Opeth European Tourdates

Οι Opeth παντως ειναι απο τις πιο standard μπαντες για Ελλαδα. :yes: Όπως κι οι Nevermore, Blind Guardian, Maiden και παει λεγοντας. Οταν ενα γκρουπ κάνει πάντα επιτυχία σε πωλήσεις εισιτηρίων, εννοειται πως ξαναρχεται με τη πρωτη ευκαιρια.

Επισης στα του Rockwave, κι οι Savatage καποτε παιξαν στο αντιστοιχο του '01 κιε μας επισκεφτηκαν ξανα μετα απο 6 μηνες…

Off topic:
Το μονο (σχετικο) πράγμα που δεν εχω καταλαβει ειναι γιατι δεν έχουν φερει εδω και τρια χρονια τους Porcupine Tree. Τοσο πολυ ‘‘μεγαλωσαν’’ πια;

και στην ολλανδια παιζουν τον οκτωβρη 2 μερες σερι στο 013 για να ηχογραφησουν το νεο τους live dvd…:frowning:

ξερεις κατι angmar?? πες μου το ανοιχτα να με τελειωσεις…

ωραιο σετλιστ

και γουσταρω πολυ

serenity painted death

και

night and the silent water

yeah!!!

Έλα ντε!!!Λες και δεν πουλάνε…Χαμος θα γινει…

Αν ειναι να έρθουν οι Opeth ας ερθουν Θεσσαλονίκη να τους δουμε απο κοντα εμείς που δεν κατεβήκαμε Αθήνα για rockwave:p Πάντως χωρις να ειμαι σιγουρος, καπου ειχα διαβασει σε συνεντευξη η του Akerfeldt η του Wilson οτι τωρα που θα τελειωσουν τις περιοδιες με τα συγκροτηματα τους ίσως θελήσουν να ξεκινήσουν το project που ειχανε πει πριν 2-3 χρόνια. Αν γινει κατι τετοιο, αλλα και να μην ισχυει στην τελική δύσκολο να περιμενουμε τους Opeth σε extra περιοδεια…Αν μας ανακοινωσουν τωρα στην τρεχουσα καλως…Αλλιως μου φαινεται Opeth ξανα σε νεο αλμπουμ

Μολις εμαθα οτι θα δω 2η φορα Opeth, με Cynic and The Ocean :expressionless:

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ?
=P~=P~

Θα έρθουν στάνταρ και από δω την άνοιξη.

  • 26th - Brussels, AB - BEL

Που το ξες για Ελλαδα? Δλδ 3 φορες Opeth?!?

Μακάρι να έρθουν κι απο δώ τα παιδιά να τρελαθούμε…:lol:

Nope.

"Δηλαδή θα μας επισκεφτείτε ξανά στα πλαίσια αυτής της περιοδείας;
Το ελπίζω. Γενικά η Ελλάδα δε συμπεριλαμβάνεται στις ευρωπαϊκές περιοδείες και έτσι κλείνουμε εμείς ξεχωριστές ημερομηνίες. Το ίδιο γίνεται και στην Τουρκία. Πιστεύω όμως ότι θα έρθουμε ξανά.

Κλείνοντας, πες μας κάτι για τους οπαδούς σας, ίσως κάτι σχετικό με το festival. Τι να περιμένουμε;
Βασικά τα festival δεν αφορούν τόσο τη μουσική, όπως σε μια συναυλία. Είναι λίγος ο χρόνος και τα κομμάτια που έχουμε είναι αρκετά μεγάλα. Σήμερα θα παίξουμε μόνο ένα νέο κομμάτι, γιατί δεν είχαμε χρόνο για να προβάρουμε άλλο. Περιμένουμε όλους τους φίλους των Opeth να έρθουν στη συναυλία που θα γίνει για το “Watershed” και φυσικά να περάσετε όλοι καλά σήμερα. "

απο την συνεντευξη εδω στο rocking
http://www.rocking.gr/article5023.php

:bounce::bounce:

Λοιπον

The Ocean
Βγηκαν τερμα καυλωμενοι και τα σπασαν. Εκτος απο 10 χαζοχαρουμενα που βαρουσαμε ο ενας τον αλλον, οι αλλοι ηταν μεσα στην απαθια. Κριμα. Παιξαν 30 λεπτα. Μη με ρωτησετε ποια. Ολα ιαν ειναι και δε τα ξερω και καλα.

Cynic
Σωστοι. Μετρημενοι τυπαδες. Παιξαν. Γουσταραμε.

Ολοι περιμεναν ομως τους Opeth.
Βγηκαν. Ειχαν κεφια. Παιξαν απο grand conjuration μεχρι hope leaves, demon of the fall, απο το καινουργιο, αρχιζαν να παιζουν το master -piece- apprentices οπως ειπε και ο Μιχαλης και καπου στη μεση το κανανε deliverance… Κλεισαν με το drapery falls.

Το χιουμορ του Μιχαλη ηταν fixed ευτυχως. Εκτος αν εχω υιοθετησει το χιουμορ που εχουν εδω πανω… :-s

Παιξαν στο Abclub. Και εδω υπαρχει μια αδικια. Το ab δεν ειναι club. Ειναι στουντιο που χωραει περιπου 2000 ατομα. Ο ηχος κρυσταλλινος. Ο εξαερισμος οπως πρεπει κτλ.

Συγκινηση. 20? εισητηριο. Τελος.

και γαμω τα πακετα…
και με 20 ευρω τους ειδες ε?
παμε στοιχημα εδω θα εχουν 30-35 μονο οι οπεθ χωρις συνικ.
γουσταρω πολυ την μουσικη τους ελπιζω να τους ξαναδω συντομα.