Muse

Το The Resistance έχει ένα από τα λίγα ποιοτικά καραπόπ κομμάτια που έχω ακούσει,και μου φαίνεται περιέργο και γαμάτο ταυτόχρονα:

Undisclosed Desires

Πράγμα που το κάνει ροκ :stuck_out_tongue:

Eγώ θαθελα να τους δώ κάποτε live με Screenager και Μegalomania:D

Βασικά όλο το Origin of Symmetry.

A και το Αbsolution και μετά καπάκι ολο το ΒΗΑR.

Για encore όλο το Resistance. Καλά, σκάω.

[B]uprising[/B] - απο τοτε που το ακουσα με τερμα την ενταση εχει μπει στην καρδια μου,η εισαγωγη,το σολο,ο ρυθμος και το κουπλε τα σπανε

[B]resistance[/B] - η μουσικουλα στην αρχη

[B]undisclosed desires[/B] - τελειως διαφορετικο απο οτι αλλο εχουν γραψει κι αυτο το κανει ωραιο

[B]United States of Eurasia (+Collateral Damage)[/B] - το μονο που δεν μ’αρεσει
[B]
guiding light[/B] - ηταν το πρωτο που μου αρεσε,αλλα τωρα το εχω στις τελευταιες θεσεις

[B]Unnatural Selection[/B] - το σολο σπερνει

[B]MK Ultra[/B] - αδιαφορο

[B]I Belong to You (+Mon cœur s’ouvre à ta voix)[/B] - μαγεια

[B]Exogenesis: Symphony Part 1 (Overture)[/B] - τελειο

[B]Exogenesis: Symphony Part 2 (Cross-Pollination)[/B] - τελειο
[B]
Exogenesis: Symphony Part 3 (Redemption)[/B] - οχι τοσο καλο οσο τα αλλα δυο αλλα επισης πολυ ωραιο

απο τα 11 τραγουδια τα 8 τα ακουω καθε φορα που λεω να ακουσω muse

Έχω να πω: ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ, κύριε Κοτζιά, που είδατε Muse (μαζί με Metric :cry:) και ήσασταν [B]καθιστός[/B] στην εξέδρα.-

Το “κυριε” με Κ κεφαλαιο pls:p

Οταν αποφασιστηκε το ταξιδι στην Νεα Υορκη, η αρενα ηταν sold out, σε αντιθεση με τις κερκιδες που εβρισκες οπου ηθελες, οποτε απο το τιποτα…:slight_smile:

Resistance tour is over…Είχα τη τύχη και τους είδα στην Ισπανία το καλοκαιρι,απίστευτη μπάντα!Μακάρι να αξιώθει κανάς διοργανωτής να τους φέρει από τα μέρη μας έστω και σε festival…8)

Από τα αγαπημένα μου βρετανικά συγκροτήματα με πολύ ωραία μουσική και κυρίως ωραία φωνή. Μακάρι να έρθουν σύντομα Ελλάδα.

Πραγματικά λατρεύω φωνή Matthew Bellamy.<3

Σημερα βομβαρδισανε/με το προφιλ του RW στο fb… Η απαντηση δεν με ενθουσιασε.[-X

Χριστουγεννιατικο δωρακι απο τους Muse
http://muse.mu/page.aspx?page=christmas2010

Πολυ τελεια ιδεα!

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

Σήμερα παίζουν ζωντανά στα Grammys και είναι υποψήφιοι σε 3 κατηγορίες:

Best Rock Performance By A Duo Or Group With Vocals: Resistance
Best Rock Song: Resistance
Best Rock Album: The Resistance

Για τους ξενύχτιδες τα βραβεία ξεκινούν στις 3 και οι muse θα παίξουν μέσα στην πρώτη ώρα

Ποιο καναλι?:slight_smile:

Internet και ψάξιμο για κανένα stream μόνο δυστυχώς…

Πάντως το κύριο μέρος των βραβείων (αυτό που δείχνει η τηλεόραση) δεν θα το δείξουν στο live stream…

:thumbdown: Χαζομαρα

Μωρέ ας παίξει τους muse κ όλα τα άλλα…:smiley:
jjjoie thanks!!!8)

Τιποτα :slight_smile: Μερικοι λενε οτι μερικα απο τα βραβεια των Muse δε θα τα δειξουν στην κανονικη τελετη αλλα στο preshow, οποτε θα τους δουμε τουλαχιστον αν παρουν βραβειο

Κανένα τραγούδι θα πούνε ή να μην περιμένουμε τσάμπα?:slight_smile:
Επίσης έχει σημασία σε ποιο stream είμαστε?:stuck_out_tongue:

Στην πρωτη ωρα της τελετης θα παιξουν το uprising.
τα βλεπεις κ τα 2 κατω σε μικρογραφια, εγω βλεπω το Director’s cut, το bad romance μολις πηρε βραβειο :lol:

Και εγώ αυτό βλέπω και ναι μόλις πήρε η gaga βραβείο και πήγανε και το πήρανε δύο άσχετες…:stuck_out_tongue: