Αγορά mp3 player-Προτάσεις

Γαμωτ αυτα της SanDisk δεν τα εχω βρει σε καταστημα εδω,αυτη ειναι η μαλακια.Μονο απο παραγγελια μεσω ιντερνετ παιζει να αγορασω?

επειδή δεν είχα φίλο στην Αγγλία, πήρα τελικά αυτό–>[B]κλικ[/B]. Δεν έχει έρθει ακόμα, αλλά γενικά διαβάζω καλές κριτικές για τον ήχο και κάποιες ενστάσεις για το interface. Για να δούμε…

Όσο για το προηγούμενο εκτός του ότι μπήκε στο πλυντήριο, έπεσε και από το μπαλκόνι στο άπλωμα. Α ρε μάνα!!!

40 ευρω ειχε πριν 2 χρονια…

για να μην μπαίνω σε κόπο να παραγγέλνω από ιντερνετς, πείτε κανα καλό και οικονομικό (ως 40ε) που μπορώ να βρω στα μαγαζιά του κέντρου.

Καιρός είναι να αγοράσω και εγώ ένα σοβαρό mp3 player. Μέχρι σήμερα έχω αγοράσει ένα schaubLorenz mp4 4G με μόλις 2 ώρες διάρκεια δυστυχώς και αρκετά μικροπροβλήματα αλλά συνεχίζει να παίζει. Πήρα και ένα crypto με τα ίδια χαρακτηριστικά περίπου (με την διαφορά ότι έπαιζε και βίντεο) και ήταν τα πιο πεταμένα λεφτά που έχω δώσει στην ζωή μου. Και τα 2 βέβαια σε ξεφτίλα τιμές.

Από μια γρήγορα ματιά στις 9 σελίδες έχω καταλήξει πάντως στο ipod classic αν και από τιμές είναι λίγο ανεβασμένο (σήμερα το βρήκα στα 270 ευρώ περίπου). Βασικά έχει το καλό της μεγάλης διάρκειας που είναι το νούμερο ένα για μένα στην αγορά mp3. Η χωρητικότητα των 160Gb είναι ίσως και too much αλλά δεν με χαλάει κιόλας.

Με ανάλογα χαρακτηριστικά (κυρίως στο θέμα της διάρκειας) τι άλλο καλό μπορώ να βρω;

το κλάσσικ παίζει μπάλα μόνο του, είχα ένα 80άρι για 3μιση χρόνια και φέτος το αναβάθμισα σε 160GB. τσιμπημένο σίγουρα, αλλά τα βγάζει τα λεφτά του 100%

Kι εγώ αν και δεν την πάω την Apple οφείλω να πώ πως το ipod classic είναι μοναδικό προϊόν. Εχω ενα 120ρι και πραγματικά νομίζω δεν θα ξαναγυρνούσα σε κάτι μικρότερο.

Βέβαια απο ποιότητα ήχου υπάρχουν και καλύτερα, αλλά είναι ένα tradeoff λόγω χωρητικότητας.

Dead αν θές να βρείς κάτι αντίστοιχο σε μέγεθος κοίτα και στο ebay για κανένα zune, ωραίο εργαλείο κ αυτό έτυχε να το δώ. Νομίζω μεχρι 120 έβγαινε κ αυτό.

μην ειστε προβατακια της apple , μαγκες

ψαχτειτε εδω για καλυτερα κ φτηνοτερα mp3/flac players
[B]

ισως το καλυτερο φορο στο κοσμο για τετοια πραγματα

επισης , ξεκολλατε με την apple και τσεκαρετε πχ αυτες τις 2 μαρκες

[B]sansa
cowon[/B]

α ρε πουστη τζομπς , εχεις μαζεψει ολο το μαρουλι απο τον ανενημερωτο κοσμο [-X

επειδη ειδα κ κατι ποστ για μεγαλη χωρητικοτητα , ψαχτε για το [B]Cowon X7[/B]

160 gb
παιζει gapless flac
ΠΟΛΥ καλυτερος ηχος απο apple
και αλλα πολλα

ψαχτειτε και με ευχαριστειτε μετα.

Μετριόφρων όπως πάντα.

Μεταξυ μας, δεν εχει αδικο για τα απλ.

Μόνο που αυτός τα λέει αυτά επειδή είναι hipster και όχι επειδή καταλαβαίνει διαφορά στον ήχο.

Φαντάζομαι ωστόσο πως η όποια διαφορά στον ήχο γίνεται αντιληπτή με καλά ακουστικά. Προσωπικά έχω σκοπό να χρησιμοποιώ μόνο ψείρες και όχι κάτι άλλο. By the way όταν πάω για αγορά τέτοιων ακουστικών δεν πολυπροσέχω τι παίρνω, προς το παρόν δεν έχω πέσει σε κάτι κακό αλλά ούτε σε κάτι πολύ καλό. Υπάρχουν προτάσεις σε αυτό το πεδίο; [B]σημ.[/B] Αγοράζω τις ψείρες με το κόκκαλο γύρω από το αυτί αφού οι άλλες οι μαλακίες δεν στέκονται ούτε 10 δευτερόλεπτα και με εκνευρίζουν απίστευτα.

εισαι τοσο βλακας κ εμπαθης μαζι μου που καταντας αστειος και δεν με πειραζουν πλεον τα ποστ σου 8)

εισαι ενας απλος κακομοιρης , οποτε κατσε και μοιραζε βιτριολι - μια ζωη κ σημερα θα τρωγεσαι μαζι μου κουλ :lol:

(σου εχω φαει γκομενα εσενα η κατι παρεμφερες - δεν εξηγειται αλλιως αυτη η εμπαθεια)

κακομοιρικα ατομα , what can you do ?

ζηλευεις ? ελα μου ντε δεν θα μαθουμε ποτε [-X

Ακόμα εδώ είσαι;

rip noob μια ζωη και σημερα εμπαθης.

πορκα μιζερια :lol:

περαστικα φιλε - αμα η ζωη σου ειναι σκατα , η εμπαθεια ειναι μια καλη διεξοδος.

φιλακια

Και ψυχολόγος;

ριπ στιβ τζομπζ. αηποντ κλάσσικ για πάντα στις καρδιές μας

Τελικά κατέληξα σε ipod classic αν και ήδη αρχίζω να το μετανιώνω. Νιώθω σαν μαιμού που μόλις της έδωσαν το πρώτο κινητό τηλέφωνο. Αδύνατον να καταλάβω πως λειτουργεί αυτό το πράγμα και manual δεν υπάρχει.

Αν κανείς έχει κανένα link με οδηγίες χρήσης στα ελληνικά κυρίως γιατί πολύ μπέρδεμα ρε παιδιά. Ειδικά αυτή η μαλακία με το click whell με το οποίο υποτίθεται κάνεις τις επιλογές είναι αδύνατον να το χειριστώ. Δηλαδή έλεος δεν μπορώ να πάω από το music στο videos #-o

Άσε το άλλο με την φόρτιση που ακόμα κανονική φόρτιση δεν μπορώ να κάνω. Ένα maaaaaanuaaaaaaalllllll

Το πισω ειναι η πανω μερος της ροδελας προς τα μεσα (το πατας)

σε μενου για να πας προς τα κατω γυρνας τον αντιχειρα πανω στη ροδελα απο αριστερα προς τα δεξια, και για να πας προς τα πανω το αντιστροφο. Το ιδιο ισχυει για το βολιουμ οταν ακους μουσικη.

για να κανεις μια επιλογη, πατας το μεσαιο πληκτρο.

και αμα εχεις προβλημα τωρα, που να πιασεις και το Itunes.

καπου υπαρχει σιγουρα μια μαιμου που ξερει να χειριζεται ενα κλασσικο ipod :expressionless:

τι αλλα θες να ξερεις;

Μόνο http://www.youtube.com/watch?v=bhMvBSD6jh0&feature=youtube_gdata_player] αυτο μπόρεσα να βρω, με απογοήτευσε το Internet.