Memories of life drifting further away... (80ς-90ς)

Αλλος ενας 80’ς χαρακτηρας…

big-bubble
super Mario
Thunderctats
Lambanda

Είμαι τόσο off topic…:lol:

πωπω τη μου θυμισατε ρε γαμωτο :cry: :cry: :respect:

Παμε πιο 90ς τωρα με Juniors TV!!Ποιος εβλεπε???
Θυμαμαι μια εκπομπη καθε Κυριακη με κατι τυπους πρεπει να ταν μεσα 90ς…οπου ειχαν σημαιες απο χωρες και επρεπε να παρεις τηλ και να ανακαλυψεις τη μια σημαια απο το ενα ταμπλω και την μια απο το αλλο ταμπλω!!Κλασσικο παιχνιδι…απλα δεν ξερω πως λεγετε!!Ειχα παρει καποιες φορες και τελικα ειχα κερδισει ενα βιβλιο!!:slight_smile:

Το αγαπημενο μου κομπιουτερο-περιοδικο!Ειδικα η στηλη των adventures του Α.Τσουρινακη ηταν ολα τα λεφτα!!Εχω ολα τα τευχη απ το 1989 και δωθε,μεχρι που ειχε σταματησει την πρωτη φορα.Επισης για οποιον θυμαται ειχαν κανει και εκπομπη στην ετ1 η ετ2 που την παρουσιαζε ο Αντωνης Λεκοπουλος(ενας απ τους συντακτες) και μεταξυ αλλων θυμαμαι ειχε και τουρνουα Kick-Off(μυθικο ποδοσφαιρακι) με παιχτες live στο studio και πολλα αλλα!Ωραια χρονια…:smiley:

Λοιπόν,για να καούμε…

Ποιος θυμάται τις Ανατριχίλες???

και τα βιβλία,και τις κάρτες,και τη σειρά στη τηλεόραση πρωινιάτικα…

Και το Lalabell The magic girl
μέσα στο τοπ3 των αγαπημένων μου σειρών…

Εδιτ:Τις ανατριχίλες τις θυμήθηκε ο αδελφός μου…respect bro…

Oι ανατριχιλες γαμανε μεν αλλα ειναι αρκετα μετα…!!!

καλα βρε εννοειται!!
απλα ντενις το χα ψιλοξεχασει,γιαυτο το ανεφερα!!!

saber rider and the star sherifs (in the sky?) επος
ο κακος λεγωταν τζονι μπλου??

[QUOTE=akis272;282354]Bεβεια η σειρα που εκανε την μεγαλυτερη επιτυχια στα 80ς με ρομποτ ηταν το τεραστιο Robotech!!Απλα απιστευτη σειρα με φοβερη πλοκη και βια…θυμαμει ξυπνουσα πρωι πρωι καθε Σαββατο και Κυριακη να βαλω ενα ξενο καναλι να την δω…αλλα κυκλοφορουσε και στην Ελλαδα σε βιντεοκασσετες τοτε…Απλα Respect!!

ΤΕΡΑΣΤΙΟ RESPECT!!!
απιστευτα πορωτικη σειρα!!!
το robotech δεν ειναι το ιδιο με το macross??
ή ειναι αλλες σειρες??

Το ιδιο ειναι εχω την εντυπωση απλα ειναι αλλη περιοδος!!Ερχετε γιγαντιαιο ποστ…

Καλα αυτο το προλαβα κι εγω! Πωπω, θυμαμαι το ειχε ο νονος μου σπιτι του κι επαιζα…μονο που επειδη ημουν μικρος κολλαγα συνεχεια :stuck_out_tongue:

Παντως η σειρα που με ειχε τρελανει και εμενα αλλα και πολλα αλλα παιδακια των 80ς…ηταν το Καντυ Καντυ…πολυ κλαμα ειχαμε ριξει τοτε!!:lol: :lol: Οποιος το θυματε ας πει μια κουβεντα για μια απο τις καλυτερες σειρες εβερ…


Εδω ανατριχιασα…:lol:

Απιστευτο Respect στην Candy!!!

Hokamκο είσαι ΟΟΟΛΑ τα λεφτά! Πώπω PIXEL!!! PIXEL Rules!!! Το έπαιρνε ο πατέρας μου ανελλιπώς και το ξεκοκκαλίζαμε και οι 2!

Τον Αντρέα (Τσουρινάκη) τον γνωρίζαμε οικογενειακώς, οπότε αν κολλούσα πουθενά και δεν έβρισκα με τίποτατην συνέχεια, του έκανα ένα τηλεφωνάκι και με ξεκόλλαγε ΠΑΝΤΑ,χεχεχε! Μιλάμε ο τύπος ειναι η ΙΣΤΟΡΙΑ των PC games στην Ελλάδα!!! Και έχει πάει 1 μήνα διακοπές στο Περού! Hi cool is that???

Aυτός δεν ηταν και αρχισυντάκτης στο Metal Hammer τότε?:-k (ο Τσουρινάκης…)

Μαμρα μακραν ο πιο τρομακτκος κακος παιδικου που εχω δει…

Eπίσης και τα “κυάλια” που έβαζες μέσα κυκλικές διαφάνειες κι έβλεπες ήρωες του Ντίσνευ…

Δεν ξέρω πως λέγονται γαμώτο για να ψάξω φώτο στο google

Mπα,απλη συνωνυμια,στο Χαμερ ηταν ο Aνδρεας Isnogood Τσουρινακης και ειχε τη στηλη Ηχορυπανση.

Eλα Μανο εδω εισαι…αυτα λεγοντε View-Master…

AXAXAXAXAXAAAA!Eιστε θεοι ρε!Αυτο το ειχα κι εγω!Καπου χωμενο στην αποθηκη πρεπει να ειναι…:-k

Τρελες εποχες!:roll:

Αυτα ακομα πουλιουνται ρε. Εμενα μου ειχαν φερει το 99 θυμαμαι σαν δωρο πριν παω αμερικη για 2 χρονια :stuck_out_tongue: