Ministry

Οδοστρωτηρας…οπως και το lies επίσης…:!:

σχεδον ολο το cd σπερνει.μια ερωτηση.εχει ακουσει κανεις το with sympathy? το πρωτο τους ειναι και λενε οτι ειναι αισχος γιατι δεν εχει καμμια σχεση με ministry

Και το “With Sympathy” και το “Twitch” δεν έχουν καμία σχέση με τις μετέπειτα κυκλοφορίες των Ministry.
Synth-pop είναι και κυκλοφόρησε και μια συλλογή “Early Trax”, με τα κάπως καλύτερα κομμάτια των δύο παραπάνω.

Κατα τ’άλλα το “Rio…” είναι απλά ισοπεδωτικό άλμπουμ.

Ακούω αυτή τη στιγμή το πρώτο τους άλμπουμ. Δεν ήξερα πως είχαν ξεκινήσει ως synth-pop band οι Ministry!

Ok, καμία σχέση με μετά, αλλά δεν είναι κι άσχημα κάποια τραγουδάκια! Χορεύονται μια χαρά! \:D/

Master of industrial metal

Ναι…
Προφανώς πρόκειται για το αγαπημένο μου συγκρότημα.
Θυμάμαι, αμούστακο παιδί, όταν άκουσα την “ΚΕΦΑΛΗ ΞΘ” ένιωσα σαν να με χτύπησε μπαλτάς στο κεφάλι…
Από τότε τίποτε δεν είναι το ίδιο…

Προτείνεται επίσης: Rio Grande Blood. Θερίζει! Και μ’ αυτό το εξώφυλλο:

Αλλά όσοι έχουν γερό στομάχι και όρεξη για αργά, βασανιστικά ριφς ας τσεκάρουν το Filthpig:

Α! Και τα live σπέρνουν επίσης.

Παρακαλούνται οι κύριοι της νεότερης γενιάς του φόρουμ να περάσουν ναι υποβάλουν τα σέβη τους ως gentlemen που είναι…
Θα επανέλθω με περισσότερες προτάσεις!

Βασικά…

Πέρα από προτάσεις για δισκάρες και τα τοιαύτα…

Το End Of Days pt. II που κλείνει τον τελευταίο τους δίσκο και ειδικά η ομιλία του Eisenhower για τους κινδύνους του military-industrial complex (check here) είναι ίσως από τα ποιο στοιχειωτικά κομμάτια στην ιστορία της μουσικής. Δεν υπάρχει περίπτωση να αγαπάς της μουσική και να μη σου σηκωθεί η τρίχα κάγκελο σε αυτό το σημείο. Και πόσο ταιριαστό για αντίο…

Ακουγα αρκετο καιρο για Ministry αλλα δεν ειχα ακουσει ουτε νοτα…Ε αποφασιζω να ακουσω καποια CD και μπορω να πω με σιγουρια πως οι τυποι τα σπανε ασχημα8)…Απο οσα εχω ακουσει πρωτο στη λιστα βαζω το Rio Grande Blood, μετα το Psalm 69 και τελος το Animositisomina…

Λοιπόν…

Απ’ ό,τι είδα βγήκε στην αγορά και το διπλό DVD “Adios Puta Madres” (ήξερα ότι θα κυκλοφορούσε 26/05 :!:slight_smile:

Με αυτό το εξώφυλλο:

και αυτό το tracklisting:

DVD 1 “En Vivo”
01 - Let’s Go
02 - The Last Sucker
03 - Waiting
04 - Worthless
05 - LiesLiesLies
06 - Watch Yourself
07 - Life Is Good
08 - No W
09 - Rio Grande Blood
10 - Señor Peligro
11 - So What
12 - N.W.O
13 - Just One Fix
14 - Thieves
15 - What A Wonderful World

Running Time: 120 Minutes

DVD 2 “Fuchi Requiem”
A behind-the-scenes look at the band’s 2008 CULaTour with candid, exclusive band interviews and backstage antics.

Running Time: 40 Minutes

It’s party time! :vibrate:

Σημερα ακουσα και το With Sympathy…Λοιπον ο δισκος τα σπαει…synthpop/new wave…οκ ειναι τρελη φλωρια αλλα μιλαμε για το 1983 και για τα τοτε δεδομενα…

εντιτ : βασικα τωρα που το ξανακουω, φοβαμαι μην ξεμυτισει απο καμια γωνια κανενας Σταθης Ψαλτης… :Ρ

Το πήραμε, το πήραμε! :smiley:

Παίζει νάναι η μοναδική μπάντα που οι 4 αγαπημένοι μου δίσκοι είναι και οι 4 τελευταίοι της…

Edit:

ΟΚ, υπερέβαλα, προτιμώ το Psalm από το Last Sucker.
Αλλά έχει το γαμημένο το End Of Days

Τεραστια και εθιστηκοτατη παντα!!!αγαπημενα αλμπουμ houses of the mole(με τα υπερτατα No W,Worm),Psalm 69 και Rio Grande Blood…τα δυο τελαιυτεα τους μονο δεν εχω ακουσει,χανω τιποτα?αν και σιγουρα θα τα ακουσω…

Καλό το Psalm69 αλλά δεν άλλαξε και η ζωή μου κιόλας.

Κακώς.
Άκου και το Rio Grande Blood πάντως.

Τεράστια μπάντα, πρωτοπόροι, ρισπέκτ άπειρο κλπ, έχω ακούσει κάμποσους δίσκους τους, αν και δεν τους έψαξα παραπέρα μετά το dark side of the spoon, αλλά η άποψή μου είναι πως σε επίπεδο δίσκου κάπου χάνουν.
Δλδ σε όσους δίσκους έχω ακούσει, έχω βρει πάρα πολλές κομματάρες που προσκυνάω, αλλά όχι ένα άλμπουμ “δεκάρι”, ένα άλμπουμ που θα το ακούω σερί χωρίς ανάσα. Ίσως το mind is a terrible thing to taste να πλησιάζει, αλλά και πάλι υπάρχουν σημεία που πατάω το “next”.

Απόλυτος σεβασμός πάντως.

Ε, άκου και το Rio Grande τότε και, τσουπ! νάτο το δεκάρι. :wink:

Αυτό ακριβώς. Θα ακούσω το Rio πάντως.

The Mind Is…
Psalm 69
Rio Grande Blood

απλά δισκάρες, και ειδικά το Psalm αξεπέραστο και από τους ίδιους. Πάντως και το Filth Pig είναι σχετικά υποτιμημένο, γιατί απλά διαδέχτηκε ένα έπος σαν το Psalm, αλλά γενικά είναι μια χαρά δίσκος. Το Dark Side… δεν είναι άσχημος δίσκος, αλλά πιο πολύ μνημονεύεται για το κομμάτι που έδωσε στο Matrix παρά για την αξία του. Το Houses Of The Mole, σαφώς ανώτερο πχ.
Αλλά αν ψάχνεις να βρείς που θα δώσεις το 10αράκι, το Psalm 69 είναι η προφανής επιλογή. Ισοπεδωτικό άλμπουμ.

Εμένα την άλλαξε! :smiley: Τόοοτε που το άκουσα!

Αυτό!

1-0

Το Scarecrow και ολόκληρο το Filth Pig μια χαρά χώνουν όσες μπαντούλες προσπαθούν να παίξουν sludge!

2-0

Κι αυτό!

3-0

Bleedin και Scourge χάσατε! :stuck_out_tongue:

Godsmack welcome to the club!

θενξ,θα ακουσω και αυτες τις μερες τα 2 τελαιυτεα τους…