Εκτός Nightwish η Tarja

proteino na xekinisei tin manaviki gia nea kariera.ta therma silipitiria ston mpampaloyeta kai filando.

fury unleashed!!!

Επιτέλους θα ησυχάσουμε από την κόρη του βρυκόλακα. Ούστ…

Απο σημερα το μεταλ θα ειναι φτωχοτερο… :lol: :lol: :lol:
Καλυτερα ετσι κι αλλιως τα τελευταια 2 αλμπουμ τους ηταν για τον πεο το ιδιο και τα φωνητικα.

Κάποια από τις DarkNymph και Dreamy-Bloody πρέπει να είναι η Ice Queen ή When silence cries… Όποια κι αν είναι καλώς να επιστρέψει στο forum… Κυριολεκτικά λείπει από το forum η Γιάννα…

Ρε cozy, θύμισε μας πώς είναι το νάιλον στη χημεία;

Nαι βρε παπαρα , και να ανοιξει μαγαζι διπλα σε αυτο των Εurope.

Nαι βρε παπαρα , και να ανοιξει μαγαζι διπλα σε αυτο των Εurope.[/quote]

Κάποιος μου ζήτησε να του πάω το βράδυ στο Texas το dvd των In Flames, οι οποίοι είναι Σουηδοί και φανατικοί οπαδοί των Europe…
Ποιος έχει μανάβικο δίπλα στην Tarja;

Δεν ξερω αν θαρθω Τεξας το βραδυ ρε , αλλα και να ερθω παλι θα το λεω οι EUROPE και μαλιστα με πινακιδα … Μαναβικο “Η ΕΥΡΩΠΗ” μιας και ειμεθα και Ελληνες . Ρε Τempest-Telisvas πιασε μισο κιλο κρομμυδια και ενα κιλο αγγιναρες . :lol:

Και onTopic καποια στιγμη η Tarja θα εφευγε οποτε στο καλο, η ζωη συνεχιζεται τουλαχιστον οσοι ειδαμε τους nightwish με αυτη την συνθεση ειμαστε τυχεροι. Για τους αλλους απλα χασατε.

Πολύυυυυυυ σωστός !!! =D>

Πολύυυυυυυ σωστός !!! =D>[/quote]

Ειλικρινά τώρα τους είδα δύο φορές μία εδώ και μία στη Σουηδία και οφείλω να ομολογήσω ότι έπαιξαν καλά…

πρέπει να βρω το σημείο που πριν 2 μήνες η querenthar ή όπως διάολο λέγεται είχε πει ότι με το τέλος της περιοδείας θα έφευγε η Tarja για σόλο καριέρα :stuck_out_tongue:
Προσωπικά πιστεύω ότι η μπάντα με την ίδια σύνθεση δεν είχε μέλλον! Βέβαια προτιμούσα να μείνει η tarja και να φύγουν όλοι οι άλλοι αλλά δεν πειράζει…Ας δούμε τι μπορεί να γίνει :stuck_out_tongue: Φαντάζεστε η τραγουδίστρια των arch enemy να αναλάβει τα ηνία :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ "ΠΟΔΙ"ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΣΟΛΟ ΚΑΡΙΕΡΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΣΟΙ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ LIVE ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΥΤΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ.

[size=7]TARJA ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΑΝΑΒΗΣ!!! [/size]:lol:

KARAVOU πρωτον καλωσηρθες δευτερον ουτε εγω νομιζω οτι θα κανει αλλα η ιδια αλλα λεει…

Ex-Nightwish lead singer Tarja Turunen has posted the following comments regarding being kicked out of Nightwish at fan-sites.org/tarja:

“I don?t have words to express my feelings at the moment. I am devastated. This thing happened in a way that I didn?t have a slight chance to give my opinion about it. I got fired out of a band that represents the last 9 years of my life and I am very sad about it. It has been very cruel the way the band handled this in public. This doesn?t change the fact that we were doing amazing music together, but I will never forget the fact that they didn?t give me the chance to say good bye for the people as a Nightwish singer.”

