Nekromantheon/Audiopain 26/01/2013@An club

Ενημερωνω πως εχουν 48ωρη απεργεια τα λεωφορεία, τρόλεϊ, ΟΣΕ και Προαστιακός ενω μετρο και ηλεκτρικος αναμενεται να κυκλοφορησουν κανονικα.

τουλαχιστον εχει μετρο!ελπιζω να βολεψει αυτο αρκετους και να τιμηθει το live οπως πρεπει!

ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ LIVE ΑΠΟΨΕ!!!
ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΣΤΙΣ 20:00 ΚΑΙ 20:30 ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΟΙ HORDES OF DECAY, ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ MERCH ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ AUDIOPAIN ΕΧΟΥΝ T-SHIRT ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΤΟ LIVE!!!

Μέσα με τα μπούνια :smiley: SLAUGHTERED PRIEST ΡΕ! 8)

Θα γίνει της καργιόλας :!:

Tην εκαψα δυστυχως :frowning:

Aκυρο το πανω ποστ πηγα τελικα :lol:

δυστυχως δεν προλαβα Hordes of Decay και Revenge!
Slaughtered Priest πολυ καλοι…καλυτεροι απο την τελευταια φορα που τους ειδα…
Audiopain για να ειμαι ειλικρινης ενω παιξανε πολυ καλα καπου ψιλοβαρεθηκα…γενικα δεν μου λενε πολλα σαν μπαντα (μην αρχισετε βρισιδι :stuck_out_tongue: )
Nekromantheon νταξει ισοπεδωση…χαρηκα που παιξανε σχεδον ολοκληρο το νεο δισκο…κ καλα παιδια επισης!
καλος κι ο κοσμος που παρα τις αντιξοες συνθηκες στηριξε το live!
8)

Οι [B]HORDES OF DECAY[/B], παρότι είχαν κακό ήχο και κάπου χάνανε σε δέσιμο, μ’ αρέσανε. Είχαν μια πηγαία σήψη στη μουσική τους και το τελευταίο κομμάτι ήταν καταπληκτικό. Οι [B]REVENGE [/B]είχαν γίνει αγάπη μετά το προ ενός έτους λάηβ με DESASTER, χτες ήταν ήταν 2-3 κλικ κάτω σε απόδοση. Primitive κάβλες παρολαυτά. [B]SLAUGHTERED PRIEST[/B] είδα για τρίτη φορά και ήταν και η καλύτερη. Το χουνε πάρει ζεστά με συνεχείς ηχογραφήσεις και αυτό βοηθά στο να βρουν το δέσιμο και τον ήχο τους. Οι AURA NOIR πρέπει να είναι περήφανοι.

[B]AUDIOPAIN [/B]νταξ’, μακράν οι καλύτεροι της βραδιάς, η Νορβηγία που αγαπάμε. Όπως σωστότατα παρατήρησε γνωστή μορφή του εγχώριου ακραίου αντεργκράου, είναι μαγκιά να παίζεις γρήγορα μεν, καθαρότατα δε. Και είδαμε και τον μεγάλο Plenum λάηβ. Οι [B]NEKROMANTHEON [/B]ισοπέδωσαν ό,τι είχε απομείνει. Ειδική μνεία στο ομώνυμο απ’ το “We’re Rotting” EP και στον ντράμερ που έπαιζε και στους δύο και έδινε θρας πόνο επί δίωρο σχεδόν.

1 Like

Ναι και μπράβο του αφού μπάντες του είδους παίζουν λιγότερο ακριβώς γιατί τα παίζει ο ντράμερ. Ωραία παλιακή black/thrash βραδιά, χαλάλι το μουσκίδι από τη βροχή. Ετσι όπως πάει φέτος θα δω όλες τις μπάντες που είχα στη λίστα μου με τα καλύτερα του 12! (tardive-nekromantheon μέχρι τώρα?)

Βιντεάκια:
NEKROMANTHEON ?[B][U]blood wisdom[/U][/B]

AUDIOPAIN [B][U]?revel in desecration[/U][/B]

SLAUGHTERED PRIEST [B][U]?abortion[/U][/B]

REVENGE [B][U]?morbid death[/U][/B]

HORDES OF DECAY [B][U]?humanity?s last stand[/U][/B]

1 Like

Ουτε μενα μ αρεσαν τοσο οι Revenge σ αυτο το live. Καλα επαιξαν δηλαδη, αλλα εχω την εντυπωση πως ελειπε ενα μελος (τετραδα τους θυμομουν) και σα να χαναν συγκριτικα σε ογκο. Τους πρωτους δεν τους ειδα, Slaughtered Priest πανευκολα καλυτερη φορα απο τις 3-4 που τους εχω δει και επιτελους με καλο ηχο, οσο πανε δενουν ολο και περισσοτερο. Nekromantheon παρα πολυ δυνατοι, αλλα ενταξει η μπαντα της βραδιας ηταν οι Audiopain με πολυ μεγαλη ευκολια και κουλο σετλιστ, Obsolescence, Revel In Desecration, The Habit Of Fear, He Who Walks Among You, Relinquished, πιο καλτιλα πεθαινεις, πολυ πραμα απο παλιο υλικο και καλη / πλουσια επιλογη σε κομματια. Τα 2-3 παραπανω εξτρα που επαιξαν πρεπει να ηταν επειδη γουσταραν, ο χρονος που ειχαν ηταν 50 λεπτα και παιξαν μια ωρα στο νερο. Και τα νεα κομματια γαμουν. Περιμενουμε το δισκο.

