Mia στιγμη δεκεμβρη

H φάση πήγε πάρα πολύ καλά. Η κωλοβροχή μας χάλασε την κουβέντα αλλά νομίζω πως το live που έγινε δεν πρέπει να άφησε κανέναν παραπονεμένο. Βέβαια στην κρίση μου παίζει ρόλο και ο υποκειμενικός παράγοντας καθώς σαν “διοργανωτής” (μου την δίνει αυτή η λέξη για DIY φάσεις αλλά δεν βαριέσαι) προσωπικά έμεινα ενθουσιασμένος με την εξέλιξη αλλά νομίζω ότι γενικότερα ήταν μια πάρα πολύ όμορφη βραδιά.

Όλα τα γκρουπ έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό. Οι Indico έβαλαν το live σε φάση πόρωσης από την αρχή όπως έπρεπε και έπαιξαν και μερικές διασκευές που μας έφτιαξαν. Οι Grain μπορεί να μην είναι το γκρουπ με το οποίο θα γίνουν τα τρελά moshpit αλλά τους θεωρώ πολύ ταλαντούχους και όποιος γουστάρει New Wave και τους έβλεπε για πρώτη φορά νομίζω πως έμεινε ικανοποιημένος. Τα Μεθυσμένα Ξωτικά τα έβλεπα για τρίτη φορά και ήταν η καλύτερη. Ο παλμός και η πόρωση που υπήρχε στον κόσμο “έφτιαξαν” και το ίδιο το γκρουπ και πραγματικά η εμφάνιση τους ήταν φοβερή. Ο κόσμος “έσπασε” λίγο μετά τα Ξωτικά αλλά όσοι έμειναν και είδαν τους Αχαΐρευτους αποζημιώθηκαν. Μιλάμε για όνομα και πράγμα. Ο χαβαλές και η πλάκα που έγινε στην εμφάνισή τους ήταν όλα τα λεφτά ενώ αν και ήταν προγραμματισμένο να κλείσουν αυτοι την συναυλία προέκυψε στην πορεία και άλλο ένα γκρουπ. Μετά τους Αχαΐρευτους ανέβηκαν στην σκηνή τα Αποκαΐδια (με τα παιδιά γνωριστήκαμε εκείνη την στιγμή και κανονίστηκε επί τόπου να παίξουν και αυτοί) και έκλεισαν την βραδιά όσο καλύτερα γινόταν.

Χάρηκα που μίλησα με Thorgal, Rock και Mackintosh… Mάγκες ευχαριστούμε που μας τιμήσατε…

Μπραβο στα παιδια που το διοργανωσανε (που οπως ακουστηκε ηταν και η πρωτη τους αποπειρα)
Πολυ ωραια ηταν!
Ξενερωσα ομως αρκετα με το σκηνικο που πεχτηκε με τους πανκηδες μετα τα Μεθυσμενα… εφυγε αρκετος κοσμος τοτε (οπως κ εγω:wink:)
Στο επομενο θελουμε βανδαλουπ!!!:smiley:

Μακάρι ρε πούστη! Θέλω όπωσδήποτε να τους ξάναδω πρωτού να’ ναι αργά και το σταματήσουν…

κατσε ρε φιλε… εγω ουτε μια φορα δεν τους εχω δει… γιατι εισαι αχαριστος!!!:stuck_out_tongue:

χαχα σωστό κι αυτό! Ήταν όμως απ’ τα αγαπημένα μου λαιβ εκείνο…έτσι εξηγείται

Nαι, έχεις δίκιο… Και εγώ ξενέρωσα. Αυτά συμβαίνουν βέβαια και δεν μπορείς να προβλέψεις ένα τέτοιο απρόοπτο. Ήπιανε πολύ δύο άτομα και έπεσαν μερικές ψιλές. Μαλακία να χαλάει το όλο κλίμα για δύο τύπους αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να το αποτρέψεις.

Ωραιο το λαιβαικι…Κριμα που χαλασε τα υπολοιπα σχεδια η βροχη…Το πρωτο γκρουπ δεν μου πε πολλα μιας και δεν ακουω τετοιο στυλ,οι Grain ομως για δευτερη φορα τα σπασαν ασχημα…Καργα επηρεασμενοι απο τα post punk με πολυ ταλαντουχο τραγουδιστη…Αν ειχαν αγγλικο στιχο θα εχαναν πολυ…Θελουμε και καινουρια κομματια:D…Μεθυσμενα ξωτικα τριτη φορα και πααααλι ιδια κομματια(εκτος της διασκευης σε μωρα)…Δεν λεω γαμω το λαιβ πολυ ενταση κλπ αλλα παιξτε και τιποτα αλλο και ας μην το ξερουμε τοσο καλα.
Μετα εφυγα για να προλαβω μετρο και δεν ειδα το σκηνικο αλλα νομιζω πως ειχε ξεκινησει λιγο πριν με τους πιωμενους τυπους…
Τεσπα παμε για το επομενο…8)

Many Cheers mate και σορρυ για το μπερδεμακι…#-o:p:oops::oops:

Την επομενη φορα λιγο περισσοτερη τυχη. Αν και εκει που ειχες ανεβει στη ¨σκηνη" και ελεγες για τη βροχη κλπ που χαλασε τα σχεδια μου θυμησε λιγο Λωρη με ηλεκτρικες καταιγιδες!:stuck_out_tongue:

Δεν προλαβα Ξωτικα γαμω γιατι επρεπε να φυγω.:frowning:

:lol::lol:

Ωραία ήταν η φάση, αλλά ο καιρός δεν βοήθησε καθόλου

Kiratzos, και εσύ ήσουν εκεί 8O Δεν σε πέτυχα πουθενά :smiley: