Muse

Matt Bellamy: [I]«Η νέα μας περιοδεία είναι η αντίστοιχη αυτής του ‘‘The Wall’’ των Pink Floyd»[/I]

Έχουν αρπάξει λίγο? :-k

Γιατί το λες αυτό τώρα;; :p:p

Anyway, έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω ότι θα περάσουν από εδώ, οπότε, ποιος νοιάζεται; :roll::frowning:

Θα πάω να τους δω στην Βιέννη γι’ αυτό βλέπω τα τελευταία σετλιστ και wtf! Παίζουν το πρώτο μισό του Host που είναι από τα αγαπημένα μου τραγούδια τους και δεν νομίζω να το έχουν ξαναπαίξει παλιότερα.

Ποσο μπανταρα Live !!

στο 1:17:30 παιζουν το riff απο το Head Up των Deftones ( http://www.youtube.com/watch?v=6I2Aba-BYF8 )

Αλλα πραγματικα τα σπανε Live.

Τους είδα λαιβ και οι κραυγες του Bellamy απλα δεν υπαρχουν. Δεν γινεται να βγαζεις τετοια φωνη λαιβ. Στο panic station και στο plug in baby ειδικα αυτες που εβγαλε. Επισης μου αρεσε ο κρις στα δευτερα φωνητικα.

Απλα απο τα καλυτερα λαιβ εβερ.

Θα τους δω στη Ρωμη. Yπαρχουν φημες οτι το B&H θα επιστρεψει στις setlist στη stadium tour :yahoo:

Θα τους φέρει άραγε κανείς το καλοκαίρι; :frowning:

Ήταν κανείς απο το forum Βουδαπέστη?

Πόσο γαματό live??

In case you care,έγραψα εδώ ένα μικρό review .Άμα έχετε την δυνατότητα να τους δείτε ΤΟΤΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ

Τα live τους είναι εμπειρία από τις λίγες

Η Δευτερα 17 Δεκεμβριου ειναι ΠΟΛΥ κοντα πια.

πορωμενε για πε,τα καινουρια κομματια χαλανε το λαηβ ή σταρχιδιασου?

Ξεχασα να πω για το λαιβ που ειδα εγω πως σε ενα σημειο εμφανιστηκε στις οθονες μια ρουλετα με το μπαλακι να πηγαινει μια στο new born μια στο stocholm syndrome για το ποιο θα παιξουν αλλα υπηρχε σποιλερ γιατι ο ματτ δεν καθοταν στο πιανο.

Περιμενα 6 χρονια να μου δοθει η ευκαιρια να δω Muse,αλλα δεν περιμενα με τιποτα αυτο που εγινε σημερα.

Πες το υψηλοτατες προσδοκιες λογω ολων αυτων που εχω ακουσει και διαβασει τοσο καιρο,πες το οτι δεν ειχα ακουσει το νεο αλμπουμ σχεδον καθολου,πες το οτι δεν ειχα δει σετλιστ,πες το οπως θες.

Πραγματικα ομως,δεν περιμενα να ξενερωσω και να βαρεθω (!) σε καποια σημεια ενος λαηβ των Μιουζ.Παρα πολλα καινουρια κομματια,τα οποια πραγματικα ηταν στην καλυτερη αδιαφορα (σχεδον σε ολα τα καινουρια χαζευα το λεηζερ σοου να περασει η ωρα να τελειωσει το κομματι).
Το πρωτο μισο του σετλιστ κακο με ελαχιστες εξαιρεσεις,προς το τελος το πραγμα εφτιαξε αρκετα με Starlight,Plug in Baby,New Born,Time is Running Out,Knights of Cydonia,αλλα ειχα ηδη χαλαστει απο νωριτερα και το κλεισιμο με την ΜΑΛΑΚΙΑ το survival δεν βοηθησε καθολου.

Δεν μπορω να το χωνεψω,εχω φαει τρελη ξενερα.

Γι αυτό ακριβώς δε βγήκα έξω φέτος, το φανταζόμουν πως θα είναι κάπως έτσι.

Πολύ κρίμα που ήταν το πρώτο σου live Muse…

Ναι,αυτο ακριβως,ηταν η πρωτη φορα και γι’αυτο μου ρθε τοσο κατακεφαλα.
Το εισιτηριο το πηρα απο Ιουνιο,επειδη ξερω οτι εδω γινονται σολντ αουτ κατευθειαν τοσο μεγαλα λαηβ.Και δεν ειχε βγει καν το καινουριο αλμπουμ,επομενως ημουν μεσα στην γκαβλα τοτε,περιμενα σετλιστ με τιποτα assassin,stockholm syndrome,small print,thoughts of a dying atheist,citizen erased,exo politics,feeling good,map of the problematique και η λιστα δεν εχει τελειωμο.

αλλα αντι εστω ΕΝΟΣ απο αυτα εφαγα στη μαπα μαμαμαμαμμαμαμαντνες και νταμπστεπ και ανιμαλς και δεν ξερω γω τι αλλο.

Αμα γινει περιοδεια με σετλιστ απο black holes,absolution,origin ξαναπαω.Αλλιως,δυσκολα.

Τσέκαρε σετλιστ 2010, τη 2η μέρα στο Wembley.

Αυτη τη στιγμη,δε νομιζω οτι θελω.Αυριο καλυτερα,να χουν φυγει λιγο τα νευρα και η ξενερα :Ρ

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::har::har::lol2:
Περιμένω εναγωνίως ριβιού.

[SPOILER]ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ!:lol::lol:[/SPOILER]

και το δικο μας στο τορινο ηταν πολυ καλο :slight_smile:

Αντε και θελω να τους ξαναδω συντομα!

Νταξ μπορώ να καταλάβω την ξενερα αν πας απροετοίμαστος για το φετινο ελεεινο αλμπουμ και με προσδοκιες για absolution,origin κλπ αλλά τα τελευταία κομμάτια δεν έσωσαν κάπως την κατάσταση?

(Setlist-wise ψηφίζω Glasto 2010 :smiley: :smiley: )