Nba

Το εβγαλε και το ESPN και η New York Post, δε νομιζω να εχουν πεσει ολες οι σελιδες θυμα hoax, ηλπιζα μεχρι πριν λιγο…

Πω πω, τραγικό νέο. Πολύ κρίμα.

λενε ηταν κι οι κορες του μαζι…

Σοβαρη πηγη? Πραγματικα ελπιζω να μην ειναι αληθεια αυτο, θα μιλαμε για τεραστια τραγωδια

το abc “πιστεύει”

εδιτ νεα ειδηση απο αλλου λενε πως οχι

Κάποιοι είπαν για τις κόρες του και τον Ρικ Φοξ.
Άλλοι δεν το επιβεβαιώνουν όμως, ας ελπίσουμε ότι δεν ισχύει.

Τι έγινε ρε μαλακες?!! Είναι αλήθεια?

Ωχ το ΤΜΖ λεει οτι ηταν με την μια κορη του και πηγαιναν για προπονηση μπασκετ…

Σκέτη δισεκτιλα…

Το εχω διαβασει ουτε και εγω ξερω ποσες φορες δεν μπορω να το πιστεψω,…

Επιβεβαιώθηκε για την κόρη του, ήταν μαζί στο ελικόπτερο…

Πλάκα κάνετε.

9 είναι οι νεκροί συνολικά. 8 + 1 ο πιλότος.

Σοκ

Καλό ταξίδι.

4 Likes

Πολυ ετζυ ο φιλος στο αρθρο


Μαζι με τους θρυλους…

3 Likes

Τοσες μερες εχουν περασει και ενω ηθελα να γραψω ενα post, δεν ηξερα τι να πρωτογραψω… Το ΣΟΚ ηταν πραγματικα τεραστιο γιατι επροκειτο για εναν υγιη ανθρωπο στα 41 του χρονια, εναν αθλητη-ειδωλο και pop icon που μεχρι το 2016 ειχαμε την ευκαιρια να τον βλεπουμε να παιζει ακομα στο υψηλοτερο επιπεδο. Απο οταν εμαθα το νεο του χαμου του την Κυριακη το βραδυ, μεχρι και σημερα η ψυχολογια μου ειναι στα ταρταρα, στεναχωρηθηκα απιστευτα πολυ γιατι ενιωσα σαν να εχασα εναν δικο μου ανθρωπο.

20 χρονια καριερας στο NBA, 20 χρονια που τον παρακολουθουσα και ηταν ενας απο τους λογους που με εκαναν να υποστηριζω τους Los Angeles Lakers. Μαζι με τον Michael Jordan και τον Lebron James ειναι οι αγαπημενοι μου μπασκετμπολιστες ever, αλλα το ιδιαιτερο με τον Kobe Bryant ειναι οτι αρχισα να τον παρακολουθω απο την πρωτη του σεζον στο NBA κατι που συνεβη και με τον Lebron με την διαφορα οτι η μικρη ηλικια που ημουν στην περιπτωση του Kobe εκανε το ολο πραγμα ακομα πιο ρομαντικο. Απο τα αιωνια αθλητικα μου προτυπα, κυριολεκτικα μεγαλωσα μαζι του, θυμαμαι να πανηγυριζω και τα 5 πρωταθληματα του με τους Lakers, θυμαμαι να βλεπω αγωνες των Lakers μεσα στα αγρια χαραματα για να τον θαυμασω, θυμαμαι να προσπαθω (οχι και τοσο επιτυχημενα) να μιμηθω τις κινησεις του στο παρκε, θυμαμαι να συγκινουμαι στο αντιο του στην επαγγελματικη του καριερα… Οποτε μαζι με αυτον ενιωσα σαν να “εφυγε” και ενα μεγαλο κομματι του εαυτου μου, της παιδικης και εφηβικης ηλικιας μου, αλλα φυσικα και της ενηλικης ζωης μου, πριν λιγο καιρο συζηταγα με τον αδερφο μου οτι αν παρουν το πρωταθλημα φετος οι Lakers θα ειναι πολυ ωραια η εικονα να πανηγυριζει ο Kobe σαν οπαδος μαζι με τον Lebron… Αλλα δυστυχως οποιος και αν εισαι, οσο “μεγαλος”, επιδραστικος και επιτυχημενος και να εισαι, στον θανατο δεν υπαρχουν διακρισεις. Αν σου γραφει…

4 μερες μετα και ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει, την Δευτερα ειδικα δεν μπορουσε το μυαλο μου να επεξεργαστει ολες τις πληροφοριες. Η απωλεια της κορουλας του 13 μολις ετων και αλλων 7 ανθρωπων μεταξυ των οποιον και 2 ακομα νεα κοριτσια κανει το γεγονος ακομα πιο δραματικο… Οπως ηταν λογικο και αναμενομενο επικρατησε παγκοσμιος θρηνος γιατι μιλαμε για μια προσωπικοτητα με τεραστιας εμβελειας επιρροη ακομα και σε ατομα που δεν ηταν φανατικοι με το μπασκετ. Θα παρει καιρο μεχρι να το συνειδητοποιησουμε ολοι μας…

R.I.P. Kobe Bryant, R.I.P. Black Mamba, σε ευχαριστω για ολες τις αναμνησεις, σε ευχαριστω για οσα εμαθα απο εσενα, σε ευχαριστω που ησουν κομματι της ζωης μου…

5 Likes