MONKEY3 (CH) [24.1.2014 Six d.o.g.s., Athens / 26.01.2014 Eightball, Thessaloniki]

1 ώρα και 45 λεπτά έπαιξαν στη Λάρισα σε ένα -σχετικά- γεμάτο Stage. Ο επίσημος μετρητής κεφαλών, Κρίμσον, έδωσε 60 στον αριθμό. Η αλήθεια είναι ότι με καμιά 20αρια άτομα παραπάνω θα ήταν λίγο καλύτερα, από άποψη ενέργειας και του κόσμου και της μπάντας…

Η μπάντα, μπαντάρα και το κορμί φωνάρα…
Δεν έχω να πω πολλά. Μόνο το ότι, μόλις τελείωσε το live, τα χέρια μου είχαν μουδιάσει για ανεξήγητο λόγο. Τα μάτια μου είχαν θολώσει. Τι πράγμα ήταν αυτό ρε παιδιά…

Ακόμη ένα θετικό, ο πολύ καλός ήχος στο Stage.

πι-ες: είδαμε και εμείς ένα δάντη στη σκηνή…

ετσι. 60+ ένας στις γυναικείες τουαλέτες.
βέβαια με μόνο 60 άτομα, το λες σχετικά, άδειο…η μπάντα μια χαρά το χάρηκε και με 60 πάντως

πάντως πολύ καλύτερα από αυτό που περίμενα.
το μόνο κακό σε εμάς είναι οτι δεν είχε χελώνες. την επόμενη φορά ελπίζω

Ήρθαν, γάμησαν, έφυγαν… Απίστευτο live με το 5th Sun να είναι ακόμα πιο γαμηστερό σε ζωντανή εκτέλεση…

Τρομερή ατμόσφαιρα σε συνδυασμό με τα βίνδεα από πίσω, χανόσουν στην κυριολεξία… ένα μπάφο να χαμε και ακόμα θα ταξιδεύαμε…

Δυστυχώς λίγος κόσμος, κοντά 120-150 το πολύ άτομα, για ένα τόσο τίμιο live… ίσως λίγο το ψοφόκρυο που είχε (-0,5 βαθμούς την ώρα του live) λίγο ότι δεν ακούστηκε πουθενά σε φάση προώθησης, ήμασταν λίγοι και καλοί…

Περιμένουμε την δεύτερη επίσκεψη των Ελβετών…

αφού είπαν ότι ήταν sold out… όχι;

Στην Αθήνα ήταν το sold out. Θεσσαλονίκη καμιά 100άρα.

σε σχεση με κατι Siena Root, Kadavar, the Ocean κλπ, μια χαρα ηταν απο κοσμο. Ηταν σχετικα δυσκολη μερα, βαλε και τον καιρο που κρατησε κοσμο σπιτι του, εγω δεν θα ειχα παραπονο παντως. Τιμιοτατο λαηβ, αψογα και τα 2 σχηματα, τσιμπησαμε και τα CDακια μας(και χελωνες και μαϊμουδες), ολα μια χαρα 8).

Αλήθεια το Six Dogs τι χωρητικότητας είναι;

Maximum 250 άτομα, πολύ στριμωγμένα, και στα πλάγια.

Δηλαδη το sold out γινεται στα 200-220;Ε δεν πηγαμε ασχημα εμεις με τα 120:p

πιο πολύ Τάτος θα λεγα παρά πίρλο…:stuck_out_tongue:

οπ! ξεχασα να γραψω για το Live … :stuck_out_tongue:

εαν κρινουμε απο το πως στιριζει τετοιου ειδους συναυλιες το κοινο της Θεσσαλονικης σε συνδιασμο και με το καιρο η προσελευση ηταν ικανοποιητικη

οι χελωνες ηταν σε κεφια παιξανε πολυ καλα με πολυ καλο ηχο!

οι μαιμουδες παροτι παιξαν πολυ καλα με πολυ καλο ηχο με κουρασαν… σολο κιθαρα σολο κιθαρα και μετα παλι σολο κιθαρα…
στο τελευταιο κομματι πριν το encore το καψαν λιγο και ηταν ωραια
επισης το κομματι του encore αρχισε τελεια! απλο κοληματικο αλλα σε μια φαση αρχισαν παλι οι αλλαγες… :stuck_out_tongue:

Κανα σετλιστ απο Monkey3 παιζει?

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=28936

Τα πες όλα