Nba

Δεν ειναι τυχαιος ρε, co-owner διαβασα οτι ειναι στα αρθρα που ειδα (η εστω μετοχος), γι’αυτο κανω τον παραλληλισμο.

Α ρε Καγουαι αρρωστεια, πρωτη φορα βλεπω η προσθηκη ενος και μονο παικτη να αλλαζει τοσο δραματικα μια ομαδα και αγωνιστικα και σε mentality. Ο μονος λογος που δεν ειναι εκει πανω με τους πολυ μεγαλους οπως ο Ντουραντ, ο Στεφ και ο Λεμπρον ειναι γιατι ειναι αντιτουριστικος.

Ρε το Τοροντο… Η μεγαλη ζημια για το Γκολντεν Στεητ εχει γινει στην ρακετα που η διαφορα ποιοτητας ειναι μεγαλη.

Τιποτα δεν εχει τελειωσει φυσικα, γυρναει και ο Ντουραντ, ανετα μπορουν να το γυρισουν, τουλαχιστον φετος βλεπουμε τελικους, αν δεν ειχε χτυπησει ο Κλει βεβαια μπορει τωρα το 3-1 να το ειχε το Γκολντεν Στεητ, γυρισε το μομεντουμ της σειρας το προηγουμενο παιχνιδι.

2 Likes

Χειροτερευουν τα πραγματα για τους Γουοριορς δηλαδη!

3 Likes

Διαφωνω πληρως, και μακαρι να κανω λαθος, αλλα πιστευω οτι οι τελικοι τελειωσαν. Οι τραυματισμοι για τους Γουοριορς ηταν παρα πολλοι τελικα, και πολυ σημαντικοι ταυτοχρονα, και εκει που το πιο πιθανο ηταν να ειναι στο 3-1 τωρα αν δεν ειχε τραυματιστει ο Κλεη, τωρα ειναι 3-1 και με μηδαμινες ελπιδες ανατροπης.

Τεραστιος παικτης ο Λεναρντ, αλλα μετα αυτο που εκανε στους Σπερς δε γινεται να θελω να κερδισει τιποτα. Απαραδεκτη συμπεριφορα, και οχι μονο προσποιηθηκε σοβαρο τραυματισμο για 1 ολοκληρη χρονια επειδη ηθελε να φυγει, αλλα τελικα οι Σπερς δεν πηραν και σοβαρα ανταλλαγματα για τον Λεναρντ, τουλαχιστον οχι οσο θα μπορουσαν.

Κριμα για φετος, χαμενη ευκαιρια για ενα πανδικαιο three-peat απο τους Γουοριορς, αλλα καποιες φορες κερδιζουν και οι villains, τι να γινει.

Παρεμπιπτόντως, πήραν περισσότερα από αυτά που θα πάρουν οι Ράπτορς :stuck_out_tongue: ή από αυτά που πήραν οι Thunder για το δικό τους αστέρι προ τριετίας :wink:.

Πάντως δε νομίζω ο Καουάι να είχε προσποιηθεί τον τραυματισμό ρε.Με τους γιατρούς είχε θέμα από ότι θυμάμαι και την αποκατάσταση που του είχαν κάνει.

Απο 1-3 με μειονεκτημα μονο ο καλυτερος το γυρναει.
Καλυτερα ετσι γιατι μου τη δινει το υφακι των warriors οταν βαζουν 4-5 σερι τριποντα απτα 9 μετρα, οσο παιχταραδες και να ειναι.

Καλά, τότε είχε γυρίσει για διάφορους λόγους.

Σε ένα ματς έλειψε ο Κλει παιδιά, για ποιο μομεντουμ και 3-1 του GS μιλάμε…Χθες έπαιξε και έβαλε 28 πόντους. Δεν νομίζω ότι επηρεάστηκαν επειδή αντί για 2-1 έγινε 1-2, για τους πρωταθλητές που τα εχουν σαρώσει όλα τα τελευταία χρόνια μιλάμε.
Απλά οι Ραπτορς είναι καλύτεροι στους τελικους, δεν είναι κακό να το παραδεχτούμε. Με αυτή την παικτουρα τον Λεονάρντ που δείχνει ποια είναι η διαφορά ενός πολύ καλού παίκτη (ΝτεΡοζαν) με έναν μεγάλο παίκτη. Και παίκτες έμπειρους και ικανούς δίπλα στον MVP της χρονιάς.
Επίσης τελειώνουν και τα παραμύθια για το αν οι GS είναι καλύτεροι χωρίς τον KD…αν έχουν ακόμα ελπίδα οι GS για ανατροπή, αυτή μπορεί να γίνει μόνο με τον Durant.

