Ιntegrity - Thee DestroyORR (2011)

+1

Γενικά, όπως έχω ξαναπεί δεν υπάρχει πραγματικά κακό άλμπουμ integrity. Οι integity είναι μία μπάντα που έχει καταφέρει να κρατήσει ένα εξαιρετικότατο επίπεδο σε όλες τις κυκλοφορίες της. Ίσως μια κοιλιά να υπάρχει στα closure, integ2000 αλλά και πάλι συνολικά κοιτώντας την δισκογραφία βλέπεις ότι το επίπεδο είναι στα ύψη. Ωστόσο υπήρξα, υπάρχω, και θα υπάρχω(?) μέγιστος φανατικός της δυάδας: [B]Those Who Fear Tomorrow, Humanity Is The Devil[/B] (το δεύτερο και μόνο το hollow να είχε μέσα θα το αγαπούσα) η οποία μάλλον γίνεται σιγά αλλά σταθερά τριάδα.

Δεν ξέρω το [B]Thee DestroyORR[/B], είναι κομμένο και ραμμένο σε αυτό ακριβώς (ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΜΩΣ) που θέλω από τους integ. Kαι σεκφτείτε δε ζητούσα παραπάνω. Μπορεί σε λίγα χρόνια να μιλάμε και για το κορυφαίο τους. Who knows, ο χρονος θα δειξει. Σιγουρα πάντως αν έβγαινε πέρισυ αντί του blackest curse (μετά από 7 χρόνια) η αίσθηση που θα έκανε θα ήταν μεγαλύτερη (ακόμα και σε πολλούς άπιστους.)

Those Who Fear Tomorrow (1992)
Humanity Is The Devil (1996)
Τhee DestroyORR (2011)

σχεδον 20 χρόνια

Με ψήνετε πολύ με όλα αυτά που γράφετε. Το video που post- αρε ο worst είναι τρομερό και γενικά ό,τι άκουσα από το νέο δίσκο μου φάνηκε ότι ανταποκρίνεται 100% σε αυτά που λέτε. Αλλά δε θα το ακούσω ακόμα ολόκληρο, υπάρχουν άλλα στη λίστα, μάλλον πάει για μετά την εξεταστική. Μαζί με τα υπόλοιπα Integrity C.D. που δεν έχουμε ακούσει.

μόνο εγώ δεν έχω βγάλει νόημα ακόμα με το tracklist που έλεγε στην πρώτη σελίδα ο worst; αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος pm xD

με μια πρώτη ακρόαση πάντως φαίνεται πολύ δυνατό album, πόση παράνοια το vve have helped others escape

στο ριπ που κυκλοφόρησε είναι ενωμένα τα VVAITING FOR THE SUN (TO BURN OUT MY EYES) και BLACK HEKSEN RISE σε ένα τρακ.

στο δικό μου ριπ είναι ενωμένα τα love is the only weapon με let the night roar, we are the end με beneath black flames we ride και αυτό που είπε ο μπλιντιν

Παρεπιπτόντως το θέμα είναι λίγο μπουρδελέ και στην μη ηλεκτρονική μορφή. Δηλαδή, το βυνίλιο περιλαμβάνει αυτά τα κομμάτια:

vinyl track listing:
? DETONATE WORLDS PLAGUE
? BEASTS AS GODS
? SERMON THIRTEEN
? ORRCHIDA
? VVE HAVE HELPED OTHERS ESCAPE
? ALLISNONE
? LUCIFER BEFORE THE DAY DOTH GO

ενώ τα cd τα περιλαμβάνει όλα:

track listing:
? DETONATE WORLDS PLAGUE
? BEASTS AS GODS
? SERMON THIRTEEN
? ORRCHIDA
? VVE HAVE HELPED OTHERS ESCAPE
? ALLISNONE
? LUCIFER BEFORE THE DAY DOTH GO
? LOVE IS THE ONLY VVEAPON
? LET THE NIGHT ROAR
? VVE ARE THE END
? BENEATH BLACK FLAMES VVE RIDE
? VVAITING FOR THE SUN (acoustic)
? VVAITING FOR THE SUN (TO BURN OUT MY EYES)
? BLACK HEKSEN RISE
? NO POVVER (ZOUO COVER)
? INTERVIEW

Φαντάζομαι όλο αυτό γίνεται, επειδή κάποια κομμάτια είχαν κυκλοφορίσει προηγουμένως σε άλλες κυκλοφορίες (βέβαια και το orrchida είναι παλιότερο, αλλά ήταν σε 4-way split holly terror). Eναλλακτικά ο Dwid κανει τα δικα του:p:p

Για αρχή επειδή τα λεφτά είναι και λίγα παρήγγειλα το cd-ακι για να’ μαστε κομπλέ, και μελλοντικά θα χτυπήσουμε και τον βυνιλιάκι, που είναι και η μορφή που μας αρέσει!

Σταθερά γαμάτη αλμπουμάρα, και απ’ τα καλύτερα της χρονιάς8) Κάθε κομμάτι έχει κάτι, ένα σόλο, μια ριφάρα, κάτι, που θα σε γαμήσει και θα σε αποτελειώσει

Mας τα χάλασε βέβαια λίγο στην χειροπιαστή μορφή του άλμπουμ, μιας κι απ’ τη μία το cd έχει πάναπλη συσκευασία-φάκελο (το ανέφερα και σ’ αλλο θρεντ) και το Lp έχει τα μισά κομμάτια, ενώ δεν υπάρχουν lyrics. Δε γαμιέται.

υπάρχει σε κάνα ντίστρο?
ή μόνο απ’την μπάντα?

Εγω το’ χα παραγγειλει απ’ τον σταυρο (rythm) πριν κανα μηνα και μου το φερε προχθες. Δε ξέρω αν εχει άλλα.

7 ευρω απ’ τη μπαντα, 11 στο rythm.

cool. θα τσεκάρω σταύρο.

Θα απογοητευτείς απ’ τη συσκευασία. Σα πολύ καλό πρόμο-cd μπάντας είναι. Τουλάχιστον θα ακούσεις τη δισκάρα στη στερεοφωνικάρα8)

χμ, δεν είμαι και τόσο συσκευασιολάγνος για να απογοητευθώ, όταν μπαίνω στη διαδικασία να πληρώσω για μουσική το κάνω κυρίως για να στηρίξω τον καλλιτέχνη (sic) ή/και να έχω έναν πιο “ιδιαίτερο” δεσμό με κάποια ηχογράφηση που αγαπώ. Αλλιώς μια χαρά βολεύομαι και με τα mp3.
Και το Filth Rations των Trap Them συσκευασία του κώλου έχει αλλά είναι κυκλοφοριάρα και δε μετάνιωσα καθόλου τα (λίγα) λεφτά που έδωσα να το αποκτήσω.

Σωσθός.:thumbup: μόνο λιρικά μου λείπουν βασικά. κατα τ’ άλλα, κι έτσι να το παίρνα το cd,

[SPOILER]
[/SPOILER]

ή έτσι

[SPOILER][/SPOILER]

απ’ τη στιγμή που’ χει μέσα το black heksen rise, και το lucifer, κανω μοκο και μετα τεμεναδες.