Oι Y&T live στην Αθήνα!

Πέτυχες το πιο γνωστό και το πιο εμπορικό τους

Ninja . Cherokee , Seven door hotel…

Epic poser… Αν ήταν πιο μπροστά η ρυθμική θα ήταν σκέτο epic, αλλά το TFC στη μίξη χάθηκαν οι ρυθμικές… Anyway το solo στο συγκεκριμένο τραγούδι είναι υπέροχο

Sta paparia mas pou tha mporousan na paixoun oi Europe. Mas ta exeis prhxei. afhse kai kana topic horis na grapseis gia tous Europe. Me tis Souhdezes kolompines sou…Loustro…Edo leme gia Y&T kai Winger kai thn katantia tous kai esy psolarmenizeis!!! Grafikos!!!

Sta paparia mas pou tha mporousan na paixoun oi Europe. Mas ta exeis prhxei. afhse kai kana topic horis na grapseis gia tous Europe. Me tis Souhdezes kolompines sou…Loustro…Edo leme gia Y&T kai Winger kai thn katantia tous kai esy psolarmenizeis!!! Grafikos!!![/quote]

Ρε γραφική μπουγάτσα δες το αποτέλεσμα του poll και τράβα να κάνεις έρωτα με τ’ αγόρι σου τον Marcello.

Ρε φιλε καλα σου λενε.Αμαν με τους Europe.Σιγα την μπαντα γιατι μας τα επρηξες.Το τεραστιο ταλεντο του Meniketti δεν μπορει να το πιασει κανενας απο τους Europe ουτε στο μικρο τους δαχτυλακι.Και τελοσπαντων σιγα τα αυγα γιατι θα σπασουν.εχουν εκει μερικα τραγουδια και τιποτα παραπανω.οι Y&T δεν εκαναν να βγαλουν 500 χρονια δισκο οπως οι Europe.Και δεν μετραει το μεγεθος και ποσους ψηφους πηρανε γιατι αν ηταν ετσι…κλαφτα Χαραλαμπε.Καλη μπαντα αλλα τιποτα παραπανω η δικη μου γνωμη.Υπαρχουν μπαντες που δεν εχουν το μεγεθος τον Europe (και σιγα το μεγαλο γκρουπ στην τελικη) που ειναι απειρως καλυτεροι και μουσικα και τεχνικα και σε ολα τα αλλα.Eιναι ο Joey Tempest και κατι τρεχει στα γυφτικα.αμαν πια.Ασε που δεν προκειται να πατησουν ποδι στη Ελλαδιτσα αν και το ευχομαι γιατι το παιζουν και πολλοι ντιβες οι τυπακλες.Αυτα τα ολιγα.Υπαρχουν ποιοτικοτερες μπαντες απο Europe.

Η μουσική είναι πολύ δευτερεύον πράγμα για να δημιουργεί αρνητικές σκέψεις και συναισθήματα… Αν το ήξερα ότι θα πικραινόσουν τόσο δεν θα ψήφιζα 16 φορές για να φανούν οι Europe πιο ποιοτικοί από τον Meniketti… Όσο για την εμμονή μου, νομίζω ότι έχει περιοριστεί σε δύο συγκεκριμένα topic, σ’ αυτό εδώ και στο άλλο που δίνω πληροφορίες για το επερχόμενο cd, τα οποία αν ενοχλείσαι μπορείς μπορείς να μην επισκέπτεσαι… Όσο για τις συγκρίσεις είναι υποκειμενικές, άρα εντελώς άκυρες…
Μήπως γράφεις κι εσύ στο Rock Hard;
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Η μουσική είναι πολύ δευτερεύον πράγμα για να δημιουργεί αρνητικές σκέψεις και συναισθήματα… Αν το ήξερα ότι θα πικραινόσουν τόσο δεν θα ψήφιζα 16 φορές για να φανούν οι Europe πιο ποιοτικοί από τον Meniketti… Όσο για την εμμονή μου, νομίζω ότι έχει περιοριστεί σε δύο συγκεκριμένα topic, σ’ αυτό εδώ και στο άλλο που δίνω πληροφορίες για το επερχόμενο cd, τα οποία αν ενοχλείσαι μπορείς μπορείς να μην επισκέπτεσαι… Όσο για τις συγκρίσεις είναι υποκειμενικές, άρα εντελώς άκυρες…
Μήπως γράφεις κι εσύ στο Rock Hard;
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]
Πάλι μαλακία έκανες…

To έχω κόψει το άθλημα εδώ και χρόνια… Οπότε μην χαίρεσαι

mporei na to ekopses to athlima edo kai xronia…toulaxiston etsi ypostirizeis…alla omos epivevaionei i symperifora sou. oudemia sxesi me tin apoxi apo ton avnanismo…pantos psifisa europe, giati s agapo kai as eisai kollimatias…
:smiley: :smiley:

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Αυτοαναιρείσαι… Μ’ αγαπάς, είμαι μαλάκας και ψήφισες Europe… To μεσαίο αντικρούει τ’ άλλα δύο…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Κι εγώ σ’ αγαπάω

ego panta perno tous malakes ypo tin prostasia mou… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: kai tous agapo kiolas…

Μην μπερδεύεσαι αγάπη μου… Τους ερωτεύεσαι εννοείς…

tous erotevomai kai meta tous skotono…alla esena se agapo…dialekse… :stuck_out_tongue:

Να με ερωτευτείς, να με σκοτώσεις και να είμαι και μαλάκας…;
Να μ’ αγαπάς φυσικά…

Θα έρθουν τελικά οι θεοί [size=4]Y&T[/size] ή θα τη βγάλουμε μόνο (!) με Gotthard, Mike Tramp και Krokus;

ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εντάξει είναι και οι Bonfire (με πάρα πολύ καλά support) & Winger (με support τους Raw Silk!!)
Προσωπικά θα ήθελα να έρθουν οι Y & T (ώστε να απολαύσουμε ύμνους όπως τα: Forever, Midnight in Tokyo, Don’t Be Afraid of the Dark) αντί για Krokus, οι οποίοι είναι απλώς μια συμπαθητική μπάντα σε μένα…

Γιατι καλε??

Εντάξει είναι και οι Bonfire (με πάρα πολύ καλά support) & Winger (με support τους Raw Silk!!)[/quote]

Μιά χαρά είναι οι Bonfire, αλλά τους έχω δει (το Νοέμβριο του 2004).
Και οι Mystic Prophecy δεν είναι μόνο πάρα πολύ καλοί, αλλά ΣΠΕΡΝΟΥΝ!
Από την άλλη οι Winger είναι αρκετά soft για τα γούστα μου…
Και φυσικά οι Raw Silk ήταν κορυφή πριν ένα χρόνο με τους Pink Cream 69 και το J. S. Soto!

Το θέμα είναι να δούμε καμιά μπάντα που δεν έχουμε ξαναδεί.
Και τους Υ&Τ δεν έχει τύχει να τους δώ ούτε εξωτερικό, αν και πηγαίνω σχετικά συχνά…