Αγαπημένος metal δίσκος για το 1982

Το ξέρω… κι εγώ συμφωνώ. Να δούμε πόσοι θα τσιμπήσουν!! :smiley:

Eλα ρε μαλακες,ειναι καλυτερο απο το ‘‘Screaming…’’.
Ειπαμε οι Judas Priest στα ‘80s με δισκους οπως τα’‘Point Of Entry’’,’‘Turbo’’,’‘Ram It Down’’ και μισο '‘Screaming…’'που πανε?
Οι αλλοι(Iron Maiden) γαζωνανε…

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :smiley:
Ίσης αξίας είναι για μένα.

Αν βάλεις μαζί τις καυτές στιγμές των 5 δίσκων που ανέφερες jiopa (μαζί με το British Steel που υπονοείται), θα φτιάξεις ένα αριστούργημα:

  1. The Hellion
  2. Electric Eye
  3. Rapid Fire
  4. Breaking the Law
  5. Hot Rockin’
  6. Screaming for Vengeance
  7. You’ve Got Another Thing Comin’ (εδώ μάλλον διαφωνούμε)
  8. Rock You All Around the World (πόσο KISS jiopa;)
  9. Ram It Down
  10. Hard As Iron
  11. Blood Red Skies

bonus track (Japanese edition):
13. Devil’s Child

Όχι κι άσχημα, ε;

Βγαλε το ‘‘Devil’s Child’’ και βαλε το ‘‘Τhe Rage’’.
Παιδια θα μας **μησει ο Grachus…

Ποιός είναι αυτός, το όνομά του μου θυμίζει το δικό μου.

Τεσπα εγώ πείστηκα να μην πω τίποτα, γιατί όπως αναπτύχθηκε η κουβέντα συνειδητοποίησα ότι έχω να κάνω με ανθρώπους άσχετους από Πριστ, οπότε κλάην, whatever you say dudes. :smiley:

πάντως μεταξύ των 3 καλύτερων 80’s κυκλοφοριών τους, τα British Steel, Defenders Of The Faith και Screaming For Vengeance, και εγώ θεωρώ το τελευταίο ως το πιο αδύναμό τους…

[COLOR=“White”]_____[/COLOR]

Ti να κανουμε ρε φιλε,η αποψη μας ειναι αυτη.

Νταξ ρε φίλε ναουμ

Ναι,ρε ναουμ…
Σοβαρα τωρα απο Priest δωσε μου:’‘Stained Class’’,’‘Sin After Sin’’,Sad Wings…’’ και ‘‘Painkiller’’ και παρε μου την ψυχη.Κυριως τα ακροτελευτεια.

Σοβαρά τώρα, ο σωστός ο Πριστάς προσκυνάει εξ’ ίσου τους σέβεντιζ Πριστ, τους έητιζ Πριστ και τους Πεηνκίλα Πριστ. Τα υπόλοιπα είναι απλά απόψεις, δόξα και τιμή στον επιθεωρητή Χάρι Κάλαχαν και όλα τα σχετικά.

Tωρα που το σκεφτομαι, βεβαια, το οτι ειναι υπερεκτιμημενος δισκος σε σχεση με τα υπολοιπα τους με εκανε να γινω υπερβολικος.

Διοτι εδω που τα λεμε το Children Of The Damned μονο παταει χαμω ολους τους δισκους του πολλ.

Απλα, μαλλον θα τη ριξω σε Accept, γιατι απλα δεν αξιζει τη διαφορα που εχει παρει απο τα υπολοιπα.

Κάπως έτσι. :smiley:

Nα 'λεγες Hellion να καταλαβω οτι μπορει να συγκριθει με τα υπολοιπα 8 του πολλ. [-X

φιξντ!

Ποτέιτο, ποτάτο…

Δεν είναι το ίδιο αλλά anyway…την γνώμη του λέει ο καθένας, σωστά;

Again, ν’ αγιάσει το στόμα του Χάρι του Κάλαχαν κτλ.

:wink: