Ανουσιότητα του Musician's Corner!

Τι δεν εκαναν καλυτερα…moderating!!! Σβηνεται ποστ στο Death Magnetic με απιστευτη ευκολια και στο musician’s corner γινεται της τρελης με copy-paste ιδιων θεματων με διαφορετικους τιτλους!!!

Φαινεται σαν να μην πατατε ποτε το κουμπακι του… Musicians’ Corner (Το διαβάζουν 1)
Θέματα για μουσικά όργανα, τεχνικό εξοπλισμό, studios και οτιδήποτε άλλο απασχολεί επίδοξους και μη μουσικούς.
:slight_smile:

Αυτα…

ζουμε σε μια κατανωλιτικη κοινωνια που πλεον εχουμε απιρες επιλογες σε πολυ καλες τιμες για τα μουσικα οργανα!(ειστε πολυ τυχεροι που ζητε τωρα γιατι καποτε για να αγορασουμε κατι μαζευαμε λεφτα ενα χρονο)
οποτε πολυ που δεν ξερουν χανονται μεσα σε αυτο τον σωρο!
ειναι λογικο να υπαρχουν τοσες αποριες απο νεους αλλα κ παλιους παιχτες!
επισης υπαρχουν παρα πολυ χομπιστες οι οποιοι αντι να αγοραζουν ρουχα κ αμαξια τα χωνουν στα μουσικα οργανα για περνανε εμορφα τον ελευθερο χρονο τους!
οποτε εσεις τι χαλιεστε τι κανει ο καθενας?
ανοιξτε τα τοπικ που θελετε για να μιλησετε για τεχνικης φυσης πραγματα κ αναλυστε οτι θελετε εκει!
τι σας πειραζει που ειμαστε GASομενη κ γουσταρουμε να μιλαμε για το πια ειναι καλυτερη κιθαρα!
Ανοιγοντας ομως ενα thread για τεχνικη βοηθηστε τον απλο χομπιστα να καταλαβει κ οχι να κανετε επειδιξη γνωσεων αλλα κ ποζερια για το τι καταφερατε να μαθετε σημερα να παιζετε!
αμα ενας που δεν σκαμπαζει πολλα διαβασει " σημερα εμαθα να παιζω 3ηχα πανω στον locrian b2 με το μετρονομο να χτυπαει στην αρση 16εκτου" δεν θα καταλαβε τπτ θα νιωσει ασχημα κ θα την κανει!
μην ξεχνατε κατι σημαντικο επειδη εσεις ασχοληστε σοβαρα με την μουσικη δεν σημαινει οτι ολοι κανουν το ιδιο κ πρεπει να καταλαβουν το οτι λετε! η μουσικη πρωτα απο ολα ειναι ενα ευχαριστο χομπι κ μετα για καποιους αλλους τροπος ζωης!
επισης οσο κ καλα να μαθεις να παιζεις εαν δεν ξερεις να “βγαλεις” ηχο παλι χαλιας θα εισαι…

κ δεν χρειαζετε να την λετε στους μοντς!
με ενα απλο ριπορτ για να σβιστει το Thread κ να μεταφερθει η συζητηση στο ηδη υπαρχον θεμα!

επισης στο guitarist Thread γινετε ενας χαμος!
δλδ υπαρχουν απειρα ποστ με αποτελεσμα να ειναι δυσκολο να βρει καποιος αυτο που ψαχνει!:wink:
οποτε ανοιγει ενα καινουριο κ μαθενει αυτα που θελει αν μαθει!
απλα! :wink:

@ προς όσους απευθύνονται στους mods: γι’ αυτό και σεις που ασχολείστε με αυτά τα θρεντ, αν έχετε κάποιο πρόβλημα, μπορείτε να μας το πείτε. Απλό είναι. Να παρέμβουμε έτσι, χωρίς επαρκή λόγο, δε θα λεγα πως είναι και ό,τι καλύτερο. :slight_smile:

Αν και έχω την αίσθηση οτι το θέμα αφορά περισσότερο τους users της κατηγορίας και όχι το moderation.

