NIGHTSTALKER - 10/3/12 @ 8ball Thessaloniki

Τελικα θα παω και εγω.
Οχι τοσο γιατι καιγομαι να δω την συγκεκριμενη μπαντα, αλλα περισσοτερο για το event και την παρεα.

Πριν τη συναυλία ο Αργύρης από τους Nightstalker θα δώσει συνέντευξη στο φιλαράκι μου το Μήτσο στο upandloud.gr. Λεπτομέρειες [U][I]εντός[/I][/U].

Ακούστε, πιείτε μπύρες ή ό,τι άλλο κι ελάτε το βράδυ να σπρωχτούμε. Κι όπως πέσουμε.

Κατά τι ώρα αναμένουμε τους Lord…? γιατί έχουμε και μια τούμπα να πάμε…

κοιταξε… εχει 2 support πριν τους LORD, αλλα γενικα η φαση θα ξεκινησει νωρις. τωρα το ματς κοντα 21:30 τελειωνει, μεχρι να ρθεις κι απο κει σιγουρα προλαβαινεις να δεις LORD, τωρα ολοκληρο το σετ δεν νομιζω. αλλα αυτο ειναι απλα μια εκτιμηση δικια μου και εξαρταται ποσο γρηγορος εισαι!

Βλέπω να την κάνω κανα τέταρτο πριν το τέλος για να προλάβω…ανάλογα το σκορ πάντα…:stuck_out_tongue:

Λεβέντικο και παλικαρίσιο live… ένα από τα πιο γεμάτα 8ball που έχω δει, πολύ χτύπημα και ενέργεια από το κοινό…γενικά γαμώ η φάση…πάντα τέτοια…

cheers σε Dutch που προσγειώθηκε πάνω στο κεφάλι μου ενώ έκανε stage diving…:thumbup:

Λοιπόοοον,

Parafernelia καλοι. Ενεργεια, παθος, αλητεια. credits στον τραγουδιστη που καταφερε κ εκανε νεφτοκωλιες στο 8ball. Καλες συνθεσεις, να το συνεχισουν, το χουν. Να αλλαξουν ομως ονομα για να μπορουμε να τους αναφερουμε με σιγουρια.

Hogg ωραίοι. Βαρύς ήχος, δυνατό drumming και γενικότερα heavy ατμοσφαιρα. Credits στον μπασίστα που έπαιζε ωραία πράγματα.

Lord13 εδώ τα χαλάμε. Κακός ήχος, πολύ χαμηλή ένταση σε σημείο που κουβέντιαζες άνετα με τον διπλανό κάτι που δε συνέβη με άλλη μπάντα. Η κιθάρα θαμμένη και έτσι θάφτηκαν ωραία rifs της μπάντας. Κάτι δεν πήγε καλά. Ολα αυτά δικά μου, ο κόσμος καραγούσταρε.

Καλά οι Nightstalker ήρθαν μας γάμησαν και έφυγαν. Δεν έχω να πω κάτι άλλο πέρα από το ότι κακώς δεν παίζουν κάτι από το ritual. Μεγάλη μπάντα, τεράστια.

Ηθελα να πάω ντρίφτερ μετά αλλά που δυνάμεις…

Eγω προσωπικα δεν το απολαυσα το λαηβ, να μην πω οτι δεν περασα και καλα συνολικα, κυριως λογω της σαρδελοποιησης. Παιδια, του χρονου βαλτε το σε κανα Block 33, σε κανα Μυλο ξερω γω. Ισως και να εφταιγε το μερος που ημουν. Τεσπα, διασκεδαστικοι οι parafernelia, γαματοι οι Hogg χτες, αδικημενοι απο τον ηχο οι Λορδοι (ελεος, ποσο πιο χαμηλα) αλλα πολυ καλοι σε αποδοση, λιγο ΄ψοφιοι΄ οι Στοκοι. Kαι εξηγουμαι: ψοφιοι σε σχεση με περσι τουλαχιστον που ηταν 3-4 σκαλες πιο πανω σε αποδοση και ζωντανια. Ισως να φταιει και η περιπετεια του Αρτζυ, δεν ξερω. Οχι οτι δεν παραμενουν εγγυηση, μια χαρα ηταν και μονο το τριγγερ χαππυ να βγαιναν να παιζαν οπως το παιξαν χτες θα μουν ευχαριστημενος, αλλα συνολικα μου αρεσαν πολυ περισσοτερο στο περσυνο λαηβ.

Ισχύει για τους lord… πολύ κακός ήχος με την φωνή να μην ακούγεται σχεδόν ποτέ, και κιθάρα έπρεπε να προσπαθήσεις να την ακούσεις… κρίμα…

Αυτό με τον κόσμο εχθές ήταν υπερβολικό…δλδ ρε γμτ ας μπει ένα όριο στο πόσοι μπαίνουν… στα 350-400 στοπ…εχθές εισιτήριο που κόπηκε πριν τους lord ήταν το 380 που πάει να πει ότι στο τέλος πρέπει να είχε κοντά 450 άτομα…

$$$$$$

Δυστυχώς γι αυτό δεν θα αλλάξει τίποτα…

Για κάτι τέτοια παραδέχομαι six dogs και CTS… 250 εισιτήρια και ας μείνει κόσμος απ έξω…

αν και μπουρδελοχώρος, μαζί σου…

Nα πω και γω την αποψη μου σαν ακυρος που βρεθηκε στο live και η μουσικη μαλλον ηταν πολυ βαρια για τα γουστα του.

Για αρχη, οντως υπερβολικα πολυς κοσμος, και με δεδομενο οτι παιξαν 4 μπαντες και καθυστερησε κιολας το λαιβ, αρκετα κουραστικη κατασταση.

Parafernalia μπανταρα. Δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο που παιζουν, αλλα ωραια, διασκεδαστικα τραγουδια, χαρουμενη ενεργεια απο τη μπαντα, τιμιος νεφτοκωλης τραγουδιστης με (προφανη) εμπιστοσυνη στον εαυτο του. Θα τσεκαριστουν.

Hogg, πολυ βαριοι για τα γουστα μου, δεν προσεξα κατι ιδιαιτερο συνθετικα. Δεμενη μπαντα παντως.

Lord 13. Ανευροι.

Nightstalker. Αερας μεγαλης μπαντας, ωραιος φροντμαν,υπερχεβι ηχος. Και ωραιες συνθεσεις. Να σημειωθουν οι αντιδρασεις λατρειας απο το κοινο.

Φτηνο εισητηριο, στα συν του λαιβ.