Megadeth

έχεις …

αυτό, αυτό, αυτό και φυσικά αυτό

το εξώφυλλο του dystopia μπροστά τους φαντάζει αριστούργημα (ίσως όντως παίζει ρόλο η κάκιστη προϊστορία που λέει και κάποιος πιο πάνω). μια χαρά ταιριάζει και με τον τίτλο. ας περιμένουμε βέβαια τώρα να ακούσουμε και τον δίσκο…για κάποιο λόγο έχω προσδοκίες ενώ μέχρι πρότινος δεν περίμενα τίποτα σουπερουάο από τους δουλειές τους. Το τραγούδι δεν είναι κακό αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας…οψόμεθα

Όλα αυτά τα εξώφυλλα είναι σίγουρα καλύτερα του dystopia.

Βασικά τα εξώφυλλα τους είναι όπως και οι δίσκοι τους…Σκέψου το γαμάτο εξωφυλλο του System…ήταν και ο τελευταίος γαμάτος δίσκος τους.

Τελευταίος γαμάτος δίσκος το Endgame και το Thirteen υστερεί απλά επειδή έχει 3 fillers.

ναι…σίγουρα. ειδικά αυτό του united abominations [-X

Πολύ καλό το εξώφυλλο, μέτριο το τραγούδι. Δεν ξέρω τι σχολίασε ο τυπάς στο youtube, ας βγάλει και ο καινούριος δίσκος κάποιες κομματάρες όπως Dance In The Rain, Off The Edge, Kingmaker και κάνουμε μετά τη σύγκριση με Super Collider. Άντε να δούμε και τα υπόλοιπα τραγούδια.

Καλο το τραγουδι ειδικα στις κιθαρες εχει γινει πολυ καλη δουλεια, τα φωνητικα με χαλανε λιγο.

Το εξωφυλλο παντως μου φαινεται γαματο, σαν εξωφυλλο απο poster ταινιας ειναι. Ανετα καλυτερο απο τα περισσοτερα Megadeth εξωφυλλα. Τα εξωφυλλα του Killing Is My Business… And Business Is Good!, του So Far, So Good… So What!, του Risk, του The World Needs A Hero, του United Abominations, του Endgame, του Th1rt3en και του Super Collider τα παταει κατω.

http://rocknrollworldmagazine.com/2015/11/megadeths-david-ellefson/

Καλό το The Threat is Real καλύτερο από το Fatal Illussion…

ωραια εισαγωγη εχει ε?

Σα να έχει βάλει το χεράκι του ο Κίκο στην εισαγωγή. Καλό κομμάτι, καλύτερο από το προηγούμενο, τα φωνητικά όμως είναι τραγικά (ακόμα και για τα τωρινά στάνταρ του).

Μ’αρέσει αρκετά το τραγούδι. Εννοείται είναι καλύτερο από το προηγούμενο!

διασκευή σε Fear

https://www.youtube.com/watch?v=QrV61ATP3Ec

Το ομώνυμο κομμάτι. Καλό το βρήκα και αυτό. Γενικά και τα τρία είναι οκ, με το The Threat Is Real να ξεχωρίζει. Ελπίζω να μην είναι τα καλύτερα του δίσκου πάντως.

Καλα ρε, τι περιμένετε από megadeth, δισκαρα; Πάλι κάτι μέτριο θα βγάλουν

Καλό και ταυτόχρονα κάπως κουραστικό . Και η παραγωγή μέτρια έως εκνευριστικά ψόφια ειδικά στα ντραμς .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβγαλαν και ένα Endgame βέβαια…

Ναι δισκάρα περιμένουμε γιατί έτσι έχουμε συνηθίσει.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι απλά ένας καλος δίσκος, τπτ παραπάνω. Και να φανταστείς ότι κάποτε ήμουν τρελός με την πάρτυ τους. Απλά το έχω πάρει απόφαση εδώ και χρόνια ότι δεν πρόκειται να ξαναβγάλουν δισκάρα.

Κοίτα, έχω πάψει να τους ακολουθώ εδώ και χρόνια. Να φανταστείς πως κάποιες κυκλοφορίες δεν τις έχω ακούσει καν. Ένα κομμάτι άκουσα από τον επερχόμενο δίσκο, και αυτό όταν τους είδα live (που ήταν απογοήτευση).
Απλά δε μπορείς να τους ξεγράψεις (το Endgame ήταν ένα τέτοιο παράδειγμα), γιατί όπως και να το κάνεις και καλός συνθέτης είναι και καλός κιθαρίστας. Οπότε ποτέ δεν ξέρεις…