Mastodon || 2.9 Thessaloniki || 3.9 Athens

Έχεις κανα συγγενή ή κολλητό που δουλεύει στη Detox και θίχτηκες?

Όχι, είμαι ο ίδιος σε αποτοξίνωση και όταν διαβάζω σαχλαμάρες κάτι με πιάνει

Επειδή γράφω εγώ σαχλαμάρες γι’ αυτό στη φεστιβαλάρα σου πήγαν 3 κι ο κούκος πέρσι. Τι αποτοξίνωση κάνεις? Σου έχω μία που σου καθαρίζει το συκώτι μέσα σε τρεις μέρες! Συσσωρευμένες τοξίνες, τα πάντα όλα. Σούπερ αποτελέσματα! http://www.onmed.gr/diatrofi/item/317022-i-apotoksinosi-ton-3-imeron-pou-tha-katharisei-to-sykoti-sas

Ρε Τσιταχ, μεγάλο παιδί είσαι (;), δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε και γράφεις πάλι σαχλαμάρες για “την φεστιβαλάρα μου”.

Σταρχίδια μου η ντήτοξ και η κάθε ντήτοξ, θες να βγεις να κράξεις μεγειά σου με χαρά σου, πες για τους μαλάκες που ακόμα δεν έχουν βγάλει μια ανακοίνωση, μη βγαίνεις και λες “ε κλάιν που ακυρώνεται ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ”, αν είναι δυνατόν δηλαδή.

Εχει γινει γνωστο απο χτες και η Detox δεν εχει βγαλει ακομα επισημη ανακοινωση, τι να πω, μπακαληδες ειναι ρε γαμωτο? Η αληθεια ειναι οτι ουτε οι Mastodon εχουν ανακοινωσει κατι στο επισημο site τους, λετε να ειναι μουφα η ειδηση? Πολυ κριμα παντως, ηταν ευκαιρια να δουμε επιτελους Mastodon σε κλειστο χωρο με full set… Αραγε θα βαλουν καποιο αλλο ονομα στην θεση τους, θα ανακοινωσουν κανα ελληνικο γκρουπ ακομα και θα ειναι πρωτο ονομα οι Turbonegro?

Το ειχαμε ξαναπει νομιζω οτι οι Kreator παιζουν στις 30 Αυγουστου στην Τουρκια και η επομενη συναυλια τους ειναι στις 12 Σεπτεμβριου στο Βελγιο οποτε θα μπορουσαν να τους φερουν.

είναι σοβαρό επιχείρημα το ότι δεν είναι “by the sea” το φεστιβάλ.
Το Dynamo άλλωστε έπαψε να λέγεται Dynamo όταν έφυγε από το club και απ την πόλη γενικότερα.
Το Pinkpop μετονομάστηκε σε PinkRock κ.ο.κ.

Είναι σοβαρός λόγος να μην πας σε ένα φεστιβάλ επειδή άλλαξε ο χώρος και η ημερομηνία που έγινε τα πρώτα δύο χρόνια του.

Αντί να στεκόμαστε στο ότι κατά τα φαινόμενα ακυρώνει μία τοπ μπάντα της εποχής και χάνεται η ευκαιρία να τους δούμε σε headline set σε κλειστό χώρο, κάποιοι λένε δεν πειράζει, δεν είναι στην παραλία και καλοκαίρι…

ps: cheetah και με Slayer, Down, RC πάλι πάτωσε (εμπορικά) αν θες τη γνώμη μου. Αυτό δε λέει κάτι για την ποιότητα του. Είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων. Και σίγουρα όχι μόνο της εταιρείας που νοίκιασε ακριβό venue, έφερε ακριβά ονόματα και σε καλή τιμή (οι Slayer στην Αγγλία το φθινόπωρο έχουν εισιτήριο 45 λίρες με Anthrax. Αντίστοιχες τιμές παίζουν και στην υπόλοιπη ευρωπαϊκή τους περιοδεία.)

Γιατι δεν ρωτας κανα δισκαδικο; νομιζα οτι θα το εχεις ηδη κανει.

Το Gazi Music Hall έχει χωρητικότητα 3.500 ατόμων. Στο HBTS που έγινε πριν 2 χρόνια με τους Slayer πήγαν 5.000 άτομα. Που σημαίνει ότι θα είχαν μείνει απ’ έξω 1.500 άτομα αν γινόταν το φεστιβάλ στο Γκάζι. Και μιας και το συζητάμε να σου πω και εγώ τη γνώμη μου για αυτό το φεστιβάλ. Για μένα η Detox έκανε μια πολύ καλή προσπάθεια πριν από 2 χρόνια και έφερε τους Slayer για πρώτο όνομα και τους Down για δεύτερο. Ο κόσμος είδε την προσπάθεια, με ένα πάρα πολύ καλό όνομα για headliner, και στήριξε ανάλογα. Σίγουρα θα μπορούσε να στηρίξει πιο πολύ και να πήγαιναν ακόμα περισσότερα άτομα από 5.000 αλλά πάντως στήριξε. Την επόμενη χρονιά, εγώ και αρκετός κόσμος πιστεύω, θεωρούσαμε ότι η Detox θα κινηθεί αναλόγως. Δυστυχώς όμως η Detox έριξε το μπάτζετ με αποτέλεσμα το headline όνομα να μην είναι του ανάλογου βεληνεκούς των Slayer (μιλάω για το πόσο μεγάλη θεωρείται μια μπάντα στο παγκόσμιο μουσικό στερέωμα και σε τι θέση παίζει στα μεγάλα φεστιβάλ και όχι για το αν παίζει thrash metal ή alternative metal ή hard-rock). 'Οταν ρίχνεις το μπάτζετ, τότε έρχονται μικρότερου βεληνεκούς συγκροτήματα και πέφτει αναλογικά και η ποιότητα του φεστιβάλ. Ο κόσμος το βλέπει αυτό και ήταν λογικό πέρσι να πάνε μόνο 2.000 άτομα στους Deftones. Δηλαδή λιγότεροι από τους μισούς σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά. 'Οσον αφορά τη φετινή χρονιά περίμενα κάτι μεγαλύτερο και πιο εμπορικό από Mastodon για πρώτο όνομα. Έναν καλλιτέχνη που θα μπορούσε να μαζέψει πολύ περισσότερο κόσμο. Για παράδειγμα ο Slash που ήταν φέτος Ευρώπη. Οι Mastodon, που κατά τα άλλα είναι μια πολύ καλή μπάντα, πόσο κόσμο πιστεύεις ότι θα μαζέψουν αν γίνει τελικά η συναυλία? Χίλιους πεντακόσιους? Δύο χιλιάδες? Δυόμισι χιλιάδες? Δεν νομίζω ότι είναι νούμερα αυτά για ένα φεστιβάλ που θέλει να λέγεται μεγάλο. Ok δεν είναι δικό μου το φεστιβάλ ούτε εγώ κάνω κουμάντο απλά λέω τη γνώμη μου.

P/S: Απ’ τη στιγμή που δεν υπάρχει κάτι επίσημο από τους Mastodon ότι ακυρώνεται η περιοδεία τους τι ανακοίνωση να βγάλει η εταιρεία δηλαδή. Να λέει τι; Να απαντάει σε φήμες που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο;

ναι, Slash για να μαζευτούν 10.000 κόσμου :stuck_out_tongue:

Οι Mastodon ειναι κλασικοι, με τουλαχιστον 5 κλασικουσ δισκους. θα μαζεψουν 500000 κοσμο. Οταν τα ελεγα με ελεγαν γραφικο. Τωρα δεν μιλαει κανεις, Ποιος θα παει σε συναυλια που 100% θα ειναι χαλια, αποδεδειγμενα? Α ξεχασα,μερικοι εχουν δει ωραιες συναυλιες τους στο youtube.Τετοια ποσοστα δεν ειχε ουτε ο Πασπαλιε.Του χρονου στο Αν, μαγκες.

πάντως το πρώτο HBTS δεν είχε 5.000 ούτε κατά διάνοια. Πρέπει να είχε κόψει 2.500 μαξ. Προφανώς αυτός ήταν κι ο λόγος που τον δεύτερο χρόνο είχαν τόσα ελληνικά συγκροτήματα μέσα στο line up!

Στο Γκάζι πάντως χωρούσαν τα κομμένα εισιτήρια.

Μια βδομάδα μετά τις “φήμες που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο” ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Δηλαδή δεν μπορούν να επικοινωνήσουν με κάποιον από το μανατζμεντ των μάστοντον να μάθουν τι φάση και ανάλογα να πουν “το λάιβ θα γίνει κανονικά” ή “παλεύουμε να κλείσουμε άλλο δυνατό όνομα” ή “θα μεταφερθεί για του χρόνου τον Ιούλιο σε κάποιο μπητσόμπαρο για να ταιριάζει η ονομασία” ή ΚΑΤΙ τέλος πάντων. Και είμαστε ένα μήνα πριν το λάιβ ε. Εξίσου για τον πούτσο βέβαια και οι mastodon που δεν επιβεβαιώνουν/διαψεύδουν την ακύρωση 15 συναυλιών από την περιοδεία, έτσι να υπάρχει μυστήριο και αγωνία.

Τόσες σελίδες φλέημς και ηλίθια ποστς για το όνομα, ναι παιδιά, εκεί ήταν το πρόβλημα.

Μη μιλας ετσι για τους mastodon ειναι ηδη κλασικοι

παντως η πρώτη εμφάνιση των mastodon, αν θυμάμαι καλά το 2006 , μόνοι τους σε κλειστό ηταν πολύ καλή. Κατα τα αλλά δεν με ενδιαφέρει και πολύ αν θα έρθουν .

Καλησπερα προσπαθούμε να βρούμε νέα ημερομηνία με το management τον συγκροτημάτων πολυ σύντομα. Θα σας ενημερώσουμε σύντομα για νέα ημερομηνία η θα σας επιστρέψουμε τα χρηματα σας αν δεν μπορείτε να παρευρεθείτε. Με εκτίμηση Detox Events

Greg7, Παρασκευή 11/9 είναι ο αγιασμός, καλή αρχή στο Δημοτικό εύχομαι

Ελπίζω αν βρουν καινούριες ημερομηνίες να μην το πουν HBTS γιατί ούτε δίπλα σε θάλασσα θα είναι ούτε θα είναι καλοκαίρι και το ΗΒΤS είναι αμιγώς καλοκαιρινό φεστιβαλ. Προσπαθούν να μας ξεγελάσουν.

Αν υπάρχει θεός θα έχουμε χριστουγεννιάτικο heavy by the sea [-o<

Θα μετράει όμως να το κάνουν όντως δίπλα σε θάλασσα και μετά ο κόσμος να παραπονιέται γιατί δεν το κάνουν σε κλειστό χώρο με τόσο κρύο.

Για να ξέρει τον Πάσπαλι είναι πολύ μεγαλύτερος ηλικιακά από Δημοτικό χοχοχο! Πάρτε ένα βλέφαρο για το πώς μόνος του ο Ζάρκο διέλυσε τον Άρη του Γιαννάκη πίσω στο 1993. https://www.youtube.com/watch?v=3Pu7fRo5zzc