Mastodon

Μονο σε εμενα φανηκε αηδια το Jonah Hex ή και σε αλλους?

Aχρειαστη εντελως κυκλοφορια.

Και σε άλλους:wink:

εχω μεγαλη περιεργεια παντως
πως θα ειναι το νεο τους αλμπουμ

θα είναι η λογικη συνεχεια του cts
θα είναι το δίδυμο αδερφακι του cts
θα είναι επιστροφή στον παλαιότερο ήχο τους?

Πολλά μπορεί να είναι. Το θέμα είναι τι περιμένει-θέλει κανείς στην παρούσα φάση από τους Mastodon. Εμένα προσωπικά δε θα με ευχαριστούσε ας πούμε ουτε να βγάλουν ένα cts number2 ούτε να γυρνούσαν στον πρωταρχικό ήχο τους. Περιμένω κάτι πιο διαφορετικό ή μαλλον καλύτερα να συνεχίσουν τον πειραματισμό και με άλους ήχους γιατι πιστεύω ότι σαυτή τη φάση τους παίρνει να το κάνουν και να το κάνουν και καλά.

Ωραιά!! Πάντως το Crack the skye μου άρεσε πολύ (μη σας πω ότι το λατρεύω τον δίσκο) και φαίνεται να ορίμασαν μουσικά ! :slight_smile:

Για να δούμε! Είναι μεγάλη μπάντα πάντως! Και μπορώ να πω ότι δε με κέρδισε από το Leviathan τόσο όσο το C.t.S.

εγώ πιστεύω πως μάλλον το άλμπουμ δεν θα είναι ίδιο με το c.t.s γιατί δύσκολο να βγάλουν ξανα πανομοιότιπο άμπουμ. Ελπίζω να εξελίξουν τη μουσική τους ακόμα περισσότερο,να κάνουν ένα βήμα παραπέρα

εγω πιστευω οτι το επομενο αλμπουμ τους θα εχει παλι καποιο concept παρομοιο με τα προηγουμενα και πως θα διαφοροποιηθει ο ηχος τους…χμμμ για να δουμε πιστευω πως θα ακουσουμε παλι κατι καλο

Εισαι o μεγαλος αρχηγος των Troll ε?

Ποτε μεχρι τωρα δεν εχουν βγαλει καν κατι μετριο, συνεχεια εξελισσονται και πανε ενα βημα παραπερα, οποτε δικαιουμαστε να το λεμε αυτο.

[B]MASTODON To Release ‘Live At The Aragon’ DVD/CD[/B]

Atlanta progressive metallers MASTODON will release a new live DVD/CD, “Live At The Aragon”, on[B] March 15[/B] via Reprise. The set was filmed/recorded during the band’s October 17, 2009 concert at the Aragon Ballroom in Chicago, Illinois and it features a performance of the “Crack The Skye” album, along with other tracks from MASTODON’s back catalog, plus a MELVINS cover.

MASTODON’s setlist for the show was as follows:

  1. Oblivion
  2. Divinations
  3. Quintessence
  4. The Czar
  5. Ghost of Karelia
  6. Crack The Skye
  7. The Last Baron
  8. Circle of Cysquatch
  9. Aqua Dementia
  10. Where Strides The Behemoth
  11. Mother Puncher
  12. The Bit (MELVINS cover)

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=153418

Θέλω να δω πως ακούγονται τα κομμάτια του Crack The Skye

Καλή κυκλοφορία…πάλι θα γεμίσοπυμε στα dvd, αλλά εγω τα ευχαριστιέμαι:):!:

Niiiice!! Επιτελους crack the skye κομματια live (και ειδικα μεγαλη ανυπομονησια για το λατρεμενο czar):!: Καιρος ητααν, αργα η γρηγορα το περιμενα :D:D

[B]
Mastodon - “Live At The Aragon” Trailer [/B]