θεωρήσαμε ότι οι ίδιοι οι μουσικοί θα σέβονταν τα θρεντ τους…

ζητούμε συγγνώμη…

επίσης πέρα από το κουμπάκι του musicians corner, υπάρχει κ το κουμπάκι του ριπορτ. έχει πάνω ένα :!:

Δεν ειναι !, γραμμη ειναι :stuck_out_tongue:

Α, και κάτι ακόμα. Είμαστε διατεθειμένοι να βοηθήσουμε αν χρειαστεί, με τακτοποίηση ίσως κάποιων θρεντ, εφόσον δούμε πως χρειάζεται κάτι τέτοιο. Αλλά να τα ακούμε κιόλας απο πάνω για θέματα που τα αναλαμβάνετε εσείς και για τα οποία ως τώρα ΔΕΝ έχετε διαμαρτυρηθεί, ε όχι. Όπως σωστά λέει ο monte, υπάρχει και το report αν κάτι δε μας αρέσει.

Αυτο ειναι…να μπουμε για 5 λεπτα στο φορουμ και αντι να κανουμε 1-2 ποστ σε καποιο θεμα, να κανουμε 52 ριπορτ για τους τυπους που ρωτανε διαρκως για καινουριες κιθαρες, μπασσα, ενισχυτες κλπ.

Τεσπα και για να μην λετε οτι μονο γκρινιαζω και δεν προτεινω μπορει να υπαρξει καποια υποκατηγορια που θα λεγετε ας πουμε οργανα και εξοπλισμος ή ενα ΜΟΝΟ θρεντ που να λεγεται εξοπλισμος και να γραφουν εκει οσοι θελουν να γραψουν σχετικα!

Υ.Γ προς Μπλουζλικ… καλα τα λες οτι γινεται της Ποπης στο guitarists thread αλλα με τοσα ιδια θεματα που ανοιγονται συνεχεια φτανουμε στο σημειο να γινεται της Ποπης στο musician’s corner γενικοτερα!

Αυτα…αρκετα το ανελυσα νομιζω το προβλημα…απο εκει και περα you decide…you draw the lines… :slight_smile:

Κάποιοι ξέρουν για μπάσα, κιθάρες κλπ, κάποιοι άλλοι όχι. Βοηθήστε τους. Στα guitar thread κλπ, επικρατεί ένας χαμός, για κάποιον οπως είπε και ο bluezlick θα είναι πολύ δύσκολο να βρει κάτι.

Γνώμη μου είναι πως δε χρειάζεται κάποια αλλαγή, ίσως να μεταφερθούνε μερικά θρεντ στα guitar thread κλπ. Δλδ σα χρήστη, μου φαίνεται μια χαρά το musician’s corner έτσι όπως είναι τώρα, ότι θέλει κανείς το βρίσκει.

ΟΚ!!! Whatever You Say!!!

Kαλα αντε στο θεμα των κιθαριστων γινετε χαμος…
Γιατι ομως να εχουμε ξεχωριστα θεματα για μπακετες,πιατινια και ενα σωρο αλλα τετοια,απο τη στιγμη που εχουμε ξεχωριστο θεμα για ντραμερς που ειναι μολις 15 σελιδων και γραφουμε μια στο τοσο?
Και οπως πολυ σωστα ειπε ο shortsman δεν ειμαι εγω υποχρεωμενος σαν χρηστης που εχω λιγη ωρα στη διαθεση μου για να κοιταξω καποι θεματα που με ενδιαφερουν,να φαω την ωρα μου βρισκοντας ποια απο τα θεματα που εχουν ανοιχτει στη συγκεκριμενη κατηγορια επρεπε να υπαρχουν και ποια οχι…

Kακος Σορτσακιας!!!Μου κλεβεις ιδεες εγω ηθελα να το ανοιξω το τοπικ οπως σου ειπα σημερα στον καφε :lol::lol::lol: Παντως να πω οτι οντως δεν φταινε οι Modds απο τη δικη μου σκοπια(ισως πολυ λιγο),οι γιουσερς φταινε.Και γω και ο σορτς και αλλοι εχουμε ανοιξει θρεντς και για τεχνικη και για θεωρια και για κλιμακες κτλ κτλ απλα κανεις απο τους μουσικους δεν φενεται να ενδιαφερεται για τπτ παιρετερω του αν η ταδε ιμπανεζ σε μοβ βγαζει καλυτερο ηχο απο την ακριβως ολοιδια σε μπλε

Υ.Γ.Για ονομα ξαναπατε το θρεντ στην κατηγορια για μουσικους , ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ακυρο εδω,η τουλαχιστον κλειδωστε το ξερω γω

