Αγορά mp3 player-Προτάσεις

Εδώ και 4+ χρόνια έχω αυτό σε μαύρο:

Πιο μικρό από ότι φαίνεται… 8GB με 32 ευρώ… το χε ο γερμανός τότες… Δεν φαντάζομαι να μπορεί να το βρει κανένας πλέον στην ελλάδα τουλάχιστον…

Από απόδοση ήχου μια χαρά με ένα σετ καλά ακουστικά… δεν χρειάστηκε ποτέ να το φτάσω στη διαπασών…

Μεγάλο + ότι παίρνει κανονικές μπαταρίες ΑΑΑ και δεν χρειάζεται να το φορτίζω εγώ… έχω πάρει 2 επαναφορτιζόμενες και η κάθε μια βγάζει κοντά 8-10 ώρες… Και στην τελική αν δεν έχεις πρόσβαση σε ρεύμα αγοράζεις 2 μπαταρίες και είσαι κύριος…

[B]cowon X7[/B]

160gb - και ψιλογαμει τα ipod.ψαχτο.

ειμαι να πουλησω ενα cowon [B]J3 στα 16gb[/B] , γιατι εχω ηδη αλλα 2 ιδια :stuck_out_tongue:

και μπορεις να του κοτσαρεις αλλα 32gb σε μνημη

το εχω σχεδον 3 χρονια , ειναι απλα αψογο.

λοιπον , οποιος ψαχνει να αγορασει καλο mp3/flac player και θελει να αποφυγει τις παπατζες τυπου i-pod ας συνεχιζει να διαβαζει…

Σκεφτομαι να πουλησω ενα [B]cowon J3[/B] στα [B]16gb[/B] , γιατι ειχα ενθουσιαστει τοσο πολυ μαζι του , που αγορασα 3 μιας κ ειναι πλεον discontinued :stuck_out_tongue:

αλλα 3 ειναι too much , οποτε πριν το βγαλω για πωληση σε εξειδικευμενα forums , ειπα να ρωτησω εδω μεσα μια

παραθετω την επισημη σελιδα της Cowon για το J3

[B]http://www.cowonglobal.com/product_wide/COWONJ3/product_page_1.php[/B]

και δειτε εδω και μια κριτικη να παρετε μια ιδεα , οσοι δεν το εχετε ακουστα - πολυ απλα μεσα στα 2-3 καλυτερα DAP που εχουν βγει την τελευταια 5ετια με τιμη <200 ευρω.

[B]http://anythingbutipod.com/2010/11/cowon-j3-review/[/B]

[B]http://www.head-fi.org/products/cowon-j3-32-gb-portable-media-player-black/reviews[/B]

οι εντυπωσεις μου , 3 χρονια που το χρησιμοποιω , ειναι απλα αψογες.

σε γενικες γραμμες : [B]πολυ καλος ηχος , αψογο usability , παιζει ‘gapless’ (βασικο για live/concept albums), kai εχει δυνατοτητα να δωσετε 20 ευρω και να παρετε απο amazon μια sd card 32 gb και να το πατε στα 48 gb[/B]

επισης [B]παιζει και ταινιες με δυνατοτητα υποτιτλισμου[/B]

το ειχα αγορασει 150 ευρω , το πουλαω [B]100 ευρω[/B] γιατι εχει ενα μικρο προβληματακι η οθονη (τπτ σοβαρο ,οποιος θελει να το δει πριν το αγορασει , μπορουμε να συναντηθουμε σε μετρο πανορμου) , αν δεν ειστε για να παρετε το clip+ που ειναι επισης τρελλο value for money (εχω και αυτο επισης , αλλα ναμαι ειλικρινης μαζευει σκονη μιας κ το j3 δεν αφηνει περιθωρια για ακροασεις)

επειδη οπως ειπα εχω 3 j3 , το συγκεκριμενο που πουλαω ειναι σαν καινουργιο με ελαχιστες ωρες χρησης

Οποιος ενδιαφερεται, ας στειλει pm , με κντ/email για γρηγορη επικοινωνια.

Awake

Αν έχει κάποιος πείρα ας πει. Θέλω να σπάσω το ευρωπαικό όριο φωνής σε Sony NWZ-E464. Είναι πιο ζόρικο από όσο έψαξα από λίγο παλιότερα μοντέλα που είχαν το ίδιο θέμα. Μπαίνω στο κρυφό μενού αλλά τζίφος. Το πρόβλημα βασικά είναι στο Μενου Other στην υποεπιλογή SPSET η οποία είναι στο On και κάνει όλη τη ζημιά. Μπαίνοντας εκεί πατάω το Option κουμπί που κάνει το Switch από το On σε Off αλλά δεν την κρατάει Αν ξέρει κανείς τίποτα ας πει

Υπόψιν το ίδιο πρόβλημα με τον ήχο είχαν και ελαφρώς παλιότερα μοντέλα Sony και φίλοι μου τα κρακάρανε αλλά με αυτό δεν έπιαναν οι ίδιες λύσεις γιατί προφανώς στη Sony για κάποιο λόγο θεωρήσαν πολύ σημαντικό το να μη μπορείς να ανεβάσεις τον ήχο σε κάποια ένταση που μπορεί να τον ακούσει και κάποιος που δεν είναι ο Σούπερμαν ή ο Μοτσαρτ.

το συγεκριμενο J3 αγοραστηκε απο τον φιλτατο zuglau (να πει εντυπωσεις αν ειναι ευχαριστημενος)

εχω αλλο ενα J3 για πωληση , διχως προβλημα στην οθονη + φανταστικη silicone case Ringke που ειναι authorized θηκη + μια sdcard 16 gb (sandisc)

επειδη θα το πουλησω αθηνα αν ειναι χερι-χερι , φιλικη τιμη

[B]120 ευρω[/B]

οποιος ενδιαφερεται για πολυ σωστο mp3/flac player , ας στειλει pm με κντ για γρηγορη επικοινωνια

απο το να δωσετε τα λεφτα σας σε παπατζες i-fraud , χιλιες φορες αυτο