Manowar

^^Xεχεχε, μόνο αυτό είχα στο μυαλό μου.

I thought so!

Btw, :thumbup: για το καινούριο άβαταρ

μαγκες αν θελετε να κανετε ειρωνικα σχολια σε αλλο θρεντ, σεβαστειτε καποια πραγματα.

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΔΙΣΚΟΣ…

Τωρα ανακαλυψα το θρεντ…Manowar μια απο τις ποιο αγαπημενες μου μπαντες και απο τα πρωτα πραγματα που ακουσα…τσουζει πολυ να πω οτι εδω και αρκετο καιρο αφησανε την καβλα τους για το μεταλ και την αντικατεστησαν με την καυλα τους για το δολαριο…MMXIV??? Oh really?
καραγκιοζιλικια…

Με αφορμή αυτό http://www.youtube.com/watch?v=ZmhxWi5O1gg ξανα-ανακάλυψα το Triumph of Steel. Ακούγοντας το και μετά απο νέα - προσεκτική- ακρόαση, μαγεμένος απο τα οργιλά φωνητικά του Adams, τα κρουστά του Rhino και τις συνθεσάρες του αρχηγού έχω να δηλώσω,χωρίς κανενα ίχνος ιεροσυλίας,ότι χτυπάει άνετα ένα Into Glory Ride. Θα μπορούσε να ήταν το ιδανικό OSI του Κόναν του Βάρβαρου.
Και αυτο το Power of Thy Sword… μα γιατι να μην παίζεται live;;;

ΥΓ: Κάποιος απο’δω μέσα πριν απο χρόνια οριόταν για το αδικημένο Triumph…πόσο δίκιο είχε!!

το τραιομφ είναι μακράν ο πιο αδικημένος δίσκος των 90ς .-

Δισκάρα! Άντε να πεις ότι τραβάει λίγο παραπάνω από όσο θα έπρεπε ο Αχιλλέας και κουράζει. Τρίχες, γαμάει κι έτσι! Και έχει από τις καλύτερες παραγωγές που έχουν κάνει σε δίσκο τους.

και ο καλύτερος επίσης

Τι μου θυμίσατε!
Τα καμμένα ηχεία στο σπίτι (30άρια, τι να σου κάνουν…) το 93 λόγω του Spirit Horse!!!

ΕΓΩ ΤΟ ΨΗΦΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ TRIUMPH ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΠΑΝΤΩΣ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 10…ΔΙΣΚΑΡΑ! SPIRIT HORSE K POWER OF THY SWORD ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΔΙΚΗΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ

Το είχα ρίξει στο Battle Hymns,ας το αλλάξει κάποιος σε Triumph…

Δισκάρα τρελή! Σίγουρα καλύτερο από Fighting The World και ό,τι έβγαλαν από το Louder…και μετά. Το μόνο αρνητικό είνα τα πραγματικά κουραστικά σολο στο Achilles…γιατί κατά τα άλλα είναι υπέροχο!

Κάτι για το Achilles…αν ηταν ψαλιδισμένο εκεί που έπρεπε (ας μην κρυβόμαστε) θα ήταν το κορυφαίο επικό κομάτι όλων των εποχών…

περαστε εξω κυριε.

για έλα εσύ μέσα…

Λοιπον…υπαρχει ενα πολυ πολυ σοβαρο ενδεχομενο να ειμαι Ιανουαριο Φεβρουαριο του 2016 στη Στουτγκαρδη…κοιταζοντας τα live εκεινο τον καιρο για να αποφασισω ποια ημερομηνια να κλεισω, βλεπω οτι ειναι και αυτο των Manowar…ωραια ρε πουστη μου…αλλα 80? το ticket? τι φαση?? παιζει κανα πιο φτηνο???γνωριζει καποιος?

δεν εχω κοιταξει να σου πω την αληθεια για γερμανια φετος. οταν ειχα παει το 13 ειχε κανα 60αρι μου φαινεται, αλλα γενικα εχω την εντυπωση οτι τα τικετ ειναι πιο ακριβα γερμανιες και πιο βορεια.

Ναι ρε γαμωτο…αντιστοιχα Τσεχια ειναι στο 35?..