Υ.Γ.2 Επισης καλη ιδεα θα ηταν η μετονομασια της κατηγοριας σε κατηγορια εκθεσης και σχολιασμου μουσιων οργανων ενισχυτων και πεταλιων

Υ.Γ.3 Παραδεχομαι οτι τελικα ηταν μαλον κακη ιδεα που προτειναμε να ανοιχτει αυτη η κατηγορια :stuck_out_tongue:

Κάποια άτομα είναι λιγότερο εξειδικευμένα (ή περισσότερο περίεργα!) από κάποια άλλα, οπότε μου φαίνεται λογικό να υπάρχουν και τα “άκυρα” για κάποιους threads. Από κει και πέρα το συζητάμε… Αν δείτε κάτι πολύ offtopic για το Corner κάντε report και θα επιληφθούμε επί του θέματος.

* φυτό / σπασικλάκι / ανυπόφορη ξερόλα mode on *

Υπάρχει λέξη “ουσιότητα” ώστε να υπάρχει και η αντίθετή της “ανουσιότητα”; :-s

* φυτό / σπασικλάκι / ανυπόφορη ξερόλα mode off *

Για να ελαφρύνει λίγο το κλίμα… :wink:

I’m with bluezlick. Δε γινεται να υπαρχουν σε 1 θρεντ “Guitarist’s corner” τα ΠΑΝΤΑ σχετικα με κιθαρες/ενισχυτες/αγορες/τεχνικα/αποριες… Φυσικα δε γινεται να εχουμε κι 1 θεμα “τι οργανο ν’αγορασω;” ανα χρηστη. Οποτε ας τα γκρουπαρουμε - ενα νεο θρεντ του στυλ “πληροφοριες για οργανα - κιθαρα”, “πληροφοριες για ενισχυτες” και δεν ξερωγω τι αλλο. Το guitarist’s thread ας μεινει σαν γενικου ενδιαφεροντος ας πουμε. Πως σας φαινεται;

Εγώ συμφωνώ. Θα κάνω report στους μοδεράτορες τα θρεντ αυτού του τύπου που θα πρέπει να πάνε στο “πληροφορίες για όργανα”

Ο άνθρωπος τα έγραψε όλα. Ας μην γινόμαστε ελιτιστές . Υπάρχει χώρος για όλους εξειδικευμένους και μη.

παρ’ότι όπως βλέπετε, ούτε οι ίδιοι δεν συμφωνείτε, προτείνω το εξής :

να γίνουν ξεχωριστά θρεντ για

α. κιθάρες
β. μπασο
γ. ενισχυτή κιθάρας
δ. ενισχυτή μπάσου
ε. ντραμς
ζ. πληκτρα
η. μπάντζο

κτλ κλτ. όχι όλα σε ένα, θα γίνει της κακομοίρας.

έκλεισε?

Δεν ειναι ελιτισμος το να θες να ειναι τα πραγματα λιγο τακτοποιημενα! Ουτε το να θες να ποσταρεις σε ενα θεμα τεχνικης και να ψαχνεις 4 σελιδες πισω επειδη εχουν ανοιξει 30 θρεντ για ενισχυτες κιθαρας και κιθαρες! Ας γινει ενα Equipment’s Corner :wink: ! Το αν θα ποσταρει καποιος στα θεματα τεχνικης ειναι αλλο θεμα! Δικο του θεμα…ας μην ανοιγει ομως θρεντ που προυπαρχουν!

Aυτο ακριβως λεμε! Να μην ανοιγει ο καθενας ξεκαρφωτος και ενα καινουριο θρεντ για το ποια κιθαρα να παρω! Ημαρτον πια!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

έγινε αυτό που θέλατε. μάζεψα τα θρεντς. στο εξής να κάνετε ριπορτ κ να δίνετε τα λινκ στους νέους μουσικούς που μπαίνουν. Ευχαριστώ πολύ

όποιος ξαναγκρινιάξει για το θέμα

να του πέσει το πουλί :lol::stuck_out_tongue:

Δηλαδη σε μενα που ειναι πεσμενο ουτως η αλλως να σηκωθει;;; Ωραια…εχω ελπιδες…εφαγα καταρα mod-echristo! :stuck_out_tongue: