Memories of life drifting further away... (80ς-90ς)

Το αριστερά το έχω… κλπας…

Από gamepro έχω τα πρώτα 80. Σκέφτομαι αν θα τα πετάξω.

Σίγουρα θα πετάξω όλα τα περιοδικά πληροφορικής και τα αλμανάκο.

(στην ανακύκλωση εννοείται)

Αν ειναι απλα να τα πεταξεις,φτιαξε ενα θρεντ στις αγγελιες μηπως θελει κανεις τιποτα γιατι σε κοβω να χεις τονους.Πχ εγω κανα PC Master θα τσιμπαγα…

κατι τετοια καραμελακια που καναν εναν ηχο σαν να βραζουν πανω στη γλωσσα…αλλα ηταν μπλε και ειχε ενα πυροτεχνημα μπροστα νομιζω…

εδω δεν πανε και τα αυτοκολλητα panini…??

δειτε αυτο…:

Η «Εξέδρα» προσφέρει…

Η μεγαλύτερη συλλεκτική προσφορά στην ιστορία του αθλητικού Τύπου. Για πρώτη φορά στην Ελλάδα όλες οι συμπληρωμένες συλλογές της Panini για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Κάθε μέρα από τις 31 Μαϊου στην «Εξέδρα» εντελώς ΔΩΡΕΑΝ.

World Cup Panini Football collections. Η μεγαλύτερη εγκυκλοπαίδεια του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Οι 10 συλλογές της Panini, από το Μουντιάλ του ?70 ως το Μουντιάλ του ?06.

Όλα τα αστέρια του παγκοσμίου ποδοσφαίρου των τελευταίων 40 ετών σε μια πολυτελή έκδοση 600 σελίδων.

Ενας προς έναν οι 4.000 ποδοσφαιριστές που συμμετείχαν σε Παγκόσμιο κύπελλο.

Για πρώτη φορά στην Ελλάδα όλες οι συμπληρωμένες συλλογές της Panini, που δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο. Οι αυθεντικές συλλογές, με τα εξώφυλλα τις εποχής, όπως ακριβώς κυκλοφόρησαν σε όλο τον κόσμο.

Μια προσφορά μεγάλης συλλεκτικής αξίας, που δεν έχει κυκλοφορήσει ποτέ στην Ευρώπη.

πειραζει που αν και ειμαι 27 θα παω να τα παρω…??

Τι να πειράζει??
Ακόμα θυμάμαι τη χαρά που πήρα όταν ένας φίλος μου έφερε το τελευταίο αυτοκόλλητο που έλειπε για να συμπληρώσω το άλμπουμ του Euro 92!! :smiley:
Ήταν το μοναδικό που κατάφερα να συμπληρώσω…
Και αγαπημένη μασκώτ ήταν ο λαγός του Euro 88 αλλά αυτό το έχω χάσει μάλλον…

Ξέρεις πόσα άτομα μεγάλης ηλικίας μαζεύουν ακόμα Πανίνι?Μεταξύ σε αυτούς κι εγώ :slight_smile:
Εδώ ο πατέρας ενός φίλου μου μαζεύει, θα ντραπούμε εμείς στα 30 μας? :stuck_out_tongue:

:thumbup:

ωραιος…!!
αυριο αρχίζει η προσφορα…
αντε να δουμε

Αυτή η έκδοση της εξέδρας πάντως είχε κυκλοφορήσει σε σκληρόδετο βιβλίο(λογικά η ίδια θα είναι, αλλά δε νομίζω να είναι σκληρόδετη).Όπως είχε κυκλοφορήσει και με τα γιουρο.Τα είχα τσιμπήσει από ebay.

δεν ξερω πως θα ειναι…
καθε μερα θα εχει απο ενα μουντιαλ…
θα δουμε…
οτι και να ειναι φαση θα εχει…
θελω να δω μαλλι αφανα απο 70’ :smiley:

Τότε λέω άλλο εγώ.Ήταν όλα μαζί σε ένα βιβλίο.Καλή φάση κι αυτό πάντως.Ίσως καλύτερη.

ναι , μαλλον ειναι αλλο…

αν εχεις κανενα λινκ ευκολο για αυτο που λες εσυ να το τσεκαρω καλα θα ηταν…

Εγώ έχω μια πιο παλιά έδοση, αλλά το ίδιο πράγμα είναι πάνω κάτω.

http://cgi.ebay.com/PANINI-STICKER-ALBUM-BOOK-WORLD-CUP-SOCCER-1970-2002-/120576038327?cmd=ViewItem&pt=US_Soccer_Trading_Cards&hash=item1c12e455b7

Πάρε και του Euro

http://cgi.ebay.com/Panini-Euro-Cup-Football-Collections-1980-2008-/370387454230?cmd=ViewItem&pt=Sach_Fachbücher&hash=item563cd00916

thanx.!

δεν ηξερα που αλλου να το βαλω…αλλα μονο εγω ελιωνα με αυτα τα παιχνιδια μολις βγηκε το Ps1? :frowning:

Καλά για τα 2 τελευταία έχουμε πει, τεράστιες αγάπες και ειδικά για το πιο weird game ever Pandemonium!

Τώρα για το πρώτο που το θυμήθηκες!!Το είχα και εγώ και μπορώ να πω ότι είχα φάει ένα μικρό κολληματάκι με δαύτο…:roll::roll:

πω ρε συ ειχα σπασει το κεφαλι μου καιρο τωρα να το θυμηθω! και μου ρθε φλασιά! δεν θυμαμαι παρα πολλα απτην πολυ παιδικη μου ηλικια…αλλα με θυμαμαι να παιζω ατελειωτες ωρες με αυτο το περιεργο πλασμα :smiley:

Εγώ klonoa 2 έπαιζα 4η δημοτικού. έχωνε

bobmerman 8)