2 Likes

Συφμωνω στα περισσοτερα (ειδικα σε αυτο με τον Ντουραντ), αλλα αν επαιζε ο Κλεη στο τριτο παιχνιδι δεν το αποκλειω να ηταν 2-2 τουλαχιστον ή ακομα και 3-1 για τους Γουοριορς.

Κανενας ομως δεν αναφερει τον παραγοντα κουραση (την μακροπροθεσμη εννοω, οχι αυτην μετα απο εναν αγωνα). Οι Γουοριορς ειναι σκασμενοι σε αυτην την σειρα, και φαινεται. Οι Ραπτορς εχουν κανει πολυ καλυτερο conditioning ολη την χρονια, και το εχουν αναφερει κιολας μαλιστα.

Όταν έχεις 5 all star σε μια ομάδα απλά δεν γίνεται να μιλάς για τραυματισμούς, είναι αστείο. Οι Warriors έδειξαν όλη τη χρονιά πως κάτι δεν πάει καλά, οι περισσότεροι όπως και εγώ περιμέναμε πως στα play-off αυτό θα αλλάξει αλλά όπως δείχνουν τα πράγματα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Προσωπικά μου αρέσει αυτό. Αλλάζει ο πρωταθλητής, το μονοπώλιο των Warriors τελειώνει ενώ το να αποτύχει μια ομάδα με 5 all star παίκτες μόνο καλό μπορεί να κάνει στο ίδιο το άθλημα.

Εκτός αν το κάνουν επίτηδες για το γυρίσουν από το 1-3 και να ξεπλύνουν την ντροπή του '16 :laughing:

5 all-stars λεει :sweat_smile:

Οντως, δε θα ελεγα σε καμια περιπτωση οτι ο Kyrie Irving ειναι ο καλυτερος παικτης του ΝΒΑ επειδη γυρισε εκεινο το 3-1.

Κανείς δεν θα το έλεγε αυτό.

Αυτός το γύρισε όμως

Ελα ρε δεν προσποιηθηκε (γαμημενε Πατσουλια) απλα μετα ηθελε να φυγει. Πιεσε με ασχημο τροπο δεν διαφωνω μαζι σου, αλλα το “προσποιηθηκε τραυματισμο” ειναι χοντρο και δεν προκυπτει κιολας.

Επισης το να λες οτι ο Kyrie το γυρισε μονος του ειναι απο τα πιο εμπαθη πραγματα που εχεις πει ποτε, καταλαβαινεις για τι μεγεθος υπερβολης μιλαμε. :stuck_out_tongue:

:laughing: καλά ότι πεις

  1. Δεν προσποιηθηκε τον τραυματισμο λογω Πατσουλια ο Λεναρντ, στην σεζον 2017-2018 επαιξε 9 παιχνιδια συνολικα γιατι το επαιζε τραυματιας και καλα με πρηξιμο στον μυ. Γελοια πραγματα, απλα ηθελε να φυγει απο την ομαδα και ηταν ξενο σωμα.

  2. Δεν ειπα “μονος του”, αλλα η δηλωση ειναι ακριβως οσο υπερβολικη οσο και το να δηλωσει καποιος οτι το γυρισε ο ΛεΜπλεημ μονος του. Ο Kyrie ηταν κατα τουλαχιστον 50% υπευθυνος για εκεινη την ανατροπη.

Δεν είχε πρήξιμο στον μυ αλλά τεντονοπάθεια το οποίο θέλει πολύ προσεκτική και χρονοβόρα αποκατάσταση. Το έχω περάσει και εγώ και μου πήρε πάνω από 4 μήνες για να επανέλθω σε ένα basic επίπεδο.

Προσοχή όταν τεντόνεστε

1 Like

Αυτό γιατί το λες; Το ίδιο κουρασμένες θα τις περίμενα εγώ τις ομάδες. Το Τορόντο δεν έκανε περισσότερες νίκες στη regular με εξίσου μικρό rotation;