New Order @ Release Festival 16/6/2019

Είτε ήταν, είτε δεν ήταν αυτοί New Order, μετά τον Johnny Marr προσωπικά βαρέθηκα τη ζωούλα μου…
Ωραίοι studiακά, αλλά το live τους δεν ήταν για 'μένα, άνευροι εντελώς… Θα ήθελα και κάτι από το Get Ready, που δεν έπαιξαν τίποτα…

1 Like

Μα σαφώς και ήταν οι New Order όταν έχεις τα 3/4…Εδώ οι άλλοι είναι οι Gang of Four με 1 μέλος από την αυθεντική σύνθεση…Για να μην μιλήσω για τους Cure…Ή δηλαδή οι Alice in Chains που έρχονται δεν είναι οι Alice in Chains χωρίς τον Layne;
Κατά τα άλλα, οk, το δέχομαι αλλά πάντα έτσι ήταν οι New Order…
Δηλαδή ποτέ δεν είχαν σπουδαία σκηνική παρουσία, ούτε ο Summer υπήρξε ποτέ κανένας σπουδαίος frontman…
Ο ήχος ήταν άψογος, το light show τα έσπαγε, τα κοινο χόρευε αντί να είναι συνεχώς με ένα κινητό στο χέρι…Όποιος ήξερε πάνω-κάτω τι πάει να δει δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί να απογοητεύτηκε…
Εγώ πέρασα υπέροχα πάντως…
Κανονικά παίζουν και το Crystal ανά 1-2 live που θα ήθελα πολύ να το ακούσω…Πέσαμε στην περίτπωση δυστυχώς καθώς παίξαμε πολλά JD…Προσωπικά μου έλειψε το Ceremony…

1 Like

Δε διαφωνώ ότι δεν ήταν οι New Order, δεν έχω τέτοια κολλήματα. Νομίζω όσοι ξενερώνουν, το κάνουν λόγω Joy Division που είναι εκτός ο Hook, προσωπικά δε με απασχολεί ιδιαίτερα, ποτέ δεν ήμουν σκληροπυρηνικός φαν ούτε των μεν, ούτε των δε. Με λίγα λόγια, δεν περίμενα κάτι συγκεκριμένο έτσι ώστε να απογοητευτώ, απλά προσωπικά αυτό που είδα δε μου έκανε. Ήχος και light show όντως ήταν άψογα. Αλλά ναι, ένα Crystal έλειψε.

1 Like

Εγώ περιμένω κάποιος να φέρει Johnny μόνο του, να τον απολαύσουμε…

Marr; 80 λεπτά έπαιξε, δε νομίζω να παίζει πολύ περισσότερο μόνος του. Άγγλος γαρ…

2 Likes

Μάλλον μου άρεσε πολύ τελικά. :slight_smile:
(το 935 έχει να κάνει μάλλον με τις playlists της κλασσικής μουσικής που γίνεται πανηγύρι με διαφορετικούς καλλιτέχνες )
Imgur

Ρε φίλε κι εγώ Johnny άκουγα σήμερα…

1 Like