Metallica Ερώτηση

Ksereis tourkika?

Το καρα το τσογλανι και το αι σιχτιρ :wink:

W katalaba!!

Βρές την συναυλία που έκαναν πέρσυ στο Σύδνευ και ξαναπόσταρε.

θα +φωνησω! δν το δα ολο το dvd αλλα οσο ειδα ηταν… :twisted:

και που το βρηκατε βρε παιδια αυτο το dvd;;; Για να χουμε και καλο ερωτημα, για πειτε, για πειτε!!! Θελουν και αλλοι να το δουν!!!

Τωρα βεβαια για το αν τα live τους ειναι…ε ζωντανα, δεν το συζηταω καθολου, ετσι;;
Μην μπερδευουμε το τι κανουν στο studio, με τα live.Παραδειγμα; Το 99 οταν ειχαν ερθει μολις ειχαν βγαλει τα Load,Reload (96,97) το Garage Days δεν πιανεται, και τοτε στην Ριζουπολη ειχαν σκισει κωλαρακια!!! Το ειχε πει ο Hetfield, “ειμαστε εδω για να κανουμε αυτο που ξερουμε καλυτερα, να παιζουμε live and kick your ass!!”

Και ο Ulrich βεβαια ειχε πει στο τελος του live τοτε “same place next year”, αλλα αυτος λεει συνεχεια μαλακιες!!! :slight_smile:

Εγώ θέλω και πολύ. Έχω δει (σε βίντεο) 2 live τους από το 2004 και παίζουν γαμάτα χωρίς λάθη κτλ., έχουν καλή σκηνική παρουσία δείχνουν ότι πραγματικά το απολαμβάνουν, και τα περισσότερα κομμάτια είναι από τα πρώτα 5 albums… Και στην σκηνή εν έτος 2004 έχουν ΠΟΛΥ ζωντάνια, ΚΑΙ οι 4… Τώρα live το 2005 δεν έχουν παίξει κανένα αλλά υποθέτω θα’ναι το ίδιο με πέρυσι :stuck_out_tongue:

1 από τα 2 live που είδα ήταν αυτό στο Sydney από το 2004 και πραγματικά παίζουν με πολύ ζωντάνια και ενέργεια, ενώ δεν κάνουν λάθη και στο κοινό φυσικά γίνεται χαμός. Δε νομίζω να υπάρχει ολόκληρη η συναυλία αλλά εγώ έχω βρει 7 κομμάτια σε video, τα κατέβασα από το http://www.burntoast.net/met/index.php θέλει register αλλά έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ live VIDEO BOOTLEGS Metallica από το 1983 μέχρι το 2004!!! Τα κομμάτια που κατέβασα είναι τα παρακάτω, εσείς έχετε δει κάποιο άλλο;

For Whom The Bell Tolls
Frantic
Sad But True
Fade To Black
Battery
Nothing Else Matters
Master Of Puppets

Αυτό έχω κατεβάσει και γώ.Από Σύδνευ.
Όσον αφορά τα λάθη, είναι αρκετά αν παρατηρήσεις, αλλά δεν πειράζει. Η απόδοσή τους είναι τόσο γαμάτη που δεν φαίνονται με την πρώτη. Στο Fade To Black πάντως κάνει λάθος στους στίχους της πρώτης στροφής και μπαίνει το τραγούδι με τους στίχους της 2ης στροφής.

Live είναι εγγύηση οι Metallica όπως και να το κάνουμε.Και το 99 τους βρίζανε για φλωριά και ξεπούλημα λόγω Load/Reload, αλλά στο live, ήταν απίστευτοι. ΘΕΟΙ.

Ama den paiksoun apto ektrwma pou legetai St Anger tote nai to live tha aksizei :wink:

Ναι, το πρόσεξα αυτό στο Fade To Black. Θα μπερδεύτηκε :stuck_out_tongue: Σε όλα τα άλλα live τους που έχω ακούσει/δει από το 2004 σε όλα έλεγε κανονικά την 1η στροφή… Ντάξει, no big deal…

Από St. Anger παίζανε 2 κομμάτια σε κάθε live, καμιά φορά παίζανε 3, ενώ ήταν κάποια ελάχιστα live το Δεκέμβριο του 2003 που παίξανε 4! :stuck_out_tongue: (Κόλαση για τους St. Anger haters :lol: :stuck_out_tongue: )… Πάντως στα τελευταία live της περιοδείας παίζανε μόνο 1 κομμάτι από το St. Anger, ή το ομώνυμο ή το Frantic… Πιστεύω πως στις επόμενες περιοδείες θα παίζουν μόνο 1 κομμάτι από το St. Anger και αν το νέο album είναι κάνα αριστούργημα τότε πιστεύω ότι ίσως δεν παίζουν και κανένα…

Ntaksei 1 tha to anteksw…
Alla kalytera na einai to St Anger…
De tha mporesw na akouw live “Tik tok frantic” :lol:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΞΑΝΑΠΗΡΑΝ ΤΟΝ BURTON ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!

:?: :?: :?: