Megadeth

Κακά πράματα.

Ιταλοί, παίζουν από το ΄77, η μπάντα που επηρέασε - μεταξύ άλλων:

Mercyful Fate/King Diamond
Hellhammer/Celtic Frost
Paradise Lost και η μισή Atmospheric Death Metal σκηνή

Όποιος δεν τους είδε τέλη Φλεβάρη στο Gagarin 205…

Thank you, ενδιαφέρον ακούγεται!

Γιάννη, πιο κακά από σένα αποκλείεται!

__Ξέρουμε τίποτα για το σαπόρτ της Θεσσαλονίκης?

http://forums.megadeth.com/showthread.php?t=142756

diladi uparxei pi8anotita na to anaballoun???

__Ποιό? (θέλει εγραφή για να διαβάσουμε το link)

kapoios opados eipe auto

i dont think dave will be happy with this.read on


well megadeth will be playing greece this summer.both athens and thessaloniki.although it is not yet on the killing road the company that organizes the concert announced that the support act for the gig in athens will be the greek black metal band,rotting christ.we all know daves believes and his opinion about black metal.rotting christ as you can easily understand dont actually go to church every sunday instead they had taken part on the fuck christ tour along with mayhem and other satanic (sic) bands a few years ago.

hey dave do you mind them opening for you?

kai o mustaine apantise

well, if they are on it, i certainly don’t want to kick them off. we will just have to pass and play greece another time or place.

i have informed my management and they know what i feel.

thanks for the update.

Για άλλη μια φορά απέδειξε ΠΟΣΟ ΜΑ*ΑΚΑΣ είναι (sorry κιόλας!) Κρίμα, κι ήθελα να τον δω…
Αλλά ρε παιδιά συνήθως η ίδια η μπάντα δε διαλέγει το supprot της;

Καλά έκανε!!!
Μακριά από τους σατανιστές!!!
Ου ου ου 666…

Εγώ βέβαια απορούσα πως θα ανεχόντουσαν να παίξουν στην Ελλάδα αφού θα εμφανιστούν το καλοκαίρι και οι κατ’εξοχήν σατανιστές Black Sabbath :roll:

Πάντως βάζω στοίχημα ότι θα έρθουν :wink: Καιρός να τους απολαύσουμε :twisted:

__Κατά τη γνώμη μου λέτε βλακείες που λένε τα παιδάκια και οι funboys. Είστε απο τα παλαιότερα μέλη και νομίζω το ξέρετε πως σας εκτιμώ (δεν είχαμε και ποτέ πρόβλημα), οπότε ελπίζω να καταλαβαίνετε πως ό,τι λέω δε το λέω για να σας προσβάλω.

__Οταν όμως κάποιος λέει μια βλακεία, ας είναι οποιοσδήποτε, τι να κάνουμε, να μη το πούμε;

__Ρε παιδιά. Συγνώμη κιόλας. Μπορεί ο Mustaine να είναι μαλάκας. Αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ΔΕ μπορώ να καταλάβω γιατί τον χαρακτηρίζετε έτσι. Είναι ή δεν είναι καλλιτέχνης; Το άλλο συγκρότημα, είναι ή δεν είναι SUPPORT; Την συναυλία, ποιός την διοργανώνει; Το support ή οι Megadeth; Δεν έχω το δικαίωμα να συμφωνώ ή όχι καλλιτεχνικά με ένα ρεύμα /μουσικό στιλ /ύφος /ήθος κλπ;

__Και μάλιστα υπάρχουν δύο λόγοι. Ο πρώτος είναι να μη θέλω να παίξουν στη συναυλία μου π.χ. ο Moby. Αυτό δε σημαίνει ότι ο Moby δεν είναι καλός καλλιτέχνης, όμως εγώ δεν θέλω πρόσμοιξη με τέτοιο είδος μουσικής γιατί δεν ταιριάζει στη μουσική μου, ή στη μουσική που θέλω να παρουσιάσω. Ο δεύτερος λόγος είναι να μη μου αρέσει /με εκφράζει /δεν συμφωνώ κλπ με αυτού του είδους τους καλλιτέχνες ή το στιλ μουσικής ή αυτών που πρεσβεύουν.

__Θα δεχόντουσαν δηλαδή ποτέ οι Nirvana (που είναι γνωστοί για τον τσαμπουκά τους, όταν ήθελαν να τους αναγκάσουν να κάνουν πράγματα που δεν ήθελαν ως συγκρότημα) να παίξουν με την Britney Spears; ΟΧΙ. Γιατί; Γιατί έχουν τους λόγους τους. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. Καλύτερα να είσαι πιστός και αυθεντικός σε αυτό που κάνεις ή στις αρχές σου και όχι για λίγα χρήματα να λες ναι σε όλα.

__Μπορεί να έχω άδικο -ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ- αλλά αν εγώ πιστεύω ότι δεν θέλω να δώσω παράδειγμα στους οπαδούς μου να αρχίσουν ν’ ακούν σατανιστική μουσική (μην αρχίσω ν’ ακούω χαζά, όταν βρίζεις τον Χριστό στη μουσική σου, τότε είναι “αντι-Χριστιανική” η μουσική σου ΕΞ’ ΟΡΙΣΜΟΥ -δε το παίζω αρχιεπίσκοπος), τότε το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να διαφωνήσω να παίξω μαζί τους ή να μου ανοίξουν τον δρόμο (συναυλία). ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ; Δηλαδή να κάνει τι (άσχετα αν έχει άδικο ή δίκαιο που δεν τον εκφράζει /δε του αρέσει αυτή η μουσική), ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΙΞΕΙ ΘΕΑΤΡΟ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ, ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΘΕΛΕΤΕ;

__Στο κάτω - κάτω, δεν είπε “ΔΙΩΞΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ (που νομίζω -μιας και δικιά του είναι η συναυλία- έχει το κάθε δικαίωμα να ζητήσει, αφήστε που πρώτα έπρεπε να ενημερωθεί!)! Είπε ότι:” i certainly don’t want to kick them off. we will just have to pass and play greece another time or place." Μπορεί φυσικά να φέρει το ίδιο αποτέλεσμα (εδώ φαίνεται και για ποιον θα έρθουν οι οπαδοί), αλλά δείχνει ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ και ΣΕΒΑΣΜΟ (άσχετα με το αν απεχθανεται τη μουσική τους), προς τους άλλους καλλιτέχνες! Προσωπικά δεν περίμενα να λειτουργήσει τόσο επαγγελματικά και με τακτ -μπράβο του.

__Φυσικά δε χρειάζεται να πω ότι συμφωνώ με την όλη στάση του και ότι τι να κάνουμε, προτιμώ να ΜΗΝ ΤΟΝ ΔΩ (που ΔΕΝ τον έχω δει live και θα ήθελα πολύ να τον δω) καθόλου, παρά να τον δω να ξεπουλιέται.

__Οσο για την επιλογή του support… Πραγματικά δε μπορώ να την καταλάβω!! ΔΕΝ έπρεπε να ξέρει ένα - δύο πράγματα η παραγωγή πριν τους επιλέξει, δε έπρεπε να ρωτήσει τον Mustaine; Και (πάνω απ’ όλα), με ΤΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ τους επέλεξε; Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά μουσικά δεν ανοίκους στο ίδιο ή σε παραπλήσιο είδος!!!

__Σας φαίνονται παράλογα τα όσα λέω;[/list]

Den yparxei kanenas logos anhsyxias, h parekshghsh lythike kai oi synavlies tha ginoun kanonika.Rest assured. And rust in peace :wink:

o dave milise

Why would this surprise you?


Droogies!

It has come to my attention that there was a show in Greece where an allegedly ‘full-on’ Satanic band was going to be playing, as well as one in Israel too. No one knows for sure what their intent or content is, so I am nopt going to say they are.

Yes, I said that I was not really interested in playing with Satanic, and that is because I changed my outlook on life and my spritual beliefs over three years ago. I became a Christian, yes, and I have made even more mistakes now that I have, because there are things I do that I know I should not do, and things I do not do that I know I should.

Plus I have helpful people like the guy in this thread who is quick to point out my failings, and volunteering as my self-appointed judge to remind me of everything that I am doing wrong.

Yes I did say I would prefer not to play on concerts with Satanic bands. That doesn’t mean I won’t, it doesn’t mean I would not talk with the bands either, (sometimes it is just for fun anyway with these bands). But to make a life altering change and then not have some kind of affect would not have been a change at all, would it? Its not much different from staying away from booze if you have made a decision to be sober.

The concerts that I headline or I put together is usually my choice who I want to play with; festivals are different. If I don’t feel it is right for me to do something, then like I said in this post here http://forums.megadeth.com/showthread.php?t=142756 I would just respectfully decline. I would not ask that anyone be taken off if they were already confirmed.

