N.W.O.B.H.M. albums

Οι πολυ καλη μπαντα Tytan…και αυτοι δυστηχως με βραχυβια παρουσια…παρολο που το Rough Justice ηταν πολυ καλος δισκος!!

Οι Blitzkrieg με το A Time of Changes καταφεραν κα κανουν ενα τρομερο ντεμπουτο…αλλα δυελυσαν και αυτοι…επανασυνδεθηκαν αργοτερα στην δεκαετια του 90 και ειναι ενεργοι μεχρι σημερα…


Οι Avenger με αυτους τους 2 δισκους δικαια θεωρουντε απο τις καλυτερες μπαντες εκεινης της εποχης!
Blood Sports και Killer Elite τα πονηματα τους!

Ωραίος ο Άκαρος! 8)

Συνέχεια με Demon και τι συνέχεια?
Με 2 πρώτους δίσκους, ο ένας καλύτερος από τον άλλον, το NWOBHM εκρήγνυται κυριολεκτικά!
Με κομμάτια όπως Night Of The Demon, Into The Nightmare, Don’t Break The Circle, The Spell, Sign Of A Madman ήταν επόμενο!
Ο Hill και η παρέα του μας άφησε μεγάλη κληρονομιά.

Αναλυτικότερα:

Night of the Demon
1981

Συνθέσεις:

Full Moon
Night Of The Demon
Into The Nightmare
Father Of Time
Decisions
Liar
Big Love
Ride The Wind
Fool To Play The Hard Way
One Helluva Nigh

Μπάντα:

Dave Hill
Mal Spooner
Les Hunt
John Wright

The Unexpected Guest
1982

Συνθέσεις:

Intro: An Observation
Don’t Break The Circle
The Spell
Total Possession
Sign Of A Madman
Victim Of Fortune
Have We Been Here Before?
Strange Institution
The Grand Illusion
Beyond The Gates
Deliver Us From Evil

Μπάντα:

Dave Hill
Mal Spooner
Les Hunt
Chris Ellis
Andy Richards
John Wright

Εγώ πέρα από τα κλασσικά δεν την έχω ψάξει την δουλεια.
Μου αρέσανε οι Angelwitch, Blitzkrieg, Saracen, Tygers Of Pan Tang ( αυτούς μάλιστα “αναγκάστηκα” να τους μάθω λόγω της διασκευής των Kreator στο Gangland, είχαν και ένα απιστευτο κομμάτι “Small Town Flirt” ή κάτι τέτοιο ), Demon, Holocaust, Heir Apparent (ειδικά αυτοί).

Πάντα μου έκανε κλικ το όνομα των Witchfιnder General και Grim Reaper χωρίς να έχω ακούσει κάτι! Θα τους ψάξω.

Ας βάλω το A time of changes τώρα να γουστάρω…

A! επίσης μου αρέσανε κάποιοι τύποι ονόματι Atomkraft, αν και ήταν πιο speed!!

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Πιστεύω να κάνεις πλάκα!!!

Τι βλακεία είπα?
( Είπα, δεν είμαι κ πολύ σχετικό με το είδος οπότε sorry αν πέταξα κανένα μαργαριτάρι )

Οι Heir Apparent είναι Αμερικάνοι 8)

Α μάλιστα! Πάντως τους θεωρούσα της φάσης και αυτους…
Χαχαχα, ωραίος είμαι, απο το NWOBHM μου αρέσουν ειδικά οι Heir Apparent!!!

Ότι να 'ναι!!

Οι Battleaxe με αυτους τους 2 δισκους τους εδωσαν σημαντικη ωθηση στο New Wave.Αγαπημενος μου ο πρωτος τους!Και ο δευτερος ομως μετραει για οποιον θελει να ψαχτει…

Τι να πεις για τους Atomcraft?Cult μπαντα της εποχης αν και ο δισκος τους κυκλοφορησε το 1985…ειχαν πιο πολλες ανεβασμενες ταχυτητες απο αλλες μπαντες της εποχης!Ο δισκος αυτος δεν εχει κυκλοφορησει ποτε σε cd…Τα πιο πολλα κομματια του ομως υπαρχουν σε μια συλλογη της τεραστιας Neat Records.

Eιναι Αμερικανοι…ε και?Οι Sacred Rite ακουγοντε πιο New wave απο τις πιο πολλες μπαντες της εποχης…
Ανεπιτρεπτο να μην τους εχεις ακουσει…Προσωπικα ειχα παθει ζημια οταν πρωτοακουσα!!!Κομματια οπως Wings of Pegasus,Revelation,Executioner,Angels Never Die δειχνουν το μεγαλειο τους…

οποιος μπορει ας προτεινει μια δεκαδα με τις καλυτερες κυκλοφοριες στο ειδος…περα απο τα πολυ κλασσικα
λεω να ασχοληθω μετα το ψιλοκολλημα που εφαγα με το killing time των sweet savage…:slight_smile: :slight_smile:

MOTORHEAD- ACE OF SPADES
BOMBER
MOTORHEAD
IRON FIST
ORGASMATRON
OVERKILL
DEAF FOREVER
KILLED BY DEATH

hmm…θα τους τσεκαρω δαυτους,πρεπει να ναι πολυ underground μπαντα παντως γιατι δε τους εχω ξανακουσει…:lol3:

ΔΕΝ ξερεισ τους motorhead??? παντως μην τρομαξεισ απο την φωνη…

λες να τρομαξω ε ??? οκ θα το εχω υποψη μου…να σου πω εμαθα προσφατα οτι υπαρχει και αλλη μια μπαντα,οι iron maiden,που επαιζε στην αρχη ΝWOBHM…αυτοι ειναι καλοι…???σε ρωταω επειδη βλεπω οτι το κατεχεις το ΝWOBHM και μαλλον πρεπει να τους ξερεις…

χαλαρώστε οι ψαγμένοι, θα σας σκιστεί τίποτα…

ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ IRON MAIDEN ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ???
ΤΕΣ ΠΑ ΝΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΑΚΟΥ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ

οκ…θα τους σημειωσω και αυτους…:smiley: :smiley: :smiley: …εμπιστευομαι την κριση σου…

NWOBHM oι Motorhead ??? :-k :-k :-k

:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Μη μαγαρίζετε το ιερό αυτό θέμα. :please:

Πλάκα πλάκα δεν έχω γράψει κθλ εδώ… θα προσπαθήσω να μη βαριέμαι τη ζωή μου από 'δώ και στο εξής! :stuck_out_tongue:

ετσι ρε.HEAVY METAL ΜΑΝΙΑ.και ο underground υμνος ΗΕΑVY METAL RULES απο τους NIGHTIME FLYER:http://rapidshare.com/files/25848812/Nightime_Flyer_-Out_With_A_Vengeance_7____1979.rar:D

Οι επίσημες κυκλοφορίες απαγορεύονται.