Γαμω παιξαν και οι Nekromantheon παντως, απλα οι Audiopain μου φανηκαν ακομα καλυτεροι σε σχεση με τα studio. Ε και τα κομματια των Nekro κυμαινονται στο ιδιο μοτιβο και οσο ογκο παραπανω και αν δινουν οι δυο κιθαρες ειναι ενα μειον οπως και να το παρεις.

από κόσμο τι έλεγε ? στα βίντεο φαίνεται μια αδειαίλα στο πιτ

κλαίω που δεν ήρθα :frowning:

λιγο με ξενεροσε ο bassman ο ψηλεας που τσατιστικε και εριξε κατι σπροξιδια στο κοινο επειδη πιραχτηκε το μικροφονο. :-k

το μικροφωνο δεν πειραχτηκε μονο του. του ειχε ζαλισει τα αρχιδια ενα ξεκωλιαρης (στην κυριολεξια - αφου ειδαμε τον κωλο του) που σε ολο το λαιβ ολο εφτιαχνε το μικροφωνο και καλα…

ολοι καλα παιξανε, Nekromantheon ισοπεδωση. και η ΔΙΑΣΚΕΥΑΡΑ για το τελος… τιμιοι!

1 Like

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
τι μαλακισμενη ενεργεια ηταν αυτη που ειχε ο πουστης. και γω κανω παντα τις σχιζοφρενειες μου αλλα καπου κοπτομαι. τεσπα ολα καλα. τζερτζελες να γινεται :smiley:

το παρακαραγκοζεψε λιγο ομως. πιθικισμοι. καλα του εκανε ο μπασιστας επρεπε να φαει και καμια χαχαχ

Καλά αυτό το τυπάκι με μπλούζα Marduk πρέπει να χε κάνει κάποια κάβα πλούσια με τη κατάθεση του δεν εξηγείται αλλιώς. Αφού κοπελιές μας λέγανε σε μένα και στη παρέα μου “μαζεύτε τον!!” και δεν είχαν άδικο. Επειδή ήμουν κάγκελο σε όλο σχεδόν το live μου σπασε λιγάκι τα ούμπαλα!

On topic
[B]Hordes Of Decay:[/B] Πολύ ωραίο Black παλαιάς κοπής, με γαμάτα φωνητικά από τον τραγουδιστή. Κάπου έπαιξε και μια διασκευή Gorgoroth αν δε κάνω λάθος. Δεν ήταν και ιδιαιτερα ομιλητικοί αλλά αυτό δε με χάλασε η σκηνική παρουσία ήταν πολύ καλή ειδικά ο μπασίστας.

[B]Revenge:[/B] Εεεεδώ αρχίζει το ξύλο και το πρώτο stage diving (από μένα)! :slight_smile: Γαμάτο Black/Thrash σε φάση Sepultura του Bestial Devastation/Morbid Visions έπαιξε και διασκευάρα Antichrist! :smiley:

[B]Slaughtered Priest:[/B] ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟΙ απλά! Hellthrashing Demon, Eternal Goat Reign, Speed Metal Attack, Order To Kill, Abortion και άντε γειά! Από τις καλύτερες μπάντες που θα μπορούσαμε να χουμε σε αυτό το ύφος. Εδώ το κοινό τα διαλάει όλα με τα πρώτα άγρια pit! Τους φχαριστήθηκα και ήθελα λίγη παραπάνω ώρα και να παίξουν το Bloodthirsty Pentagram Bitch ή το Demonic Terror :slight_smile:

[B]Audiopain:[/B] Απίστευτα πωρωτικό Black/Thrash από μια χώρα που είχε παράδοση μόνο όσον αφορά το Black σκέλος! Υπέροχοι Live με μικρόφωνο τοποθετημένο αλα Lemmy και έναν φοβερό τραγουδιστή και drummer να μας παίρνουν το κεφάλι!! Εδώ έγινε και περισσότερος σαματάς από τα υπόλοιπα συγκροτήματα καθώς οι περισσότεροι είχαν έρθει γι αυτούς και για τους…

[B]Nekromantheon:[/B] Πραγματικά άξιοι διάδοχοι των Dark Angel σε λύσσα έμπνευση και πώρωση επι σκηνής κατα τη γνώμη μου! Τρομεροί τραγουδιστές και ο κιθαρίστας και ο drummer! Κομματάρες όπως το Gringo Death, Coven Of The Minotaur και τη διασκευή σε Deathstrike (Pay To Die) έκαναν το An κόλαση από τα pit! Επίσης το The Coffin Awaits αφιερωμένο με χαβαλέ στην Ελλάδα της κρίσης. Από ότι φαίνεται γουστάρανε τίγκα και θα μας ξαναρθουν σύντομα :smiley:

Cheers to ChrisP, Almighty C, Angmar και nir1 \m/

1 Like

Δεν ξέρω γιατί μου το έβγαλε αυτό το τόπικ τώρα στην πρώτη σελίδα μιας και δεν βλέπω κανένα bump, χάρηκα πάντως γιατί δεν είχα δει τα λάιβ ριπόρτ και ένιωσα μια τζούρα καύλας από το λάιβ.

Άντε να τους ξαναφέρουν…