Metal Machine Music - The Industrial thread

Πας στο filestube και πληκτρολογείς στο search “Plasma Pool Drowning”. :wink:

Edit: Plasma Pool - False The Saints” on YouTube

Thanks man! :slight_smile:

Μιλάμε καμία σχέση με το myspace. Τούτο δω μάλιστα!

Οντόπικ, project ενός άλλου θεούλη του μέταλ, είχαμε την ευκαιρία να ακούσουμε κάποια από αυτά τα κομμάτια live πριν λίγο καιρό.

οι nailbomb ποτέ δε με συγκίνησαν ιδιαίτερα…

αλλά μιας και ο φορκ έπιασε πριν τους Young Gods, και μιας και ξέθαψα σήμερα, πάμε σε πιο industrial rock πράματα:

Τα 2 πρώτα των Filter.
Ηοt όνομα όταν το industrial ήταν στην πλέον εμπορική του φάση (πριν 10 περίπου χρόνια δλδ), έβγαλαν κάποια πολύ όμορφα χιτς. όχι τίποτα υπερβατικό, αλλά ακούγονται ευχάριστα.

Hey man nice shot

Can’t You Trip Like I Do

Αφεντικο,οι Senser πιανονται στο θρεντ?:-k

Εσύ τι λες? 8)

το stacked up το έχω αναφέρει ήδη, παίξε μπαλίτσα με τα άλλα 2. :slight_smile:

Τσεκαρετε κι αυτους

Βρετανοι Industrialdrumandbasstapantaola metalers.

Ωραίος ο άουτλω.

Οι Pitchshifter κατ’ουσίαν όταν άλλαξαν το όνομά τους από Pitch Shifter έγιναν άλλη μπάντα.
Τα πρώτα είναι φουλ Godflesh-ικά (και γαμούν στεγνά), ενώ στη συνέχεια έγιναν αυτό που λέει ο αποπάνω.

Να σημειωθει πως ο πρωτος τους δισκος ονομαζεται industrial και κυκλοφορησε απο τη Peacevile.

Οι Filter υπάρχουν ακόμα! Πέρσι βγάλανε δίσκο! Καλή μουσικούλα γενικά.
Και οι Pitchshifter της δεύτερης περιόδου μ’ αρέσουν.
Όσον αφορά τους Senser… βγάζουν άλμπουμ!!! Θα λέγεται “How To Do Battle” και αναμένεται να κυκλοφορήσει σύντομα!

http://www.myspace.com/senserband

Επίσης, έχετε ακούσει καθόλου το άλμπουμ που είχαν βγάλει κάποια μέλη των Senser ως Lodestar?

Αυτό το ρημάδι, εδώ και 3 χρόνια το βγάζουν! :lol::lol:
Τα κομμάτια που έχουν βγει προς τα έξω είναι πάρα πολύ καλά. Το the end of the world show σαρώνει ε!
Για lodestar δεν έχω ιδέα…

Και τι φανμπόης είσαι τότε; :stuck_out_tongue:
Έχω το cd! :har:
Μοίαζει (=είναι ίδιο) με Senser. Τραγουδάει ο Heitham Al-Sayed και ντραμς ο John Morgan.
Πάρε και το εξώφυλλο:

Οι Senser λένε πάντως ότι ξεκινάνε περιοδεία για την προώθηση του νέου άλμπουμ!

ε ψιτ,

Senser = Kerstin Haigh

ψιλομπαζόλα, αλλά φωνάρα! Δεν σηκώνω κουβέντα! 8)

proof:

Ωπα!

SUPERSONIC 09’
One of the greatest festivals to be held in the UK has announced it?s initial line-up for 2009.
Organisers of the illustrious Festival are pleased to announce the first confirmations - including [SIZE=“4”]the original HEAD OF DAVID[/SIZE] - who bring their driving bombast to proceedings for the first time in 23 years - for this year?s festival, which will take place in Birmingham on 24TH - 26TH of July 2009.

έκαναν reunion!!! 8O8O8O8O

Σοβαρά; Μήπως θα ηχογραφήσουν και δίσκο;

Άλλο άσχετο:

In April 2009, Burton C. Bell and former member Dino Cazares announced they had reformed Fear Factory with Byron Stroud (Strapping Young Lad, Zimmers Hole) remaining on bass and Gene Hoglan (Death, Strapping Young Lad) to replace Raymond Herrera on drums. Christian is also not included in the new incarnation of Fear Factory.

:expressionless:

Strapping Factory ή Fear Young Lad

Ενώ…

Christian Olde Wolbers and Raymond Herrera have together been working with singer Jon Howard and bassist Pat Kavanagh of Threat Signal on a new project entitled Arkaea. Arkaea are scheduled to release their debut album Years Of Darkness on July 14th, 2009 via E1 Music (formerly Koch Records).

:expressionless:

Γιατι το ξαναποσταρες ρε καμμενε?:stuck_out_tongue:

Για να μην επαναλαμβανόμαστε πάμε σε κάτι κλασικό.

Έχουν κυκλοφορήσει άπειρα άλμπουμς, έχουν συνεργαστεί με πάρα πολύ κόσμο και κάποιοι κύριοι από δω μέσα θα τους δουν στο HellFest:

Toυς άκουγα χθες αυτούς. Ομορφιά.
Έχεις κάνα ινφο για δισκογραφίες κλπ? Τα μαισπέις κομμάτια τους μου φάνηκαν ανομοιογενή λιγάκι…

Από ό,τι θυμάμαι, μόνο αυτόν τον δίσκο έχουν βγάλει. Και ο οποίος έχει επανεκδοθεί πέρσι νομίζω.

Δεν έχω βρει κάτι άλλο.

Δε μου λες, από Chu Ishikawa βρήκα το Tetsuo - The Iron Man. Αυτό είναι το I ?
Eisenrost δε έχω καταφέρει να βρω τίποτα, εκτός από 2-3 τραγούδια!

Nαι, αυτό είναι. Όρμα! :smiley:

Εγώ το μόνο επιπλέον που έχω βρει από Eisenrost είναι σε κάποιο web-radio όπου ένας τυπάς τού έκανε αφιέρωμα (του Ισικάουα) και έχω ένα μισάωρο νομίζω μπ3 με επιλογές από αυτόν. Μένει να βρω ένα τρόπο να χωρίσω τα τραγούδια…

σωστή η αναφορά σε KMFDM. τους έχω προτείνει στο δισκάρες παλαιότερα!

α! και να μην ξεχνιόμαστε:


[CENTER]
:bleh::bleh::bleh:
:bleh::bleh:
:bleh:[/CENTER]