Oasis - Dig Out Your Soul

Πάντως τρία τραγούδια που άκουσα ως τώρα απο τον δίσκο μου έκαναν πολύ καλή εντύπωση μπορώ να πω… Μένει να ακούσω και το υπόλοιπο άλμπουμ πάντως…

δεν εχω χρονο τωρα αλλα θα πουμε για τι θεμα γιατι πιστευω εχεις λαθος cachilleas.δεν θα σου αλλαξω την αποψη.εσυ ασχολεισαι με τα γουναρικα και τον blair οχι τους οασισ.αφου ειδες το ντοκυμαντερ ο νοελ εξηγησε γιατι πηγε στον μπλερ.

οτι …ειχε πλακα??για τη φαση??
ελα ρε …δεν κανεις τετοιες κινησεις…δεν στρατευεσαι πολιτικα και οχι ετσι…φιλε δεν ειμαι …antioasis…
αμα ποτε σκασουν μυτη…(γιατι το 2000 που ειχαν ερθει ηταν χωρις τον liam) θα παω τρεχοντας…
απλα το εχουν παιξει ποτε και ηταν εσκεμενο πολλες φορες…εχουν υπαρξει μπαντες πολυ περισσοτερο στα @@ τους…στα γουναρικα στεκομαι για αλλους λογους…δεν κρινω απο την εμφανιση ειτε ειναι χυμα ειτe οχι.απλα πιστευς πτι η brit pop σκηνη kai genikotera ta 90s στη Βρετανια ειχαν πιο αξιολογα πραγματα μουσικα…
ασχετα αμα οι οασις ειναι και για μενα μες τη καρδια μου και τους εχω συνδεσει με πολλα και τους γουσταρω…
ειναι πιο ψαγμενος ρε φιλε ομως ο albarn…και αυτα οτι πηγε σε ιδιωτικο σχολειο…οκ και???μαλακιες ρε συ για να παρουν μαζι τους κοσμο…απλα η βλακια των blur ηταν οτι σαν βλαμενα επαιξαν και ξεκινησαν το παιχνιδι…και εχασαν στην κοινη γνωμη. δεν λεει κατι ομως αυτα αμα το δεις καθαρα μουσικα…

Εδω οι backstreet boys ειναι μεσα στους 10 δικσους με μεγαλυτερες πωλησεις…δεν λεει κατι η εμπορικοτητα και η απηχηση…για μενα heathen chemisrty,definately maybe,wtstory morng glory, kai ante kai ο τελευατιος ειναι καλες δουλιες…ασχετα αμα και το be here now eixe kapoia poy m aresan…για να δεις βλακεια δηλωση των oasis για αυτο το δισκο…"ο δισκος αυτος γραφτηκε σε ενα στουντιο απο μια μπαντα μες την κοκα"για να δικαιολογησουν το κακο αλμπουμ και να το παιξουν και …αλητες . λες και δεν παιρνουν κοκα οι υπολοιποι…ο richard ashcroft μπαινοβγαινει στα κεντρα χρονια . μονο για 3 χρονια τα ειχε κοψει και κοιτα μουσικαραπου γραφει.και επιασε κιθαρα πρωτη του φορα στα 18. υπαρχουν πιο ψαγμενοι απο τους oasis???NAI πιο εμπορικοι,με στυλ υφος ωραια παρουσια και ευκολα κομματια αγγλικης παραδοσιακης παραγωγης??οχι

Εδω οι backstreet boys ειναι μεσα στους 10 δικσους με μεγαλυτερες πωλησεις…δεν λεει κατι η εμπορικοτητα και η απηχηση…για μενα heathen chemisrty,definately maybe,wtstory morng glory, kai ante kai ο τελευατιος ειναι καλες δουλιες…ασχετα αμα και το be here now eixe kapoia poy m aresan…για να δεις βλακεια δηλωση των oasis για αυτο το δισκο…"ο δισκος αυτος γραφτηκε σε ενα στουντιο απο μια μπαντα μες την κοκα"για να δικαιολογησουν το κακο αλμπουμ και να το παιξουν και …αλητες . λες και δεν παιρνουν κοκα οι υπολοιποι…ο richard ashcroft μπαινοβγαινει στα κεντρα χρονια . μονο για 3 χρονια τα ειχε κοψει και κοιτα μουσικαραπου γραφει.και επιασε κιθαρα πρωτη του φορα στα 18. υπαρχουν πιο ψαγμενοι απο τους oasis???NAI πιο εμπορικοι,με στυλ υφος ωραια παρουσια και ευκολα κομματια αγγλικης παραδοσιακης παραγωγης??οχι[/QUOTE]

