Ηorror\Cult\B-Movies

Είδα το παραπάνω πρόσφατα, ορμώμενος κυρίως από την περιγραφή του ΝικουΜαλκ.

Δεν αντιλέγω ότι είναι αρκετά παραπάνω από τον μέσο όρο, τόσο σε σκηνοθεσία όσο και σε θεματολογία όμως είναι υπερβολή το ότι πρόκειται για κάποιον ιδιαίτερο συμβολισμό. Καλές οι αναφορές σε Λεβί και Μπλαβάτσκι, καλό και το (γνωστό) αποκρυφιστικό απόφθεγμα του τίτλου αλλά στην τελική δεν παίζουν και κάποιον ιδιαίτερο ρόλο στην ιστορία. Η κόλαση που περιγράφει ο Dowdle είναι οι προσωπικοί δαίμονες του καθενός και για να τους ξορκίσουμε -όπως μας δείχνει- πρέπει να βουτήξουμε όλο και βαθύτερα εντός μας. Δεν πρόκειται όμως για τόσο για “γνώθι σαυτόν” όσο για χριστιανική μετάνοια.


γνωστό και ως Rumah Dara, το είδα επειδή μου άρεσε το περσυνό Killers.

ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ,
ΞΕΣ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΤΟΡΕΝΤ + ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΥΠΟΤΙΤΛ. ???

Ελληνικοί υπότιτλοι δεν υπάρχουν. Με αγγλικούς το είδα και σε stream.
Για torrent μιά ματιά που έριξα στο google το έχει σε αρκετά. Ταχύτητα και λεπτομέρειες δε γνωρίζω.

ok thnx

…σαχλαμαρίτσα, ότι πρέπει για την ώρα

Spiders (2013)

:):!:


Κ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙΑ ΟΛΑ

Τεράστιος ράτος παίζει μοναδική μάιντφακ μπαλίτσα. Αγαπάμε Nightmares.

…όντως…τις καλύτερες ταινίες του είδους, από τον ratos83:):!:


serious shit:!::frowning:

…οκ…να μην το δούμε…πλάκα πλάκα πόσες ταινίες βγαίνουν:?..χάνεσε…τουλάχιστον να αποφεύγουμε τις πατάτες:):!:

Αρκετά κατώτερο απ’ το πρώτο, αλλά και πάλι διασκεδαστικότατο.
Αυτά και το Dod Sno από τα λίγα σύγχρονα του είδους που ξεχωρίζουν.


Κι άλλη μία μετριότητα εδώ.

…τα κακόμοιρα τα ζωάκια:D :slight_smile: :!:

Με ψήνουν πολύ κάτι τέτοια ταινιάκια γμτ. Και ας ξέρω από πριν ότι σίγουρα θα 'ναι μάπες.


Βλεπόταν.

Honeymoon.
Αρκετά καλό θριλερακι με ατμόσφαιρα και κλειστοφοβικο κλιμα.
Ζευγαρι παει για μήνα του μέλιτος σε σπιτάκι στο δάσος.
Ολα πάνε καλά μέχρι που η γυναικα εξαφανίζεται στο δάσος και αρχίζει να συμπεριφέρεται αλλόκοτα.

Καλό χτίσιμο της πλοκής,παίζει η Ygritte απο το GOT

…πολύ καλό θρίλερ, με ξεχωριστή πλοκή και φινάλε

Would You Rather

:):!:


Κοιμήθηκα.

Δεν είχε τύχει να το δω. Συμπαθέστατο. Οικολογική καταστροφή, η κυβέρνηση κουκουλώνει πράγματα και εξαφανίζει ντοκουμέντα κλπ. Δεν τρελάθηκα αλλά νομίζω η ώρα περνάει αρκετά ευχάριστα.