Nba

Νομίζω το Ντένβερ βρήκε το κουμπί των Λύκων και θα πάρει το σημερινό.
Στο άλλο, η ΝΥ έχει λίγους στο ροτέησον αλλά σκληρούς καργιόληδες και θα το πάρει σήμερα αν και κουρασμένη ομάδα.
Θαρρώ θα χάσει το 7ο και θα λήξει 3-4 η σειρά.

1 Like

Ντενβερ και Νεα Υoρκη θα πω.

1 Like

Δε νομιζω οτι ηταν θεμα κουμπιου πουθενα στο προηγουμενο ματς.

Απλα ο Aaron Gordon εκανε το καλυτερο playoff παιχνιδι της καριερας του.
Και ο KAT εκανε ενα απο τα χειροτερα playoff παιχνιδια της καριερας του.
Και οι Wolves εχασαν 9 βολες απο τις 27.

Νομιζω αυτη η σειρα θα κριθει στις λεπτομερειες, δεν φαινεται να ειναι καμια απο τις δυο ομαδες πολυ καλυτερη απο την αλλη. Δηλαδη οκ στα πρωτα 2 ματς θα ελεγες οτι οι Nuggets θα φανε σκουπα ανετα… τωρα φαινεται οτι μπορει να τελειωσει και 4-2 υπερ των Nuggets. Για να δουμε.

Ρε καριοληδες διαιτητες γαμω το σπιτι σας
Και ρε καριολη Μαηλς Τερνερ χασε κανα τριποντο γαμημενε

Ψυχραιμία
Όλα καλά
Στο +16 είσαι
Τι έπαθες;
Θα νομίζει ο κόσμος πως χάνεις και δεν θέλουμε να δημιουργήσουμε λανθασμένες εντυπώσεις :rofl:

1 Like

Ηταν την στιγμη που επεσε στο +7 μετα απο 9 συνεχομενους ποντους του Miles Turner :sweat_smile:

Οταν οι Knicks παιζουν με τετοια καρδια και παθος, κερδιζουν καθε αντιπαλο.

Οι κινήσεις πίβοτ του Γκομπέρ στη ρακέτα, είναι και σήμερα σεμιναριακές.

Τι μπασκετικος οργασμος ηταν αυτός ρε Γιοκιτς;

Για πείτε τπτ για Ντένβερ για μας που δεν το είδαμε

Δεν υπάρχουν πολλά να πει κανείς , το πήρε μόνος του το ματς σχεδόν. 40 πόντοι, 13 ασίστ, 0 λάθη

3 Likes

παντως οι Αμερικανοι εχουν τοσο σκυλιασει που παλι ο Σερβος ειναι MVP Και οχι ενας δικος τους, που γι αυτο θεωρω οτι τους ειρωνευεται με τα freak of nature και athletisism. μετα το 0-2 τον ειχαν θαψει και τωρα κανουν κωλοτουμπες οπως βλεπουμε Ελλαδα.

1 Like

Μην ακούτε τους Αμερικανούς και ειδικά τους αναλυτές που μόνο αναλυτές δεν είναι.

Ο Τζόκερ είναι ο καλύτερος παίχτης στην λίγκα αυτή τη στιγμή όντας το ακριβώς αντίθετο από αυτό που πρεσβεύει (αθλητικοτητα, one man basketball, γκλαμουρια και σοσιαλ μίντια) και η ομάδα του απέκλεισε 2η σερί χρονιά την ιερή αγελάδα (Λέικερς) και τον αγαπημένο τους Λεμπρον .

Άσε να λένε για σκούπες από Μινεσότα και για χειρότερο MVP και μετά να τρέχουν να τα μαζεύουν πλάκα έχει :stuck_out_tongue:

5 Likes

Υπαρχει υπεραστειο βιντεο τσουβελα, που θεωρει οτι βλεπουμε το χειροτερο ΝΒΑ ολων των εποχων, οπου MVP ειναι ενας χοντρουλης που βαριεται και δεν πηδαει και τα βαζει με τα τερατα που εχουν πεθανει στα γυμναστηρια. hot take, αλλα βλεπω τι εννοει…

Και για Ντονσιτς λεει ο Τσουβελας. Και δεν εχει αδικο, ο Γιοκιτς ουτε μουσκουλα εχει, ουτε αλμα, ουτε τιποτα και τους εχει ξεφτιλισει. Και ναι, τους πειραζει που οι καλυτεροι παιχτες δεν ειναι Αμερικανοι.

3 Likes

Αν με το “Αμερικάνοι” εννοούμε 3-4 γραφικές προσωπικότητες των media που εμφανίζονται σε διάφορες εκπομπές κυρίως στο YouTube, τότε ναι…

Οι Αμερικάνοι γενικότερα τον λατρεύουν τον Τζόκερ και άλλωστε εν τέλει όλοι αυτοί που τον ψήφισαν ως MVP για 3η φορά ενώ φέτος κανένας δεν θα τους έλεγε τίποτα αν είχαν ψηφίσει Doncic ή SGA, στην συντριπτική τους πλειοψηφία Αμερικάνοι είναι.

Καλά πολλοί έλεγαν για σκούπες από Μινεσότα, και όχι άδικα. Μετά το 0-2 δεν ήταν τόσο οι ήττες, όσο το ότι φαινόταν πως οι Wolves τους κάνουν ότι θέλουν. Και μεταξύ μας, αν δεν είχε κάνει το καλύτερο παιχνίδι της καριέρας του ο Aaron Gordon πριν 3 μέρες , μάλλον για 3-1 θα μιλούσαμε πριν το χθεσινό παιχνίδι. Αυτή είναι από αυτές τις σειρές που θα μπορούσε να είναι 3-2 για οποιαδήποτε από τις δύο ομάδες αυτήν την στιγμή.

Παιχταρας ο Τζόκερ, δίκαια στο πάνθεον, και ο περισσότερος κόσμος το αναγνωρίζει αυτό. Ο Σακίλ έχει λόγο να μην τον στηρίζει αφού απειλείται το legacy του :stuck_out_tongue_closed_eyes: Κάτι γραφικούς τυπου Nick Wright και Stephen Smith τους αγνοοουμε.

1 Like

Το είδα και πέθανα στο γέλιο. Νομίζω πως ίσως είδαμε την χειρότερη regular season (τουλάχιστον εγώ).

Τα play off τα απολαμβάνω φουλ πάντως. Παίζεται τρομερό μπάσκετ και ξύλο όχι αστεία

Σε αυτόν αναφέρουν κυρίως. Αυτός είπε για σκούπες κλπ. Που οκ άλλο πράγμα να πιστεύεις με βάση αυτά που βλέπεις στα πρώτα 2 ματς και άλλο να το λες επειδή πας να σκάσεις απ’ το κακό σου για τον αποκλεισμό του LA

Νταξ ρε δεν λέω ότι ήταν για πέταμα. Είδα λιγότερα ματς που είχαν ενδιαφέρον σε σχέση με πέρσι και προπερσι πχ

Χμμμμ τι να σου πω, προσωπικά έχω βαρεθεί την οριακά φανατική προσκόλληση στο παρελθόν που υιοθετούν κυρίως τα media, κι έτσι η φετινή σεζόν μου φάνηκε εξαιρετική καθώς είχαμε ένα σωρό νέους αστέρες στο ΝΒΑ να βάζουν πολύ γερά θεμέλια για τα επόμενα χρόνια, και πολλές ταλαντούχες ομάδες να κάνουν ξεπεταγμα. Εμένα η κανονική σεζόν μου φάνηκε φανταστική, είδα ίσως το περισσότερο ΝΒΑ που έχω δει τα τελευταία 5 χρόνια.

Όχι άλλο Λεμπρον, Ντουράντ, Χαρντεν, Γουεστμπρουκ, Στεφ Κάρι, Πολ Τζορτζ και Λέοναρντ (και μερικοί ακόμα)…

Ήρθε επιτέλους η εποχή που θα αρχίσουμε να ασχολούμαστε με Edwards , SGA + Holmgren, Wembanyama, Doncic, Brunson, και ακόμα και με την φρουρά των Jokic, Tatum, Brown, Mitchell, Booker που “αδικήθηκε” σε προβολή αφού μας είχαν πρήξει με τους προηγούμενους τόσα χρόνια. Από αυτήν την άποψη η σεζόν μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά και από άποψη θεάματος.

1 Like

Καλα I cant argue with that. Πιστευω παντως oτι πρεπει να μειωσoυν λιγo τα παιχνιδια για να ειναι λιγoτερα τα αδιαφoρα ματς.