λοιπον.πηγε στον μπλερ γιατι καταρχας ηταν εργατικος,(ο μπλερ αντιπροσωπευε το κομμα της εργατικης ταξης οσο και αν αλλα πραγματα αντιπροσωπευε με το ιρακ στο τελος)και η αγγλια ειχε φαει τον μπουλο με την θατσερ τοσα χρονια και θελανε αλλαγη.του ηρθε η προσκληση και πηγε.τι ειχε να χασει η να κερδισει?τι επρεπε να τον παιξει διακριτικος επειδη ηταν διασημος?αφου αυτον θα ψηφιζε.
ο αλβαρν εγραψε κινεζικη οπερα.ειναι ψαγμενος.μπραβο του.τι εχει να μου προσφερει μουσικα?τιποτα.εσενα τι σου προσφερει και τον λες για καλο ψαγμενο?
δεν σε κατηγορησα οτι εισαι αντι-οασις.βλεπω πως κατηγορεις και εσυ το be here now.τι οποιο ειναι ο αγαπημενος μου δισκος.ο νοελ το ειπε αυτο για την παραγωγη και την διαρκεια των κομματιων.επαιρναν ναρκωτικα να το κρυψει?παντως δεν το ειπε για τον λογο που λες εσυ.
αναρωτιεσαι επισης αν υπαρχουν πιο ψαγμενοι απ’τους οασις.εχεις κολλησει με το ψαξιμο.ακου κινεζικη οπερα και μην μας τα ζαλιζεις.οι οασις ειναι απο τις λιγες μπαντες που εχουν χαρακτηρα.α!και δεν εχουν παει ποτε σε κεντρο αποτοξινωσης.γιατι ειναι μαγκες.

λοιπον.πηγε στον μπλερ γιατι καταρχας ηταν εργατικος,(ο μπλερ αντιπροσωπευε το κομμα της εργατικης ταξης οσο και αν αλλα πραγματα αντιπροσωπευε με το ιρακ στο τελος)και η αγγλια ειχε φαει τον μπουλο με την θατσερ τοσα χρονια και θελανε αλλαγη.του ηρθε η προσκληση και πηγε.τι ειχε να χασει η να κερδισει?τι επρεπε να τον παιξει διακριτικος επειδη ηταν διασημος?αφου αυτον θα ψηφιζε.
ο αλβαρν εγραψε κινεζικη οπερα.ειναι ψαγμενος.μπραβο του.τι εχει να μου προσφερει μουσικα?τιποτα.εσενα τι σου προσφερει και τον λες για καλο ψαγμενο?
δεν σε κατηγορησα οτι εισαι αντι-οασις.βλεπω πως κατηγορεις και εσυ το be here now.τι οποιο ειναι ο αγαπημενος μου δισκος.ο νοελ το ειπε αυτο για την παραγωγη και την διαρκεια των κομματιων.επαιρναν ναρκωτικα να το κρυψει?παντως δεν το ειπε για τον λογο που λες εσυ.
αναρωτιεσαι επισης αν υπαρχουν πιο ψαγμενοι απ’τους οασις.εχεις κολλησει με το ψαξιμο.ακου κινεζικη οπερα και μην μας τα ζαλιζεις.οι οασις ειναι απο τις λιγες μπαντες που εχουν χαρακτηρα.α!και δεν εχουν παει ποτε σε κεντρο αποτοξινωσης.γιατι ειναι μαγκες.[/QUOTE]

δεν εχουν παει ποτε σε κεντρο γιατι μαλλον δεν μπλεχτηκαν με τα ντραγκς ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ!!!καταλαβε το . Επισης το stand by me ειναι απο τα αγαπημενα μου κομματια των oasis.αυτο με την κινεζικη οπερα το ειπες μια το ειπες 2…δεν γελασαμε.
δεν νομιζω οτι οι Gorillaz ειναι κινεζικη οπερα. ενα πολυ ωραιο αλμπυμ-προτζεκτ, το the good the bad and the queen εχει κατι κινεζικο???συμμετεχουν μεσα ονοματα απο clash kai verve—to opoio ok den leei kati apo mono tou---- και το σνομπαρεις ετσι???γΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΛΕς???
οι verve , oi james, oi travis, oi ocean colourscene,oi pulp mpla mpla mpla

ας κανουμε μια αντικειμενικη κριτικη. επισης πρεπει να καταλαβεις(δεν ξερω την ηλικια σου αλλα τρεσπα δεν ειναι θεμα αυτο) οτι οταν μια διασημοτητα λεει οτι ψηφιζει καποιον δεν ειναι απλα μια δηλωση, ειναι διαφημιση!! επισης οτι κανουν ναρκωτικα δεν ειναι δηλωση ειναι διαφημιση για εκεινους. αφου δεν εχουν προβλημα οπως λες γιατι το κανουν γνωστο???
επισης η λογικη σου αφου τα κανουν να τα κρυψουν???χαχαυτη ειναι λογικη STAR CHANNEL ρε μεγαλε. σημερα εχεσα και εκανα sex !!!αληθεια!!!να το πω σε ολους???

den sou eipa oti den aksizoun alla oti yperektimithikan logw tis stigmis

Εχω μεινει στην εποχή του be here now…Δεν πιστευω να εχω χασει και τπτ πάντως…

Απλα δεν εισαι ενημερωμενος και μου την λες τσαμπα. Για τη κινεζικη οπερα αναφερομαι στο monkey το καινουργιο προτζεκτ του αλμπαρν.ειμαι 24.φιλαρακο στα ειπαν λαθος.δεν ειναι διαφημιση να δηλωνεις αυτο που εισαι,ποσο μαλλον αν σε ρωτανε γι’αυτο.κανεις ναρκωτικα?ναι.εισαι κομμουνιστης?ναι.τον παιρνεις απ’τον κωλο?ναι.ουτε star channel ουτε παπαριες.αν εισαι αληθινος απαντας αληθινα.εσυ λοιπον εχεις την λογικη του κρυψινου.οποτε την επομενη φορα που θα σε ρωτησω αν εφαγες και εκανες sex θα μου απαντησεις.

θα σου πω τι εχεις χασει.αν δεν τα εχεις ακουσει,κατεβασε τα.go let it out ,gas panic!, let’s all make believe, stop crying your heart out, little by little, my generation(διασκευη), the hindu times , lyla, the importance of being idle kai to teleutaio album dig out your soul.

οι oasis αληθινοι…χααχχααχ
φιλε μου, θυμα εισαι. κανεις απο αυτους δεν ειναι αληθινος. οσο για το Monkey thanx εχω την εντυπωση οτι ηταν για καποια ταινια η κατι τετοιο τωρα το θυξηθηκα αλλα δεν μπορω να κρινω γιατι δεν το εχω ακουσει…

24 και το τρως το τυρι απο τη φακα για πλακα…κατσε εσυ να νομιζεις οτι ειναι αληθινα παιδια…ΟΟΟΛΟΙ αυτοι…ενημερωμενος δεν εισαι αμα καθεσαι και ακους την καθε χαζοσυνεντευξη που θα που ΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ !!! ουτε αμα εχεις δει το LIVE FOREVER Που για να συμμετεχουν σημαινει οτι εχουν δωσει καποιου ειδους συγκαταθεση…
κατσε εσυ πιστεψε οτι ειναι Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΝ LIAM…ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΤΟ ΜΟΥ,ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ…
οκ εχουν φοβερες συνθεσεις…ανεπαναληπτες πρωτοποριακες…ειναι οι ΜΟΝΟΔΙΚΟΙ που εχουν προσωπικο υφος(ολοι οι αλλοι που σου εγραψα δεν εχουν δηλαδη#-o ) και γενιοκα ειναι αληθινοι…ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΧΕΙς ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ…ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΩΡΑ

Εχει πεσει τοοοσο μαρκετινγκ, τετοια αναγκη για να προωθηθει εκεινη την εποχη ενα συγκροτημα, το εχουν παιξει τοσο πολυ που χανουν…δεν ειναι τυχαιο οτι αμα ρωτησεις παιδια(γιατι φανταζομαι οτι δεν εχεις καποια ιδιαιτερη ικανοτητα στο να παιζεις και να ξερεις μουσικη) που ξερουν μουσικη, που παιζουν μουσικη, που εχουν φαει τα χρονια τους με τις νοτες θα δεις τι θα σου πουν…

ακι εξηγουμαιο, οχι για την ομορφια του θεματος, για τις ωραιες συγχορδιες ας πουμε αλλα για το αμα αξιζουν να λεγονται η μεγαλυτερη μπαντα…του κοσμου…η της βρεατανιας#-o ) επισης φουντα που λεει οτι κανει με υφος , κανει ο μισος πλάνητης και το παιζει κιολας…

υπεροπτες - τελος - και υπεροπτες και ως προς το κοινο τους - και επειδη ειδαν οτι ποιυλαει ( ειναι ενας λογος που τους γουσταρεις -----παραδεξου το) το συνεχιζουν.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΠΟΥ ΛΕΣ…ΑΣΤΟ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ. ΑΣΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ Η ΚΑΝΑΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ. ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΕΣ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ…

ε κατι ψιλα τα εχασες…δεν εχασες παντως αμα ακουγες και αλλη μουσικη…κανανε πραγματα μην τα μηδενισουμε ολα αλλα…ακομα πουλανε λογω definately maybe , και morning glory. THAT’S THE TRUTH

φΟΒΕΡΟΙ ΔΙΣΚΟΙ…

μην με λες θυμα.μην κατηγορεις χωρις να ξερεις.δεν θα κατσω να διαφωνησω.εγω πιστευω πως ειναι αληθινοι,εσυ οχι.αλλα δεν εχεις επιχειρηματα να με πεισεις.δεν τρωω κανενα τυρι απο την φακα παντως.μην εχεις το κολλημα οτι μιλας με πιτσιρικαδες.μαλλον εσυ εισαι ο πιτσιρικας εδω.επισης δεν ξερω με τι μουσικους κανεις παρεα εσυ,αλλα εχω φιλους μουσικους και τους εκτιμανε και τους σεβονται.οκ,δεν ειναι οι dream theater, αλλα ειναι οι oasis.δεν ειναι η μεγαλυτερη μπαντα στην βρετανια, αλλα σιγουρα απο τις μεγαλυτερες ever. καλες γιορτες!

Αληθινοί - ξεαληθινοί, έχουν γράψει τραγουδάρες που άλλοι δεν έχουν δει ούτε στα όνειρά τους.

Ανέλπιστα καλό το καινούριο.

πεστα ρε παντελω!!!χρονια πολλα!

χρονια πολλα και σε σενα αγορινα

γιατι “ανελπιστα”?αφου προκειται για τη μεγαλυτερη μπαντα στη βρετανια???(αυτοι το ειπαν :slight_smile: )
τεσπα αμα καταλαβατε εσεις οτι εγω ειπα πως δεν εχουν γραψει τραγουδαρες κανετε λαθος.αλλα εχω χασει την πορωση μου με αυτους για καποιους λογους. δεν θα αλλαξω την αποψη κανενος. εδω ανταλλαζουμε αποψεις δεν αλλαζουμε…

πολυ ωραιο…αναμενομενο αφου ειναι oasis…

http://www.mtv.gr/default.aspx?pid=17&la=1