I have to draw the line and stand for my beliefs or they aren’t beliefs at all, are they? I don’t expect anyone to fully understand this, but I know many of you do, and I thank you for your support.

To the Droogie that is set on insulting me about my beliefs, I understand. It is easy for a person with no beliefs to mock someone who does. I don’t know if you do (I hope so), but it appears not. Because if you did, you would say, “well those are Dave’s beliefs, they are not like mine, but if mine are to be respected, than so should his.”

I doubt you will think things through like this before you come on here and attack me for my beliefs again, but here’s to hoping. And ya might want to check the guidelines of this site too; we are pretty friendly here, but personal attacks don’t sit well here.

And if not, I imagine someone will prolly buy your ticket and I will dedicate a song to your abscence at the concert

The moral to the story is this . . . I don’t like certain bands and that will never change that in me.

COG!


MSGD!

MEGADETH,ROTTING CHRIST DEATH SS ΚΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ;
ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ …
ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ …

:arrow: Shadowcaster: Κάτσε βρε παιδί μου! Κατ’αρχήν καλημέρα! Κατά δεύτερον, μην ανησυχείς δε μας προσβάλλεις! Συζήτηση κάνουμε…
Και τώρα στο ψητό! Εγώ δεν είπα ποτέ ότι δεν έχει δικαίωμα να διαλέξει support, Αλοίμονο! Γι’αυτό και ρώτησα άλλωστε, γιατί το θεώρησα κι εγώ αυτονόητο.
Εξίσου νορμάλ θεωρώ και το γεγονός να μη γουστάρει συγκεκριμένες μπάντες και άρα να μη θέλει να ανοίξουν τη συναυλία του.
Αλλά δε μπορώ να πιστέψω οτι έμαθε τώρα ποιοί είναι οι Rotting Christ (δεν αναφέρομαι στην εμβέλεια του ονόματός τους αλλά στο γεγονός ότι δεν είναι δυνατόν να μην τον ενημέρωσαν για τα support.) Οι Megadeth είναι -και συγκεκριμένα ο Mustaine που κάνει σαν τη χήρα στο κρεβάτι…-δεν είν’η Έφη Θώδη!
Ε, τι άλλο να πω, αν δηλαδή άκουγες από έναν άνθρωπο 40 χρονών αυτά που διάβασες παραπάνω δε θα τον έλεγες απλά μαλάκα? Δεν εξετάζω μόνο τις κινήσεις του αλλά και το μυαλό που κουβαλάει, κι ο συγκεκριμένος δεν έχει και πολύ…(χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχει αξία!)
Αυτάααα

–> 8)

__Ελα ρε 'συ, ήταν υπερβολικός ο χαρακτηρισμός για μια τέτοια απόφαση. Δηλαδή τι έπρεπε αν πει; Εντάξει δέχομαι, να γίνω μαλάκας (τότε θα τον χαρακτήριζα εγώ μαλάκα). Βέβαια, αν ισχύει αυτό που λες, ότι ΗΞΕΡΕ για το Support (που έξω είναι και γνωστό και σεβαστό σχήμα στο χώρο του!), ε, τότε είναι! Και πολύ. :twisted:

__ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!! :smiley:

sxetika me oti anavlh8ie h synaylia

afou apoleietai na mhn i3eran oi diorganotes ta xougia tou gia evalan tous rotting Christ?

Death SS??? Ερχονται παλι???

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=36439

oi rotting christ akirwsan tin emfanisi tous se a8ina kai israil

ante twra,arxiste na brizete ton mustaine

Εγώ κάπου διάβασα ότι ο Μustaine έπαθε ένα ψιλοατυχηματάκι. Κοιμήθηκε σε μια καρέκλα και έπεσε από την καρέκλα πάνω στο χέρι του και κάτι έπαθε και οι γιατροί του είπαν να μην ξαναπαίξει κιθάρα για κάτι μήνες για να μην χειροτερέψει αλλά αυτός τους έγραψε κανονικά και είπε πως πρώτα θα τελειώσει την περιδία του, μετά θα ασχοληθεί με τον νέο του δίσκο και μετά με την θεραπεία του χεριού του. 8O 8O

Σοβαρά μιλάω, νομίζω το διάβασα στο www.ultimate-guitar.com

Ακούς κανείς κάτι άλλο??

an den kano lathos oi Megadeth den ixan pe3ei sto rockwave 2001 me tous rotting christ?