My Dying Bride @ Greece, 30-31.01.2010

Δε το χάνω με τίποτα :-({|=

κι εγω με τιποτα!!!τους λατρευω

θυμαμαι που επρηζα τον αντρα μου να παμε να τους δουμε νωρις στο rockwave μην τους χασω !!!
μου αρεσει η εποχη που θα ρθουν παρα πολυ αχ τι καλα!!!

Σε μια συνεντευξη τους παλιότερα ειχαν αναφερει οτι το πρωτο γραμμα που ελαβαν ποτέ ηταν από Ελληνα οπαδό που τους παρακαλουσε να ερθουν για live…

Μέσα και εγώ…αν και μου φορτώθηκε και ο Davidian στην πλάτη…[-X:p
αλλά θα το υποστώ:lol:

θα πάω εξω να τους δω τότε…[-X

Tωρα το πηρα πρεφα πως παιζουν Ελλαδα…λοιπον,εγω τους ειδα πριν λιγο καιρο στο Hellfire,και σετλιστ ηταν αυτο,για οποιον ενδιαφερετε:


Fall with me
here in the throat
Vast Choirs
Turn loose the swans
she is the dark
the cry of mankind
bring me victory
my body a funeral

Οκ,ηταν σε φεστιβαλ ομως με 5 μπαντες…(μιας και δεν παιξαν τοσο πολυ οσο περιμενα)…αλλα ηταν γαμω ε!βιολια,ατμοσφαιρα,χωρος γαμηστερος,βροχες και καταιγιδες απεξω…Να πατε,εδω σκισαν τα παντα,επικο λαιβ…
Eχω και ενα σωρο πικς,μπορει να ποσταρω αργοτερα…

Γύρω στσ 60’ έπαιξαν;…ας ελίσουμε εδώ για κανά 90λεπτο, αφού δεν έχουν και σαπόρτ:!:

είχε και 25άρια όμως.

ναι,μια ωριτσα γεματη ηταν,ισως και λιγο παραπανω,μιας και ηταν σαπορτ…αλλα αποδοση,ηχος(αλλο σκηνικο βεβαια),ερμηνειες,ολα τελεια…καταπληκτικο λαιβ…

Το 2002 είχαν παίξει τα εξής (μάλλον ξεχνάω και κάποια):

Χωρίς σειρά.

Turn Loose The Swans
Symphonaire Infernus
The Cry Of Mankind
A Kiss To Remember
Under Your Wings And Into Your Arms
She Is The Dark
The Fever Sea
The Dreadful Hours
Raven & The Rose
My Hope The Destroyer

Καλά πως γίνεται να θυμάσαι το σετ???Δλδ έχω μείνει άφωνη.Εγώ μόνο τον Stainthorpe θυμάμαι να κυλιέται στα πατώματα…

νομιζω και cruel taste of winter είχανε παίξει και ίσως κάποιο από ακόμη από το swans

Ναι, παίζει νάχεις δίκιο.

Γιατί να μη θυμάμαι το σέτλιστ, μιλάμε για ένα από τα πιο αγαπημένα μου live ever.

Πότε αρχίζει η προπώληση;:!:

:?::!:

παει ομορφoτερα :stuck_out_tongue:

Πιστεύω ότι θα ανακεινωθεί και σαπόρτ γκρουπ για τα δύο live, αλλά όπως και νά’χει θα περάσουμε σούπερ:):!:

Ορίστε μια μπαντα που σπαει κόκαλα!!!

Πολλές οι μέρες ακόμα, αλλά η επανάληψη, στην Νεκρή Μου Νύφη, καλά κρατεί:):!:
Δεν την βλέπω καλά την γυναίκα μου:p:!:

θνήσκουσα νύφη, θνήσκουσα

Ok…λάθος ερμηνία, στο όνομα…όντως έτσι βγάζει κάτι πιο doom!