Nevermore, Salonica (Υδρόγειος) 26/3

Pezoun kai 3 i 4 apo to kainourgio,to omonimo 10lepto sigoura pantws kai inside 4 walls!Wre glentia leme!!!A re Salonica…panw tha afisoume ta kokalakia mas…! :lol:

Anamenw na akousw ta nea kommatia!Akousa poli kala sxolia apo to live sti Gayland!

Eimaste me tis files mou apo to prwi Thessaloniki kai exoume ksetrelathei!!! :lol:
Loipon eida pws aurio tha ginei party se ena rock club mazi me tous Nevermore!Goustarwwwwww!!!Tromeri afisa re kopelia!Kouzoulathikame!Apo dw tha padreutoume! :stuck_out_tongue:

Ante na doume ti kanoun oi Thessalonikeis,gia na doume…! :wink:

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

Πως γίνεται και όλες αυτές οι “θυληκές” υπάρξεις συνδέονται από το ίδιο host; Πως γίνεται η τάχα μου Κρητικιά ELENA να είναι από Θεσσαλονίκη; Πως γίνεται η τάχα μου Μυτιληνιά Gianna να είναι και αυτή από Θεσσαλονίκη; Πως γίνεται οι ELENA, the_shining, natalia_blacksatin, Gianna, heart_in_flames, Alexia να έχουν μπει από την ίδια σύνδεση, από την ίδια πόλη και με την ίδια ip; Και το πιο ωραίο: Πως γίνεται όλοι οι παραπάνω να έχουν συνδεθεί από τη διεύθυνση του Καναλιού Ωμέγα στο οποίο κατά τύχει παίζει και η εκπομπή Evolution που έφερε τους Nevermore; Πως γίνονται όλα αυτά; Πολύ απλό! Δουλεύοντας μας ψιλό γαζί. Μη σας κάνει εντύπωση εάν δε δείτε απάντηση τους από εδώ και στο εξής.

Μπορεί να μην είναι καν κυρίες… Να είναι αγοράκια που το παίζουν προκλητικές μεταλλουδίτσες, έτσι για να μαζευτούν στη συναυλία αγοράκια με έφεση στη “χείρα”…

Γεια σου Ηλία λαγωνικό!

Λέω και εγώ τέτοια μ…θύελλα ούτε ο Robbie Williams να ερχότανε!

Το κορυφαίο post ήταν: Ante na doume ti kanoun oi Thessalonikeis,gia na doume…!

Πολύ γέλιο…

conspiracy…χα χα …και στανταρ δεν ειναι γκομενες…Αλλα και να ηταν κρατηστε μικρο καλάθι για μεταλούδες γκομενες…Που γράφουν και ολη μέρα σε forum? χαχα…

Αγαπητε kourou, εχω βρεθει σε ενα διλλημα με τα οσα κατειγειλες σε προηγουμενο post σου. Απο τη μια σκεφτομαι οτι αν ημουν στη θεση σου και εβλεπα να συμβαινει κατι τετοιο θα ειχα κυριολεκτικα αφρισει απο το κακο μου…Απο την αλλη ομως σκεφτομαι αν θα εκρινα σωστο να δημοσιευσω καποια τετοια πληροφορια προδιδωντας την “ανωνυμια” που επιλεγουν καποιοι χρησιμοποιωντας το forum. Δεν ξερω ειναι πολυ λεπτο το θεμα…Απλα σου λεω τις σκεψεις μου, δεν σε κρινω…Λογικα και εγω θα τσατιζομουν πολυ ασχημα αν καποιος χρησιμοποιουσε την σελιδα μου με τετοιο τροπο. Ουφ…μπερδευτικα. Πολυ θα ηθελα να ακουσω και τις γνωμες τον υπολοιπων…

Γάτα ο kourou και imo πολύ σωστός!

Μπράβο ρε Ηλία! Είπα και γω, καθε μέρα και διαφορετική “κυρία” στο forum! Για να δούμε απαντήσεις τώρα… Αν τολμήσουν βέβαια μετά το post σου.

Hail to the Administrator Panel! :smiley:

Δε θα γαμήσουμε δηλαδή; :frowning:

Ουαου!! :o

Η πρώτη συμομωσία σε αυτό το φόρουμ αποκαλύφθηκε.

Μπράβο στον admin. :wink:

Εμένα όμως δεν με έπεισαν να πάω στο live, άρα η αποστολή τους δεν εκτελέστηκε :stuck_out_tongue:

WOW!!!DE KSANAGINE!Sigekrimena eimai akomi Thessaloniki egw!Gia twn ipoloipwn de kserw alla kserw gia mena prwsopika!Mporeis an theleis na me rwtiseis oti theleis agapite mou!To live pantws mia fora itan gamato,an kai lipso!Etsi gia na se kanw na nomizeis perissotero oti eimaste oles oi idies!Kai na ta riksete ston diorganwti!Ta pm mou einai gia sena koukle! :lol:

Μόλις μίλησα με το παιδί που ήταν υπεύθυνο για το live και με διαβεβαίωσε (με έπεισε και εμπιστεύομαι τα λεγόμενα του απολύτως) ότι δεν ήταν κάποιος από την εκπομπή, αλλά πολύ απλά κάποιος που ήθελε να “θάψει” και να συκοφαντήσει τη συναυλία. Εξακολουθεί πάντως η κυρία ELENA να συνδέεται από το host του Omega TV (πως γίνεται να μπαίνει με σύνδεση του Omega TV κάποιος εκτός του καναλιού είναι κάτι όντως περίεργο αλλά όχι ακατόρθωτο ιδίως αν αναλογιστώ τις εξηγήσεις που μου έδοσε το παιδί που διοργάνωνε τo live και δεν είναι ανάγκη να δημοσιευτούν εδώ), όπως επίσης εξακολουθεί να ισχύει το γεγονός ότι όλες αυτές οι “κυρίες” ήταν και είναι το ίδιο άτομο.

Μπαν! Μπαν!

Και η Μπαν Μπαν το ίδιο πρόσωπο είναι από το ΩTV;

Mα ηταν δυνατον να εχουν τοσες πολλες γυναικες οπαδους??Παντως τελικα για το live δεν μαθαμε τιποτα σχετικο(setlist,αποδοση κλπ…).Επισης δεν μαθαμε αν πηρε τα κοριτσια η καμερα και ηθελα να κανω προταση γαμου(αν την ειχαν στο dvd) στην natalia ρε γμτ… :cry: Παλι ατυχος… :cry:

Καλη σας μερα!!!
Μολις χθες γυρισα απο Σαλονικα.Προσωπικα περασα παρα πολυ καλα και ολοι η μπαντα/παρεα μου… Αλλα πρωτα να σας πω τα του live.
Πηγαμε στο μαγαζι κατα τις 4:30 και ειχε απ’εξω κιολας περιπου 30 ατομα…
Μπηκαμε στο μαγαζι και μολις τελειωναν οι Biomec to check τους. Κατεβηκαν απο τη σκηνη γνωριστηκαμε στα γρηγορα και ανεβηκαμε να στησουμε τα πραγματα μας.
Καναμε check με πολυ καλα αποτελεσματα και μετα αραγμα καμαρινια και χαβαλες απιστευτος με Biom. Τα παιδια ειναι απιστευτα!!Πολυ χαβαλε, κεφι και το ψυγειο με τις μπυρες σιγα σιγα να αδειαζει…
Ανοιγουν οι πορτες περιπου στις 8 και το μαγαζι αρχιζει να γεμιζει…
(δεν ειναι τυχαιο που δεν γραφω για Nevermore.Μετα το check τους εφυγαν και δεν τους ειχαμε δει ακομα καθολου…)
9 παρα περιπου και ενω εχουν μπει περιπου 500 ατομα στο μαγαζι , ανεβηκαμε και παιξαμε το σετ μας.Ενω ημασταν ψιλοασχετοι μουσικα με το line up της βραδιας, ο κοσμος ηταν πολυ καλο και συμμετηχε ενεργα στο πολυ καλο κλιμα που ειχε φτιαχτει.Το πως παιξαμε θα το διαβασετε απο αλλους.Εμεις παντος ειμαστε αρκετα ικανοποιημενοι…
Μετα απο 35-40 λεπτα καταβηκαμε, ξεστησαμε, και πηρανε σειρα οι Biomec.
Δεν τους ειχα ξανακουσει ποτε και ενω δεν εμαι fan του ειδους, μπορω να πω οτι με κερδισαν.Οι κιθαριστες ειναι ολα τα λεφτα!!! Τα παλικαρια παιζουν απιστευτα.Γενικα ηταν παρα πολυ καλα προβαρισμενοι και ειχαν και πολυ καλο ηχο.
Αξιοσειμιοτες οι δυο διασκευες που επαιξαν.Painkiller και Raining Blood :twisted:
Καποια στιγμη ξαναμπαινω προς τα καμαρια και συγκεκριμενα με προορισμο το ψυγειο, και ακουω οτι κατι παιζει με τους Nevermore. Ρωταω καποιον απο τους υπευθηνους και μου λεει οτι ο μπασιστας τους ειναι νοσοκομειο 8O . Ο λογος??? Εχει χρονιο προβλημα με το εντερο του και γυρω στις 9 το βραδι στο ξενοδοχειο τους, επαθε κριση και τον εκαναν εισαγωγη στο νοσοκομειο!!! Τα σεναρια τωρα για το πως θα παιξουν…πολλα…
Τελειονουν οι Biomec τελικα (επαιξαν περιπου 55 λεπτα) και αρχιζει η αναμονη μερη να δουμε τι θα γινει με τους Nevermore…
Τελικα περνανε 2 ωρες περιπου, ο κοσμος εχει φρικαρει τελειως και φωναζει να βγουν αλλα τιποτα…
Καποια στιγμη (σιγουρα μετα τις 12 ηταν) ερχονται οι 2 κιθαριστες, ο drumer και ο Warell και λενε οτι θα βγουν χωρις μπασο :roll:
Και ετσι εγινε.Εκαναν απλα μια ανακοινωσει στον κοσμο οτι ο μπασιστας ειναι “πολυ αρρωστος” και ξεκινησαν το σετ τους.
Πρωσοπικα με αφησαν ΜΑΛΑΚΑ!! Επαιξαν τελεια.Κατα την γνωμη μου, παρεδωσαν μαθηματα επαγγελματισμου.Ενω 1 λεπτο πιν βγουν ηταν απιστευτα ξενερωμενοι μετο σκηνικο, και λογικο ειναι, μολις ανεβηκαν στη σκηνη τα εσπασαν κανονικα. Ολα τελεια.Δεσιμο, αποδοση, σκηνικη παρουσια, ηχος… Κατα την γνωμη ολα τα λεφτα ο drumer. Ο μετρονομος ο ιδιος!! Τελεια μετρημενα ολα!
Ο κοσμος παντος δεν φανηκε να ξενερωσε καθολου.Τραγουδαγε,φωναζε και χτυποταν ασταματητα…Δυστιχως οπως εδα απο το playlist τους ειχαν σβησει 7 κομματια τα οποια δεν τα επαιξαν μαλλον λογο της ελειψης μπασου…
Νομιζω επαξαν λιγο παραπανω απο 1 ωρα.
Αυτα εγιναν λοιπον στη Σαλονικα το Σαββατο…
Thanks ολα τα παιδια που ηταν στο live και αυτους που δεν τα καταφεραν να ερθουν αλλα βοηθησαν στο να περασουμε ενα τελειο 3ημερο…

Cheers

Τι λες τωρα?Live χωρις το μπασιστα?Νομιζω οτι χανεται ολη η ενταση του κοσμου.Εγω παντως θα ξενερωνα πολυ αν πηγαινα σε μια συναυλια και δεν ηταν ο μπασιστας.Τσαμπα λευτα και χρονος
Ειχα βρεθει σε μια παρομια κατασταση οταν ειχα παει πιο μικρος στον King Diamond στο
Ροδον και ηταν βραχνιασμενος και παιξανε ορχηστρηκα.Χαλια.