Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Μωρέ έχεις ενδιαφέρον να ακούς /διαβάζεις την άποψη ενος οπαδου για την αγαπημένη του μπάντα.

3 Likes

Δηλαδή, για να παραφράσω και τους ίδιους, Manowar left the hall, με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται για το status των… wimps and posers!

Μου κάνει πάντως μεγάλη εντύπωση που σε όλες τις φωτογραφίες που συνοδεύουν τις σχετικές ειδήσεις εμφανίζονται σαν μέλη του συγκροτήματος οι Logan και Columbus.
Και καλά, ο Logan μέχρι πρότινος ήταν, ο μακαρίτης;

2 Likes

Έλα ντε αυτό με τις φωτογραφίες, αν δεν γίνεται επίτηδες για να προκαλέσει αρνητικά σχόλια λόγω Logan, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν.

Ευτυχώς δηλαδή που στην Ελλάδα είμαστε μπανανία χωρίς νόμους (ή νόμους που να εφαρμόζονται) για ντεσιμπέλ κλπ σε ανοιχτούς χώρους και τους είδαμε λάιβ.

Ποιος ξέρει, σε άλλη χώρα μπορεί να αποφασίσουν να φύγουν επειδή έχει curfew στις 11 το βράδυ

1 Like

Μακαρι να ειμαστε τετοιου ειδους Μπανανια και αυριο.

4 Likes

Δεν υπάρχει μπάντα που θα παίξει δυνατότερα από Manowar φίλος :stuck_out_tongue:

2 Likes

Other bands play, Nanowar…

Ουπς, λάθος νήμα! Σόρι.

1 Like

Βρε μακάρι, αλλά αυτό, εφόσον ισχύει, δεν είναι λόγος να αφήσεις το κοινό σου ξεκρέμαστο. Πολύ περισσότερο σε τέτοιο φεστιβάλ που ο κόσμος ταξιδεύει και κάνει έξοδα για να δει τους headliners.

5 Likes

Εννοειται οτι οι Μανογουορ απλως θυμηθηκαν τον γελοιο τους εαυτο. Τυχεροι ειμαστε στην Ελλαδα που δεν το εκαναν εδω, ατυχα τα παιδια που πηγαν Χελφεστ γ’ αυτους. Εγω απλως ηθελα να πω οτι θελω τους Αλις Ιν Τσεηνς ΔΥΝΑΤΑ.

4 Likes

κοιτά αμα τους είπαν να βάλουν όλο αυτό το PA στα 80 DB… είναι λιγο λαλακία.Εδώ στα κωλόμπαρά παίζουν 100άρια (με πιθανή κοφώση των θαμόνων σταδιακά).

Φανταζομαι αυτα δεν αναγραφονταν στο συμβολαιο που ειχαν υπογραψει καναν χρονο πριν.

2 Likes

Επειδή ο γνωστός και φίλος παραλίγο να κάνει manowar Φλεβάρη σε κλειστό χώρο, και μου είχε πει διάφορα εεε, και ηχεία μπορεί να ζητήσουν ν αλλάξεις και 3 σουιτές/διαμερίσματα θέλανε (προ σκανδάλου με Logan) και διάφορα άλλα. Είναι αρκετά “σφιχτό” συμβόλαιο. Αλλά αν δεν το τιμήσουν προφανώς δεν παίρνουν τα υπόλοιπα λεφτά της εμφάνισης και δημιουργούν κακό προηγούμενο. Ίσως να κάνουν κάτι αλλού ή να τα βρούν αλλιώς (γιατι πίσω απο 3-4 απο τα μεγάλα Φεστιβάλ κρύβεται η ΙΔΙΑ πολυεθνική) εξ’ου και τα σχεδόν πανομοιοτυπά lineup.

Πάντως μου έκανε τεράστια εντύπωση που οι γιγαντοοθονες έδειχναν τη συναυλία και οχι τα decibel…:rofl:

Οι Sunn O))) παιζουν στα 120 :sunglasses:

απο 100 + πάνω μπορεί να κάνει μόνιμη ζημιά όμως.

Αμφιβαλω οτι υπαρχει συναυλια με χαμηλοτεροη ενταση των 100. Τουλαχιστον εδω. Χαι ον φαιαρ πρεπει να ταν 200 :stuck_out_tongue:

Fates στο Gagarin πόσο να ήταν;

επειδή κοίταζα γ πλάκα την οθόνη στον ηχολήπτη σ όλη τη διάρκεια της συναυλίας έπαιζε στο 105 πάνω κάτω. απλά ενημερωτικά.

1 Like

Τεραστια ασεβεια απο μερους τους που κρεμασαν το κοινο τους παντως, αν θελεις βρισκεις λυση, τα υπολοιπα ειναι φθηνες δικαιολογιες. Για αλλη μια φορα εδειξαν τις αυτοκαταστροφικες τους τασεις… Ευτυχως ησασταν τυχεροι στην Ελλαδα και δεν επαιξε καποια στραβη.

2 Likes
4 Likes