“I love you and I really hope to see you soon in my concerts. Thank you very much for your kind words and support. I will never forget you.”

"Love,

Tarja"

Source: TheGauntlet.com

this is a wish came true for me…
so long tarja…
epitelous…
kairos htan na fugei to pswnio… :stuck_out_tongue:

karavou ελπίζω όσα έγραψες να ήταν λόγω νεύρων και όχι ασχετοσύνης ε?

προφανώς η tarja είναι Η τραγουδίστρια(όσο ήταν στους nightwish την λέγαμε φωνάρα και ξαφνικά όχι?) που πάρα πολλοί την θέλουν για frontwoman :wink: Κατά τη δική μου άποψη, και ειδικά μετά την σκέψη της πολυαγαπημένης φίλης σοπράνο :wink: πρέπει να διώχθηκε για να μη κλέψει τη δόξα της μπάντας με τη σόλο καριέρα της, αλλά και επειδή οι nightwish θα ήθελαν κυρίως τραγουδίστρια μόνο για το συγκρότημα!!! Δεν θα χαθούν, κατ’εμέ κανείς από τους 2! Προφανώς χρειάζεται αλλαγή η μπάντα, αλλά προβλέπω στο μέλλον να περιορίζονται σε τπτ μέτριο προς καλό και να επανενόνονται :wink:
Ανυπομονώ να μάθω προς ποια κατεύθυνση ψάχνουν για φωνή οι Nightwish…Άραγε να πάρει το μικρόφωνο άντρας? :wink:

Εγω προσωπικα θα ηθελα η την Amy Lee των Evanescence η την τραγουδιστρια των Lacuna Coil…:stuck_out_tongue:

__Ορίστε και –> Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑΣ <–, ολοκληρωμένη, έτσι όπως ανέβηκε στο επίσημο site της Tarja.

__Δε θα ασχοληθώ άλλο -the end of an Era. Τα πράγματα είναι συνήθως περισσότερο περίπλοκα απ’ ότι φαίνεται και στο κάτω - κάτω δε με απασχολούν άμεσα. Η πορεία του καθενός θα δείξει. Ισως ήταν καλύτερα έτσι, ίσως όχι… Ετσι κι αλλιώς δε νομίζω ότι άλλο ένα album θα έκανε την διαφορά για καμία απο τις δύο πλευρές. End of an Era λοιπόν… καλή τύχη σε όλους τους.

Υπερεκτιμημένη για τις ικανότητες της δυστυχώς…
Τα ποπ φωνητικά της σπάνε τα νεύρα μου…
Καλά να πάθει…Να δούμε για πόσα χριστούγεννα θα τραγουδάει…Άντε μετά θα πιάσει και το Πάσχα ! ! GO GO GO ! :lol: ι

[quote=“aimovoro_mamouni”]Τα ποπ φωνητικά της
ι[/quote

Μπορει να μην εχω ακουσει πολυ Nightwish αλλα οσο εχω ακουσει μονο ποπ δεν τα λες τα φωνητικα της.Μην τρελαθουμε…

Dear για άκουσε λίγο το Dead gardens το Sleeping Sun(2005) Dark chest of wonders κλπ Θα ακούσεις τις εναλλαγές που κάνει δεν είπα ότι το “γύρισε” στο ποπ απλά ο συνδυασμός που κάνει κ των ποπ κ οπερατικών η συγκεκριμένη κυρία εμένα δε με τρελένει…Υπάρχουν άλλες κυρίες όμως που τα “σπάνε”…Αυτό όμως δε τη κάνει την Ταργια κακιά τραγουδίστρια απλά σε μερικά πράγματα δε γίνετε να μαστε πάντα καλοί… :slight_smile:

Αναφέρομαι στο Οnce από θέμα φωνητικών στο συγκεκριμένο σημείο…Που έχει δηλώσει ότι έμαθε πως να τοποθετεί τη φωνή της “μοντέρνα” γτ είχε ασχοληθεί μόνο με κλασικό όλα αυτά τα χρόνια :wink: