Motorhead - Motorizer

τωρα αυτο σημαινει πως σαρεσε το We Are Motorhead η οχι?? γιατι για μενα ειναι καταπληκτικος δισκος…

απο τους καλυτερους των Motorhead απο το 90 και μετα…

Πέστα stef, πέστα!! Motorhead ρεεεεεεεεεεε8)

Εννοειται πως παει μονορουφι και στο repeat.8)

Για να βλέπω κόσμο να ψήνετε … :wink::wink::wink:

(btw επίσημα πότε κυκλοφορεί … ??? )

ακριβως ετσι…
ποτε δεν εχω καταφερει εως τωρα να τον ακουσω μονο μια φορα…:!::!::!:
ολες οι ακροασεις ειναι επι 2…
δισκαρα…

Ρε πάντως ο δίσκος είναι πολύ ωραίος, και προσωπικά θεωρώ ότι είναι πιο “ζωηρός” από το προήγουμενο τους που δεν μου είχε αρέσει και τόσο.

Συμφωνώ σε όλα.
Το Kiss Of Death δεν μάρεσε σχεδόν καθόλου.
Το Inferno μάρεσε πολύ , το θεωρώ τον καλύτερο δίσκο τους στα 00’ς.

Τον δίσκο αυτόν τώρα , τον άκουσα 3-4 φορές μου άρεσε αλλά δεν έχω ξεχωρίσει ακόμη το νέο hit-άκι.
Το Runaround Man μάρεσε πολύ.

Πολύ ζωντανό το νεο album, γεμάτο ενέργεια - οτι πρέπει για κωλοχτύπημα :stuck_out_tongue:
Runaround Man, Rock Out, Heroes, Time is Right, One Short Life :thumbup::thumbup::thumbup:

Respect στον Lemmy και στην παρέα του.

Θα είναι κανείς σας στο wizard σήμερα τελικά ???

άντε κανονίστε … :wink::wink:

Επίσημα κυκλοφορεί 1η Σεπτέμβρη κι εμείς εκεί θα μαστε σήμερα…

Ωραία ήταν χτες !!!

πάνω από 3 ώρες motorhead 8)8)8):wink::wink::wink:

και άλλο να έβαζε δηλ. πάλι θα γουστάραμε !!! 8)
μετά έβαλε και κάτι poseries ακόμα καλύτερα !!!

Άντε και την δευτέρα να το αγοράσω με το καλό …

Sorry man, αλλά μετά απο τόσες ώρες Lemmy εγώ νόμιζα οτι τον άκουγα και στον δρόμο. :stuck_out_tongue:
Αφού δεν τον είδα και στον ύπνο μου πάλι καλά…#-o#-o

Θα σε χάλαγε δηλ. ???:lol::lol::lol:

Αύριο η μεγάλη μέρα … 8)8)8)8)8)

Για Τετάρτη απόγευμα Πέμπτη πρω’ί’ μου είπαι το παλικάρι από Rock City.

Το metal era το είχε :wink::wink::wink:

16 ευρό η digipack, 2ος που το πήρε ήμουν από το κουτί μόλις το είχαν ανοίξει … 8)8)

τo ακούω τώρα ποστάρω αργότερα :stuck_out_tongue:

Θα τρέξω αύριο πρωί με την δροσούλα.:stuck_out_tongue:
Σήμερα πέρασα από εκεί 17.40 και είχαι κλείσει.:roll:

Το άκουσα !!

Ωραίο μ’ άρεσε αρκετά, κλασικό motorhead και ίσως λίγο λιγότερο “βαρύ” από το kiss

Από τα τραγούδια με μια φορά που το άκουσα μάλλον ξεχωρίζω τα rock out και english rose αλλά έπονται κι άλλες ακροάσεις !!!

άντε να τους ξαναδούμε σε live :wink::wink::wink::wink:

Το πήρα τοπήρα:yahoo:

Λοιπον, βρηκα τι με χαλασε. Τα κομματια ειναι κομπλε, και ο δισκος ανετα δυνατος σε συνολο. Το προβλημα ειναι αλλου. Παραγωγη. Οι Motorhead στις τελευταιες τους δουλειες καταφερναν να βγαζουν τη δυναμικη που εχουν στα λαιβ και σε τουτο με την πιο 80’ς προσεγγιση καπου χαθηκε. Συγκριτικα με τα τρια προηγουμενα, θα λεγα πως ειναι καλυτερο απο Hammered και Inferno βαση του ολου συνθετικου επιπεδου. Οσον αφορα το Kiss Of Death, θα λεγα πως μαλλον ειναι ενα - δυο κλικ πιο κατω. Dunno, πρεπει να συνηθισω τον ηχο του. Το μονο σιγουρο ειναι πως η μπαντα συνεχιζει σταθερα και οτι αυτη τη φορα πιο πολυ απ ολους θα γουσταρουν οι απανταχου παλιουρες.