Nba

Δεν ξέρω τι εννοείς, αλλά στο 27-25 τα κοράκια έδωσαν γύρω στα 87 ανύπαρκτα φάουλ σερί υπέρ της Οκλαχόμα, και η μπάλα έμεινε στο ίδιο μισό του γηπέδου κάνα τεταρτακι, είχα κλάψει.

Η Οκλαχόμα μου φαίνεται είναι η πιο χαϊδεμένη ομάδα της λίγκας, ήδη από την κανονική σεζόν. Το ότι είναι γκρινιάρης ο Λούκα δεν σημαίνει ότι πρέπει με το στανιό να κερδίσει η Οκλαχόμα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Καθαρά, αυτό λέω κι εγώ

Μεγάλη εγγύηση ο Χόλμγκρεν στα αμυντικά ριμπάουντ :rofl:
Αίμα κι ιδρώτας μέχρι να λήξει το ματς.
Γαμώ.

1 Like

Έκανα catch up 3η περίοδο και στο -17. Ωραίο ματς έγινε τελικά μιας και σημάδεψαν την διαφορά πολύ γρήγορα οι μαβς.

Έπεσα μέσα και σε ένα σκορ σειράς επιτέλους

1 Like

Α ρε Holmgren, κινητή καταστροφή (και) χτες, μόνο για καμιά λόμπα ήταν καλός.
Πρέπει να βελτιώσει πολύ το παιχνίδι του και οι OKC να προσθέσουν λίγο εμπειρία σε ρολίστες, SGA τεράστιος και πάλι.

Καλύτερα (και αναμενόμενα) που πέρασε το Dallas για να δούμε ανταγωνιστικούς τελικούς περιφέρειας.

2 Likes

3 ριμπάουντ σε 34 λεπτά είναι αυτά που ήρθε η μπάλα κατά τύχη στα χέρια του ξέρω γω

1 Like

Ρε παιδιά για ρούκι στην ουσία παίκτη με συγκεκριμένα σωματικά προσόντα τι παραπάνω περιμένεις?
Δε φτάνει ο Χολμγκρεν στην κατάσταση που είναι για να πας παραπέρα.
Αυτό.

1 Like

Μα όπως το λες είναι, εμένα μ αρέσει γενικά ως παίκτης. Πρέπει να δουλέψει συγκεκριμένα σημεία.

1 Like

Μαπα το καρπουζι σημερα στη Νεα Υορκη. Οι Knicks δεν παιζουν την αμυνα που επαιξαν σε ολα τα ματς στην εδρα τους ως τωρα σε δυο γυρους, και ο Χαλιμπερτον εχει ξεκωλωθει. Δεν μπορω να τον βλεπω να σουταρει, δαγκωνω τα χειλια μου καθε φορα απο την ασχημια :smiling_face_with_tear:

Τεσπα, δεν πιστευω πως γυρναει αυτο το ματς, εκτος κι αν οι Knicks μπορουν να ριξουν τον ρυθμο. Εφαγαν καλαθι σε αιφνιδιασμο μετα απο δικο τους καλάθι σε Game 7, καπου ημαρτον.

Τωρα δε θα ξερω τι να στηριξω στον επομενο γυρο, αφου βαριεμαι ελεεινα και Pacers και Celtics.

Έλα ρε,τα παληκάρια τουλάχιστον τρέχουν.
Αν και δεν τους βγαίνει πάντα.
Στο Χάλιμπέρτον ναι, κλείνεις τα μάτια πριν σουτάρει, όπως στα θρίλερ κ ρωτάς μετά:
Μπήκε;

1 Like

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχουν καποιον παικτη που να γουσταρω τρελα, κι ετσι αυτο το Run & Gun διχως νοημα πολλες φορες, μου ειναι οριακα απωθητικο.

Εντωμεταξυ τι 29 στα 38 σουτ, οκ καταλαβαινω οτι εχουν ικανους σουτερ αλλα απο ενα σημειο και μετα το να το κανεις αυτο σε Game 7 οφειλεται και σε αρκετη δοση τυχης, και δεν εννοω ξεχωριστα για καθε σουτ (αλλωστε τα περισσοτερα ειναι “καλα” σουτ), αλλα το να μπουν τοσα πολλα μαζεμενα στην αρχη ενος παιχνιδιου και να δημιουργησουν μια διαφορα που πλεον μαλλον δεν καλυπτεται.

