Υπαρχει καμια περιπτωση να ερθουν οι metallica το 2017?

Na kaneis topic kai tha to skefto
:

“Yparxei kamia periptosi na mas filoksenisei o Quintom spiti tou to 2017?”

1 Like

αυτή τη συνέντευξη εννοεί ο drenie

1 Like

Θα παμε ΝΥ και σκεφτεσαι τον υπνο? (Quintom αυτοπροσκληθηκα :joy:)
Μετα απο Metallica θα εχει κι αλλες ιστοριες η νυχτα…

2 Likes

ναι καψουρα εχω να με φιλοξενησεις για να βλεπω τα μουτρακια σου… Τους Metallica θελω να δω ρε !
Παρε και ενα καναπε απο IKEA Αν δεν εχεις να μπορεσω να κοιμηθω !

Ασε που φορας και μπλουζα αχταρμας magnetic και δεν ξερω… μου φαινεται καπως !

2 Likes

Ama paiksoun pros kalokairaki, exei kati pagkakia mourlia to Central Park!

1 Like

αυτα εκει κοντα στο μνημιο του αγαπημενου σου John Lennon ; καλα ρε μεγαλε αν ειναι μας πηδηξουν και ολοι οι ανωμαλοι της Νεας Υορκης να τους βρασω και τους Metallica.
Κανε χωρο λεμε ρε να ερθουμε ! Θα σε κερασω και dunkin’ donats και θα σε βγαλω εγω φωτο αυτη την φορα !

1 Like

Καλά μην το ξεγράφετε. Αν είναι βέβαια χειμερινή περιοδεία στην Ευρώπη (το καλοκαίρι θα έχουν λογικά stadium tour στις ΗΠΑ) μειώνονται οι πιθανότητες, αν και το κασέ τους τότε είναι πιο πεσμένο. Κι αυτό γιατί δε νομίζω ο Λώρης να πληρώσει το κλειστό του ΟΑΚΑ για να τους φέρει. Θα περιμένει στην κούτρα του terra vibe.
2 χρονάκια θα περιοδεύουν για το άλμπουμ οπότε στη 2η γύρα τους σε καλοκαιρινά φεστιβάλ ίσως έχουμε την τιμή να τους δούμε.

1 Like

μιλησε και ο διπολικος να πουμε τωρα!! ασε και εσυ ρε που θα τους δεις μεθαυριο ποτε ειναι δεν θυμαμαι .
Παιζεις με τον πονο μας.

Ας το κανει σε κανενα γηπεδο οπως το 1993 και το 1999…
Δεν θα με χαλουσε καθολου το κλειστο ομως…

Θα υπαρχει live streaming ρε παλι καλα

Μόνο βράδυ, για να παίρνεις 10 ντόνατ (χωρίς ς στο στέλος) με 6 δολλάρια.

2 Likes

Μονο White Castle

1 Like

Να 'ρθω κι εγώ ρε παιδιά;;; Και το βράδυ μετά το Live κάνουμε και τουρ α λα Harold & Kumar για burgers :stuck_out_tongue:

2 Likes

σιγουρα το 2017 θα γυρισουν ολο το κοσμο και Ευρωπη αλλα δεν πιστευω να ειμαστε μεσα εμεις.
Αντε το 2018 να ευχομαστε σε κανα φεστιβαλ καλοκαιριου και αν…

οποτε μολις φαμε την ηττα μας ανοιγουμε thread…

“Υπαρχει περιπτωση να μας φιλοξενησει ο Quintom σπιτι του για το 2017;”

ε; φανταστικε @QuintomScenario;

Και εγω δεν θα σου παιρνω donunts το βραδυ που ειναι μπαγιατικα (you turn to stone, φαση!) , αλλα το πρωι να τα εχεις μαζι σου ολη μερα !

Μικρά. Μια μπουκιά είναι.

Ποια donuts ρε… Cookies από το Levain έχετε φάει; :yum:

Στα του topic πάντως, δεν το βλέπω για 2017 και Ελλάδα, αλλά νομίζω είναι πάνω από 50-50 για 2018.

Από Ευρώπη βλέπω τα γνωστά μεγάλα φεστιβάλ για φέτος. Μακάρι να παίξουν και σε μικρότερα αν και για τα μέρη μου το μόνο μεγάλο που μπορεί να τους φέρει είναι το Werchter και έχει κλείσει ήδη με Radiohead Παρασκευή και SOAD το Σάββατο. Αν και μου υποσχέθηκα να μην ξαναπάω, χωρίς λόγο, σε “καλοκαιρινό - γελάνε και οι πέτρες” φεστιβάλ εδώ γιατί βαρέθηκα την ταλαιπωρία και το λασπαριό.
Αλλά για αυτούς, θα κάνω μια εξαίρεση…

1 Like

κάνε και για soad μια εξαίρεση και πήγαινε imho. Ακόμα κι αν τους έχει ξαναδει

2 Likes

Δεν τους έχω δει, όταν ήρθαν πρόπερσι σε κλειστό χώρο, τα εισιτήρια ξεπουλήθηκαν σε 3 λεπτά, τα περισσότερα στη μαύρη αγορά. Θα το σκεφτώ σοβαρά, ανάλογα και με τα υπόλοιπα ονόματα εκείνη τη μέρα…

Πάντως νομίζω ότι οι SOAD είναι κάτι αντίστοιχο με Mastodon στα live τους. Έχω δει συναυλίες τους - παλιές και πιο πρόσφατες - στο youtube και δεν το πίστευα ότι ήταν τόσο κακοί.

Στο Download που τους είχα δει εγώ το 2011 μια χαρά είχαν μαμήσει πάντως οι SOAD

Σε πιστεύω… Πάντως, για να γίνω πιο συγκεκριμένος, αυτό που μου κακοφαινόταν σε όσα βίντεο τους έχω δει και δε μου άρεσαν ήταν τα φωνητικά (και των 2 τους) και ο ήχος τους (ιδιαίτερα παλιά, εποχές Toxicity - πολύ μακριά από τον ήχο του album).