Most fail castings in a movie ever

Πρωτα απ ολα, ο Τολκιν δεν ειναι Ευαγγελιο. Ενα βιβλιο ε.φ μπορει να ειναι αριστουργημα χωρις να χρειαζεται συγκρισεις με τον Τολκιν. Αμα πηγαινε ετσι δε θα ακουγαμε και τιποτα αλλο εκτος απο Black Sabbath. [SPOILER]το οποιο προσωπικα δε με χαλαει αλλα καταλαβαινεις[/SPOILER] Δευτερον το 7ο Harry Potter ειναι μια παρανυχιδα κατωτερο απο τα υπολοιπα αλλα και παλι επος

Και τριτον ναι οντως, αν διαβασεις το Εραγκον με κομματακι πιο ωριμο λογοτεχνικο κριτηριο απο οτι οταν ησουν 14 συνειδητοποιεις για τι μπαρουφαρα ολκης μιλαμε

εδώ είσαι φάουλ, διάβασε και το τελευταίο άφοβα.

Καλά απλά μιλάω για τον Τόλκιν επειδή είναι ίσως ο μόνος συγγραφέας ε.φ. με τον οποίο έχω ασχοληθεί. ΕΕ και όπως και να το κάνουμε το Silmarillion με έχει σημαδέψει σαν αναγνώστη.
Τα άλλα δύο μου (Eragon,Harry Potter) μου άρεσαν όταν τα διάβασα αλλά τώρα δεν αποτελούν παρά παιδική/εφηβική ανάμνηση. Θα ξανασχοληθώ με το είδος και γενικά θέλω προτάσεις κάποιων βιβλίων , μόλις τελειώσω κάποια άλλα πράγματα που διαβάζω τώρα.

edit: Bastard τώρα το είδα το μήνυμα σου. Αφού επιμένετε θα το διαβάσω αλλά θα αργήσω να το κάνω αυτό μιας και
τώρα έχω μπλέξει με κλασσική λογοτεχνία.(Αυτή τη στιγμή διαβάζω το Έγκλημα και Τιμωρία by the way και είναι απλά άψογο !!! )

Φαντασίας ναι, επιστημονικής φαντασίας ούτε κατά διάνοια! Μην τα λέτε αυτά ανατριχιάζω

Καλά ναι. Παρασύρθηκα από τον Private Joker . :stuck_out_tongue:

No problem γενικά απλά τυχαίνει να’χω διαβάσει πολύ επιστημονική φαντασία και μου χτύπησε λίγο… Ειδικά του μέγιστου Ασίμωφ :slight_smile:

νταξ, δεν είναι και Χουίτης

Ειρωνεία;

ε λίγο, αλλά αν είναι να πληγώνεσαι τόσο να κάνω έντιτ, μη στείλεις άλλο πμ

Το pm ήταν απλά για να μην απασχολούμε τους άλλους σε κάτι που δεν αφορά ούτε αυτούς ούτε το τόπικ. Δεν έχει άλλη έννοια. Φυσικά αυτό περί “πληγώματος” είναι επίσης προκλητικό μεταξύ αντρών και το ξέρεις αλλά σου απάντησα και μέσω pm και είναι αρκετό. Τέλος off topic.

ωχ ναι ρε σεις #-o πληκτρολογικη παραδρομη

ναι, τα 4 πμ ήταν αρκετά, ας μην το κουράσουμε

Έστειλα όσα έκρινα ότι χρειάστηκαν. Με δικά μου κριτήρια. Άν τ’αντιπαθείς λυπάμαι.