Metallica Six Feet Down Under EP

Για τους Αυστραλους φαν, μια χαρα πωρωση θα ειναι… Απο εκει και περα δεν σου βαζουν και το μαχαιρι στο λαιμο να το παρεις, ουτε ειναι παγκοσμια κυκλοφορια…

περιττη κυκλοφορια.Μονο να τσεποσουν ψαχνουν.βγαλανε το load,καλος δισκος αλλα δεν ειναι οι metallica που περιμενεις , βγαλανε το reload,δευτερο ενχειρημα μακρυα απο τα δεδομενα τους ,μετα το Garage το 1998,μετα βγαλανε με φιλαρμονικη live το 1999, μετα το ι disappear.Ο κοσμος ηθελε δισκο…βγαλανε το st.anger (κλαιω ακομα τα λεφτα που εδωσα) το 2003,περασανε 5 χρονια και βγηκε μετα απο 2008-1991=17 χρονια κατι αρκετα συμπαθητικο που ακουγε στο ονομα death magnetic και θυμισε οτι καποτε υπηρχε μια μπαντα metallica που επαιζε thrash και κυριως εβγαζε thrash δισκους.Χωρις να τρελαθω κιολας απτο τελευταιο αλμπουμ ηταν μια οαση στην ερημο.κοντευουμε 2011 μαγκες.Η ΓΡΑΦΤΕ ΚΑΝΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΕΣΤΩ ΣΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΜΑGNETIC Η αφηστε τα dvd live,συλλογες,ep,διασκευες,best of,extended plays,box sets,video albums και οτι αλλη παπαρια μπορει να σκεφτειτε εσεις η δισκογραφικη σας για να τα τσεπωσετε(ξανα).

καντε συναυλιες να γουσταρει ο κοσμος.τι βλακειες ειναι αυτες?ep για αυστραλια?βγαλτε και για ιαπωνια μετα,και αγγλια,και ελλαδα,και ουρουγουαη.ΝΕΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ?ΤΟ ΕΧΕΤΕ Η ΜΠΑ?

σπύροτσ μόλις δω τον Ούλριχ θα του μεταβιβάσω τους προβληματισμούς σου.
Θα προσπαθήσω να τον πείσω να γραφτεί στο φόρουμ και να απαντήσει.

Στέη τχιούνντ και στέη χέβι.

Πρωτον το Load ειναι δισκαρα, αρκει να μην εισαι κολλημενος. Το Garage, Inc. ειναι ενας παρα πολυ καλος δισκος διασκευων. Απο εκει και περα μπορει να μην τους βγηκε με την φιλαρμονικη αλλα η προσπαθεια ηταν τιμια και ηθελαν να το δοκιμασουν χρονια και το εκαναν… Το St. Anger οντως ειναι χαλια, αλλα σκεψου και την κατασταση στην μπαντα οταν αυτο βγηκε… Οσο για το Death Magnetic ειναι δισκαρα με κομματαρες μεσα… Και το οτι βγαλανε 2 Dvd και τωρα ενα E.P. δεν νομιζω οτι σημαινει πως ξεπουληθηκαν (για αλλη μια φορα), αλλα συγκροτηματα βγαζουν Dvd και E.P. συνεχεια… Ασε που τα δικα τους θεωρητικα τουλαχιστον αφορουν συγκεκριμενες χωρες ή τα αγοραζεις απο το site δεν ειναι κανονικες παγκοσμιες κυκλοφοριες.

Συναυλιες εδωσαν ποσες και ποσες εδω και 2 χρονια και σε λιγο καιρο θα μπουν στην διαδικασια να αρχισουν με την συνθεση του νεου δισκου… Περασαν τοσα πολλα χρονια απο το 2008 και εδωσαν καμμια δεκαρια μονο συναυλιες για να γκρινιαζεις? Τοτε ναι θα ειχε βαση, τωρα οχι…

Καλή φάση αυτό για τους Αυστραλούς. Ο κόσμος θα το τιμήσει όπως και μεις αν έβγαινε bootleg για την Ελλάδα από Sonisphere, μη κρυβόμαστε:wink:. Η μόνη έγνοια που έχω είναι να μην καταλήξουν οι Metallica να κυκλοφορούν περισσότερο DVD παρα άλμπουμ (γκουχου γκούχου Manowar γκουχου γκουχου). Υψηλού επιπέδου κυκλοφορίες τα 2 DVD αλλά ντάξει νισάφι, η επόμενη κυκλοφορία να ναι το νέο άλμπουμ.:slight_smile:

χμ? υπάρχει.

Εννοώ επίσημη κυκλοφορία bootleg ποιότητας όχι απλό bootleg (αυτό το βρίσκεις σε κανα Jimmy’s Inferno ή οπουδήποτε αλλού)

Μα υπάρχει το “επίσημο” audio bootleg από το LiveMetallica.com που είναι μπόμπα…

Jimmy’s Inferno λέει ! :lol:#-o
Που τον θυμήθηκες αυτό τον κλέφτη…[-X

Τότε ντάξει. Όσο για το Jimmy’s Inferno το θυμάμαι γιατί το bootleg από το live των Metallica το 2007 το πήρε ένας φίλος μου από κει. Το ξέρω ότι είναι παράνομος γιατί μια άνοιγε μια έκλεινε από ότι ακουγα.:lol:

Βασικά κυκλοφορεί και video bootleg από τη συναυλία του Sonisphere εκεί έξω…:wink:

Ο.κ., τέλος το off-topic.

Κυκλοφορησε σημερα.

$30 Συνολικα απο το METCLUB!!! [-X (Αυτα ειναι για γελια, οχι καποια αλλα :-k )

$18.50 - $21.00 Συνολικα απο ebay.

Το κατέβασα και το άκουσα από περιέργεια.

Αν οι τιμές αληθεύουν, πρόκειται για μέγιστη ΑΠΑΤΗ.
Τραγικό bootleg που θα μπορούσε ο καθένας μας να βρει στο διαδίκτυο.
Έχω ακούσει πολύ καλύτερης ποιότητας bootlegs και με “σπάνιο” setlist.
Νομίζω αυτή η κυκλοφορία πραγματικά δεν έχει λόγο ύπαρξης και θα έπρεπε να φάει boycottage (cheese) κατά τη γνώμη μου.

Ulrich πάρτα να μη στα χρωστάω ---->

Το “πήρα” κι εγώ εντάξει μια χαρά είναι αλλά σιγά που θα το αγόραζα κιόλας. Είπαμε φανμποϋς αλλά και με όρια. 8)

Παω να το ‘‘αγορασω’’ και εγω.