Είναι το κάρμα του MSG
Αρκετές ομάδες και παίχτες, έχουν κάνει παιχνίδια καριέρας εκεί μέσα.

1 Like

Ας αναφερουμε και την ιστορια για τα σημερινα παιχνιδια με αφορμη αυτο… :stuck_out_tongue:

  • Τριτη φορα που παιζουν Game 7 οι Knicks με τους Pacers. Την πρωτη φορα το 1994 (δηλαδη πριν 30 χρονια αν θελετε να αισθανθειτε κωλογεροι) κερδισαν στο MSG με τον Ewing πρωταγωνιστη, πριν πανε τελικους και χασουν με 4-3 απο τους Rockets του Hakeem. Την αμεσως επομενη χρονια, οι Pacers κερδισαν με 4-3 στην Ιντιανα, με πρωταγωνιστη τον Ρετζι Μιλλερ. Τα ειπαμε αλλωστε και πριν κανα δυο βδομαδες.

  • Οι Wolves πανε σε Game 7 για δευτερη φορα στην ιστορια τους. Συμπτωματικα το ενα και μοναδικο Game 7 μεχρι σημερα ηταν ακριβως πριν 20 χρονια (19 Μαιου 2004), με τον Kevin Garnett να οδηγει τους λυκους στην τεραστια νικη επι των Sacramento Kings, πριν αποκλειστουν με 4-1 στους τελικους περιφερειας απο τους Lakers, στην καλυτερη σεζον των Wolves στην ιστορια τους.

1 Like

Εμενα μoυ αρεσει τo μπασκετ της Ιντιανα. Εκτoς τoυ oτι ειναι fun to watch ειναι και πρακτικo. Εχoυν τρoμερη κυκλoφoρια της μπαλας με απoτελεσμα να βαρανε πoλλα σoυτ με καλες πρoυπoθεσεις.

Καλα πoυ μoυ θυμησατε oτι εχει ματσακι παω να τo βαλω

3 Likes

Εσπασε και το χερι του ο Μπρανσον… Αδοξο τελος για μια φοβερη σεζον :sob:

Δεν πειραζει, αναγκαστικα με Celtics στον επομενο γυρο. Με οποιαδηποτε απο τις 3 ομαδες της Δυσης και να παιξουν, πιστευω οι τελικοι θα εχουν πολυ ενδιαφερον. Δεν μπορω να φανταστω Nuggets, Mavericks ή Wolves να χανουν απο τους Pacers σε 7 παιχνιδια.

Χαρισματικός Ρούντι Γκομπέρ μέσα στη ρακέτα.
Απαράμιλλη τεχνική στο μπάσιμο.
Δεν χορταίνω να τον βλέπω.

Επιτελoυς κανει καλo ματς o Τζαμαλ

Ακομα ενα ματς σουπα :yawning_face: :yawning_face: :yawning_face:

15 ριμπαουντ ο Τζοκερ στο ημιχρονο :sweat_smile:

Απο την αλλη Edwards πολυ κακος, Alexander-Walker ανυπαρκτος, Conley επισης κακιστος.

Αν δεν γυρισουν καποιον διακοπτη οι Wolves στο δευτερο ημιχρονο, θα μιλαμε για τα δυο χειροτερα Games 7 που επαιξαν την ιδια μερα στην ιστορια του ΝΒΑ :stuck_out_tongue:

1 Like

Ειναι η μoνη σειρα πoυ θυμαμαι πoυ πηγε σε 7 ματς αλλα oυτε ενα δεν ηταν κoντα κ oι 2 oμαδες μεχρι τελoυς.

Ισως η μια εξoυδετερωνει την αλλη και κανει τo παιχνιδι της καθε φoρα τι να πω… Ελπιζω να αλλαξει κατι στo 2o.

Αλλα με τετoιoν Μαρει πως να τoυς φτασoυν

TΡΑΓΙΚΗ 3η περιoδoς απ τo Ντενβερ με αχρειαστη καταχρηση απ τo τριπoντo. Επιτελoυς εχoυμε ντερμπι

1 Like

Ωπα γινεται ντερμπι…

Αγνοείται και ο Πόρτερ Τζνρ του προηγούμενου γύρου.

2 Likes