Noise Records

Ως παλαιότερος εδώ, δεν γνωρίζω για την πολιτική της Noise τα τελευταία χρόνια. Εκείνο που ξέρω, είναι πως όταν αγόρασα το “To Megatherion” το 1985, 1800δρχ. τότε, είχα κάνει το σκ*** μου παξιμάδι! Η Noise μας πρόσφερε σχεδόν το 1/3 των ακροάσεων μας τότε με Frost, Kreator, Helloween, Running Wild, Deathrow, Coroner …

Δεν αμφισβητώ ότι η NOISE έχει κυκλοφορήσει μερικά από τα σημαντικότερα άλμπουμ στο metal - τα αρνήτικα που της καταλογίζω είναι η κακή διανομή και οι απαράδεκτες εκδόσεις σε cd.
Άλλωσε το πρώτο βινύλιο που αγόρασα ήταν το ‘‘Keepers Of The Seven Keys Part II.’’ από το Happening 1850 δρχ. όταν ήμουν 9 χρονών (μετά από παρότρυνση του ξαδέρφου φυσικά…)

Ποσα δινεις??? :stuck_out_tongue:

Bασικα, περα απο την πλακα, παιζει να ναι μουφοεκδοση, απο γνωστο καταστημα του κεντρου:wink:

Το χα αγορασει 20 euro

Μουφα-ξεμουφα εγω το θελω εστω και μονο το εξωφυλλο να εχει, κι ας ειναι μεσα κενο το δισελιδο.

παιδιά, έχω μερικά CD της Noise και είναι αλήθεια πως δεν νιώθουν από συσκευασίες.

όσο για το No Remorse τι να πω…ΟΤΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ??? Λιγο θα ειναι…

το δικο μου το Sabbat-Dreamweaver, δεν εχει περιγραφη στο πλαϊ!:stuck_out_tongue:
το Kreator - Renewal το πρωτο, εχει πραγματι ενα απο τα πιο "περιεκτικα"booklet που ειχαν εκδωσει αυτοι οι αχρηστοι.
Μου τη δινει που βρηκα το Chemical invasion των Tankard σε “σπλιτ” με το Zombie attack.
Ψαχνω σα μαλακας το The morning after.

Εχω ακομη σε κασετες τα περισσοτερα…ΑΛΛΑ δεν παιζεις μπαλλα ετσι!

Οσο για το NoRemorse…ειναι ονομα και πραγμα!Μεταχειρισμενα στην τιμη 2 και 3 καινουργιων cd…Ημαρτον.

Εννοείς στις δύο πλαϊνές πλευρές που γράφει συγκρότημα & άλμπουμ έτσι?
Αν δεν γράφει τίποτα και είναι μαύρο, ψάξου γιατί μάλλον ---->

Το αυθεντικό είναι έτσι:

Βασικά απ’ότι είδα τα “History of a Time to Come” και “Dreamweaver” έχουν επανακυκλοφορήσει από την Sanctuary το 2007 και πλέον είναι εύκολο να τα βρει κανείς.

Καλά όσο για τα Tankard…είναι μεγάλο μανίκι να τα βρεις.

dude, στο παραπάνω δισκάδικο αναφερόμουν.
Μέχρι και ο νούμπης το έπιασε…:stuck_out_tongue:

ναι, ευτυχώς. και σχεδόν τζάμπα…

:stuck_out_tongue:

βασικα θελω να πω και εγω κατι…
πριν καποια χρονια ειχα παρει το keeper-1 την κανονικη εκδοση με το κλασικο σηματακι noise απο πισω και το κλασικο δισελιδο-ο θεος να το κανει-βιβλιαρακι…
ως εδω καλα.καπου ομως αναμεσα στα πρωτα τραγουδια σκαει το judas ενω δεν το ανεφερε το βιβλιαρακι…και μολις τωρα το σκεφτηκα…βλακεια της εταιρειας παιζει η μ πουλησαν καμια μουφα?

Κι εγω το 'χω έτσι.

ααα οκ τοτε…απλα μου ειχε φανει περιεργο τοτε…μαλλον θα ειναι λαθος της noise:)

στη μια απ’ τις δύο εκδόσεις της noise υπάρχει όντως χωμένο μέσα και το judas.

Ευχάριστη έκπληξη όμως να σκάει το riff του Judas εκεί που δε το περιμένεις!

Για την ‘‘εποχη της’’ ηταν απο τις καλυτερες εταιρειες με προσεγμενα βινυλια και CD. Σχεδον ολα τα cd που εχω (ακομα) εχουν 8-12 σελιδες, πλεον δεν υπαρχει και η Sanctury δεν προλαβε να επανακυκλοφορησει τα παντα της Noise πριν ‘‘μεταφερθει’’ στη Universal η οποια δεν εχει κανει τιποτα ακομα… χαος :lol: Καποια στιγμη θα βγουν και αυτα πιστευω :stuck_out_tongue:

http://rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=960278&postcount=7