχο. Ειχα τοσο χαμηλες προσδοκιες που περασα decent. Μεχρι κ που ανατριχιασα νωρις νωρις με Ανταμς. Απο το Call to arms. Δευτερο τραγουδι. Επι της ουσιας. Καλη αρχη. Κοιλια στην μεση κ δυνατο τελειωμα. Σετλιστ ιδιο. Ανταμς τεραστιος. Παιζει μπαλα μονος. Οι αλλοι θαμμενοι ολοι. Ο κιθαριστας στα σολο κτλ κατι γινεται. Σε ριφ κ ρυθμικα γενικα ανυπαρκτος. Χανεται ο ηχος κτλ. Ακομα κ ετσι με καλο σετλιστ θα πεφτε κλαμα. Κριμα

Ααα το σημαντικοτερο. Καταλαβα γτ τα σετλιστ ειναι ετσι. Thor k Blood of my enemies δεν ακουστηκε κιχ. Σε Gods made heavy metal, hand of doom, house of death k ακομα κ στο σολο μπασο του τσιφ σειοταν ολη η αρενα…δεν υπαρχει σωτηρια

10 Likes

Κατάθλιψη…

1 Like

Άρα μήπως στραβά αρμενίζουμε;;

Έστω ένα battle hymn να έπαιζαν… Έστω ένα… Πες για merch φίλε viper

3 Likes

Ρε παιδες μαλακια θα πω.Αλλα γιατι να μη βομβαρδισουμε το facebook και το σαιτ τους με τι τραγουδια θελουμε να παιξουν στην ελλαδα.Ολοι μαζι.Να τους ζαλισουμε τα αρχιδια.Και ασ κανουν οτι θελουν μετα.Αφου με τα παλια τους ζουμε και αναπνεουμε για να τους δουμε.Παιξτε ρε μαλακες οτι παιξατε το2007 να σας θυμομαστε μεχρι να σβησει ο ηλιος!!!

3 Likes

Το κανουν αρκετοι κ τρωνε delete στην καλυτερη. Αν εισαι δυνατος τρως κ μπλοκ :stuck_out_tongue: Καντο δεν χανεις κ κατι στην ουσια

ΥΓ. Ξεχασα να πω κ για τα σκηνικα. Στα περισσοτερα τραγουδια οι φωτισμοι, εικονες, εφε κτλ μετραγανε πολυ. Πολυ καλες επιλογες

Δεν με πειραζει.Ας μας διαγραψουν και ολους.τουλαχιστον να ξερουμε οτι κατι καναμε και οτι στην ελλαδα γουσταρουμε τα πρωτα τους αλμπουμ.Συγγνωμη φιλε ρεντ αλλα στα παπαρια μου για τα σκηνικα.να τα βαλουν στο πατο τους.Με πολλη αγαπη στο λεω ετσι:Μη το παρεξηγησεις.

2 Likes

Πραγματικά δεν υπάρχει σωτηρία, ειλικρινα δεν μπορώ να το κατανοήσω …κουφοί είναι οι άνθρωποι ?Δεν νομίζω ότι έχει γίνει σε άλλα μεγάλα κλασσικα συγκροτήματα (priest,maiden, motorhead …) κάτι αντίστοιχο. τι δεν νομίζω …το ξέρω !

4 Likes

Φιλε το χω πει κ γω εδω κ καιρο. Γι αυτο κ δεν τα ανεφερα αρχικα. Κ γω εκει τα γραφω. Απλα καποιους τους ενδιαφερουν

2 Likes

Πιστευωοτι εχει παιξει ρολο η φαση οτι δεν ειχαν δικαιωματα κ δεν αφηναν να κυκλοφορουν τα παλια σε youtube κ λοιπες πλατφορμες. Μαλλον οι νεωτεροι εχουν προσβαση κυριως στις προσφατες μετριοτητες περα μερικων κλασικων κ οποιων βρισκανε πιο ευκολα. Δεν μπορω να εξηγησω αλλιως την σνομπαρια μπαντας κ πολλων οπαδων στα κλασικα

Πιστεύω ότι οφείλεται στην μεγαλη επιτυχία, και σταθερά ανοδική, της μπάντας από την περιοδεία του kings of metal και μετά στην Γερμανία με αποκορύφωμα το 2002 και το warriors of the world αλλά και το 2006. Τεράστιες αρένες συγκριτικά με το εμπορικό μέγεθος της μπάντας παγκοσμίως και χιλιάδες νέων οπαδών που μεγάλωσαν με αυτά τα άλμπουμ. 10 χρόνια μετά, το 99, ξεκίνησε η μεγάλη επιτυχία στην Ρωσία όπου λόγω του προηγούμενου καθεστώτος η επαφή με τα παλιά άλμπουμ ήταν ανύπαρκτη. Άλλη μεγάλη αγορά και εκεί απο το 2000 και μετά. Και όντως τα 3/4 της φετινής περιοδείας ήταν Γερμανία και πρώην ΕΣΣΔ σε πολύ μεγάλους χώρους και σολντ αουτ. Αντιθέτως στην Σκανδιναβία που το όνομα της μπάντας έμεινε σε σταθερά εμπορικά επίπεδα, αρα μιλαμε κυρίως για φανατικούς, παίζοντας ανέκαθεν σε κλαμπς των 1000-2000 ατόμων, οι εκεί τους γύρισαν φέτος την πλάτη με αποτέλεσμα τις ακυρώσεις. Δυστυχώς παίρνει η μπάλα με το σετλιστ και τις χώρες “δορυφόρους”. Ας ελπίσουμε σε καμία έκπληξη όπως το march for revenge το 2007 που παίχτηκε μόνο εδώ.

1 Like

το έχουμε κάνει φίλε…

κανένα αποτέλεσμα… καμία απάντηση…

1 Like

Οπως τα πες. Γερμανια, Ρωσια κρατησαν την μπαντα, αλλα χαλασαν τα σετλιστ :smile:

2 Likes