[B]“Mastodon: Live At The Aragon” DVD + CD is comprised of “Crack The Skye” performed live in its glorious entirety along with fan favorites from “Blood Mountain” (2006) and “Leviathan” (2004) plus a brutal cover of “The Bit” by MELVINS.[/B] A dozen blistering tracks that loudly displays MASTODON’s unmatched virtuosic prowess at the apex of their career to date. The DVD program contains a full 78-minute live visual concert experience filmed in Chicago and is a stunning representation of the band captured in their most natural and primal element. [B]The DVD will also feature a 58-minute “tour film” entitled “Crack the Skye: The Movie”, and contains the films which were projected on screen, behind the band in performance.[/B] These images were created specifically to illustrate the conceptual thread linking each of the songs on “Crack The Skye” and are exclusive to this package for the very first time giving the fans a brand new way to re-experience “Crack The Skye”.

Beginning today through MastodonRocks.com fans can pre-order a [B]special bundle [/B]that will include the complete “Mastodon: Live At The Aragon”, along with a custom MASTODON guitar pick tin (with embossed picks) and a reproduction of the official MASTODON all-access tour laminate exclusive only to this package.

Fans who wish to purchase “Mastodon: Live At The Aragon” digital download can do so on the iTunes Store both in audio form, and as a live concert film, including “Crack The Skye: The Movie”. In addition, the package will also be available through Amazon.com as an audio/video bundle.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=153545

Μου τρεχουν τα σαλια…

Δες αυτο για να τα σκουπισεις…

[SPOILER]Μπανταρα απο τις λιγες, αγαπαμε/λατρευουμε και τα συναφη… αλλα με την φωνη στα live υπαρχει ενα θεματακι…[/SPOILER]

Πάλι καλά να λές εγώ τα περίμενα χειρότερα.
Ο ντράμερ πάντως μια χαρά τα παλεύει τα φωνητικά και δεν του το χα…

Λοιπόν ποστ που δεν απευθύνεται σε κάποιον, γενικά.

Τους Μάστοντον τους θέλουμε καραφάλτσους και αληθινούς, όποιοι ψάχνετε φωνάρες, τα κουβαδάκια και σ’άλλες παραλίες.

Εγώ από τα μαϊμού λάιβ των 80ς με τα οverdubs και τις ψεύτικες φωνές, και τα σκατένια φωνητικά των μάστοντον, προτιμώ τα δεύτερα.

Και όποιοι δεν κατάλαβαν πως το 2009 έδωσαν μια αυτοκρατορική εμφάνιση στη Μαλακάσα, τι να πω, ξεβουλώστε τα αυτιά.

Όσο για το λάιβ, αχρείαστο πραγματικά, αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχουν οι πολυεθνικές.

fixed.Κομπλε τα φωνητικά.Έτσι γουστάρουμε Mastodon.

Επειδη εγω ημουν αυτος που εθιξα το φαλτσο της υποθεσης… εμενα προσωπικα το video του Oblivion απο το Aragon με απογοητευσε και πιστευω πως αντικειμενικα ειναι κατι που δεν μπορεις να προσπερασεις στην αποδοση μιας μπαντας, ειδικα οταν η συγκεκριμενη παιζει παπαδες. Αληθινοι ειναι, αλλα ειναι και καραφαλτσοι οπως ειπες. Ο καθενας το εκλαμβανει αναλογως αυτο, για εσενα ειναι σημαδι υγειους τρουιλας, για εμενα καλλιτεχνικη αδυναμια.

Ομως περι εμφανισης στην Μαλακασα το 2009 θα συμφωνησω μαζι σου και μακαρι να ξαναερθουν να τους δω και 4η φορα (κατα προτιμηση σε κλειστο χωρο με full setlist).Αλλο του να εισαι σε συναυλια τους και να κωλοχτυπιεσαι και να βυθιζεσαι στη μουσικη τους και αλλο να παρακολουθεις “αποστειρωμενος” ενα dvd στο σαλονι σου.

Νταξει, δε θα το λεγα τόσο τρουϊλα, όσο πως από μια μπάντα που από την αρχή έχει μπρουταλ φωνητικά, είναι λίγο παράλογο να περιμένει να ακούσει κάποιος τα μη φάλτσα.