Mogwai - 20/01 Block33 Σαλόνικα & 21/01 Fuzz Αθήνα

οου γεα…!!

Μαζί με POS αρχίζει να γεμίζει έμορφα ο οκτώβρης… Τικετ δεν νομίζω να δούμε πάνω από 30άρι…

τι kwoon ρε μαλακες =(

Να και μερικές setlists εδώ.

Μακάρι να μην είναι πάνω από 30 το εισιτήριο, αν και η εκδρομούλα στη Θεσσαλονική είναι δεδομένη :p.

Τί χωρητικότητα έχει το block 33 αλήθεια?

Ωραίο μαγαζάκι, μεγαλούτσικο. Δεν είναι και Μύλος (που το είχαν γεμίσει) αλλά χωράει κόσμο.

Καλύτερο από την αποθήκη του Μύλου που είχαν παίξει την προηγούμενη φορά ιδίως στο θέμα ακουστικής. Στον ήχο άλλωστε έχανε λίγο η τότε εμφάνισή τους. Πιστεύω αυτή τη φορά θα είναι φανταστικοί.

Κάτι πήρε το μάτι μου για 30ε τα πρώτα 200 εισιτήρια;

εδιτ

ισχύει, μόλις τσέκαρα το σάιτ τού Φαζ. 30 τα 200 πρώτα, 35 τα υπόλοιπα και 40 ταμείο.

Απ΄όσο διαβάζω, 33ε για Σαλόνικα και μάλιστα χωρίς Kwoon. Fail δηλαδή.

Χμμ καλα ειναι σχετικα!

Οχι.Δεν ειναι καλα.
Γαμανε οι Mogwai αλλα τα 35 ευρω δεν ειναι καλα.

Πότε ξεκινάει η προπώληση;

Καλά να περάσετε όσοι πάτε.

Για τα 30 μιλαω Ντεθστερ.Οκ αυτη η τιμη μου μοιαζει σχετικα καλη.25-30 Περιμενα!

Αύριο νομίζω.

χμμ…λιγο τσιμπημενα τα τικετα. περιμενα κανα 25αρι να πω την αληθεια. θα δουμε.

Δεν τους έχω ακούσει τους Κwoon οπότε δεν με χαλάει που δεν πάιζουν Σαλόνικα. Περιμένουμε Mogwai (το τελευταίο τους είναι το μόνο που δεν έχω ακούσει αλλά τώρα θα το κάνω αναγκαστικα :slight_smile: )

ενταξει δεν λενε και πολλα, τυπικη ποστ-ροκ μπαντα. μας γαμαει το εισιτηριο αλλα μαλλον θα τα δωσω.

Επίσημη ανακοίνωση για τα εισιτήρια υπάρχει? γιατί λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι…

Πάντως 33άρι είναι ολίγον τσιμπημένο να πω την αλήθεια… Λογικά θα τα δώσω όμως…

Live οι Mogwai δεν υπαρχουν!!Τα σπανε!Τους εχω δει σχεδον ολες τις φορες που εχουν ερθει στα μερη μας!Ειναι εγγυηση το live!Μονο προβλημα η αληθεια ειναι το τελευταιο αλμουμ που ειναι με διαφορα οτι χειροτερο εχουν βγαλει για μενα…Οχι πως ειναι πατατα αλλα ρε παιδι μου ειναι πολυ…χαρουμενο για Mogwai!!

Πραγματικά από τις καλύτερες κυκλοφορίες τους το τελευταίο, βάλτο να το λιώσεις! Εγώ πάντως τα δίνω τόσα για mogwai, αν και ο μήνας θα ναι σκληρός από έξοδα αλλά χαλάλι. Τώρα που μπορώ να δώσω ας δώσω.

Η προπώληση έχει ξεκινήσει. Πήρα και εγώ σήμερα εισιτηριάκι. Ο Οκτώβριος θα είναι ονειρικός \m/\m/

Mogwai official fb page

"Taking into deep consideration the difficult financial times that Greece is going through, Mogwai, have decided to reduce their artist fee for the Greek shows in order for the price of the concert tickets to be reduced as well.

As a result of this decision, SPICY ENTERTAINMENT, announces the following new ticket prices:
For the Athens show at Fuzz Club on October 21st 2011: 28euro on presale and… 35euro walk up
For the Thessaloniki show at Block 33 on October 22nd 2011: 28euro on presale and 33euro walk up

Buyers that have already purchased tickets for the Greek shows with the previous prices ( Athens: 30 euro // 35euro and Thessaloniki: 33euro) should hold onto these tickets and present them at the club?s box office on showday (i.e. at Fuzz Club for the Athens show and at Block 33 for the Thessaloniki show)in order for them to receive the relevant refund?.

We wish to thank all our Greek fans for their support and look forward to seeing them soon at our shows in Athens and Thessaloniki."