Ηorror\Cult\B-Movies

καλα δειτε τη παρωδια με το λεσλι νιλσεν
και μετα δειτε τον εξορκιστη
αν δεν σας ερθει να γελασετε σε ορισμενες σκηνες
τι να πω?
πιθανοτατα να μην σας αρεσει ο λεσλι… :PPPP

Καταφερα και ειδα τελικα το [B]Wrong Turn 5[/B]…και καλο θα ηταν να το σταματησουν πια. :stuck_out_tongue:

Αποριας αξιο ειναι γιατι σε τετοιες ταινιες υπαρχουν τοσες συνεχειες. 1,2 (στο πολυ ζορι 3) καλα ειναι.

Δεν θυμαμαι ποια Wrong Turn εχω δει 2 ή 3 (δεν θυμαμαι ποιο ακριβως) και το 4.

Ε το 1 & 2 ειναι καλα αλλα απο κει και περα το γ*μησανε και ψοφησε!

…το τέταρτο μέρος ήταν πάρα πολύ καλό…για το πέμπτο θα σου πω σε λίγες μέρες:):!:

στο 2 ειχα μεινει παγωτο απο την gore μαγεια που ειχα παρακολουθησει (δοξασμενες εποχες Νοβα που εβαζε καλες γκορ ταινιες). το 1 το ειδα μετα και προκειται για αρκετα καλη ταινια η οποια ομως απο οτι θυμαμαι παιρνει λιγο σοβαρα τον ευατο της και εκει χανει σε σχεση με το 2 που ειναι υπερβολη κ ο χαβαλες ο ιδιος, το 3 το ειχα νοικιασει μαζι με κολλητο για να δουμε αν θα ειναι τοσο καλο οσο το 2 και ειχαμε ΞΕ-ΡΑ-ΣΕΙ.

[SPOILER]αν εξαιρεσουμε βεβαια ΤΙΣ ΒΥΖΑΡΕΣ στην πρωτη σκηνη[/SPOILER]

τωρα 4 και 5 πραγματικα δεν ξερω αν θελω να τα δω,μη μου βιασουν και αλλο τον μυθο των 1&2. παντως απο κατι τρεηλερακια που ειδα το 4 παιζει να παλευεται γτ μου φανηκε τιγκα στην κλισεδια και εχει και κατι γαματα οπλα, στο τρεηλερ του 5 απλα δακρυσα απ την απαραδεκτοσυνη

norda υπαρχει ξεχωριστο thread για Stephen King.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12877

Ταινία τρόμου που 5 ή 6 άτομα είναι σε ένα βανάκι(ο ένας σε αναπηρικό καροτσάκι) και τους τυχαίνει ότι μαλακία μπορείς να φανταστείς. Εγώ πρόλαβα έναν άκυρο τύπο που μπήκε το βανάκι τους και κοβόταν μόνος του και μετά ένα σπίτι που ήταν ένας τύπος με μία μάσκα και τους αποδεκάτιζε έναν έναν. Συγκεκριμένα μία τύπισσα την τσιγκέλωσε.

Καμία ιδέα;

Κοντεύω να σκάσω…Το ξέρω τόσο πολύ!!!

Μετά από καμιά ώρα δεν κατάφερα να τη βρω και σπάζομαι. Αν δεν κάνω λάθος ο ανάπηρος ήταν ένας χοντρούλης με γυαλιά και κάπως βρέθηκαν σε ένα σπίτι. Αν λέμε δηλαδή την ίδια! :stuck_out_tongue:

Ας το βρει κάποιος!!

Έλα…το The Texas Chainsaw Massacre είναι.

εδω δεν παει;

Όλοι τρουίλες γίναμε!

Αυτο ψαχνεις Hope :wink:

Ειδα το Tucker And Dale vs Evil. Ε τα εχετε πει, χαλαρη, χαβαλετζιδικη ταινια, παρωδια βεβαια στο συνολο της και το γουσταρα αυτο, γενικα οτι επρεπε το ειχε. Εξοπλιστειτε με μπιχλιμπιδια και αναψυκτικα/μπυρες και ειστε ετοιμοι. Μορφαρες οι Tucker και Dale!

The Wicker Man(1973)

Παγανιστικα οργια,ανθρωποθυσιες και Christopher Lee.Απολαυστικη 70s καλτιλα!

Παιζει και η μουνιτσα Britt Ekland.
[I]
Do sit down, Sergeant. Shocks are so much better absorbed with the knees bent… [/I]

[SPOILER][/SPOILER]

^ Oh Yes!!!

Και το μίζερο τέλος προσθέτει πόντους…

Λοιπόν…

Άλλη μία ταινία που θα μπορούσε να είχε βγει στις αρχές της δεκαετίας του 70…
Αναμενόμενη πλοκή και τέλος, το μόνο που την σώζει είναι η φοιτητριούλα που κάνει τζόκινγκ κάπου στη μέση της ταινίας :lol:. Βρε την καημένη…

Δεν εμφανιζει τιποτα,ποιο ειναι?

Μάπα το καρπούζι…

[B][SIZE=2]Buio Omega ή [SIZE=2]Beyond The Darkness του [/SIZE]Joe D’Amato[/SIZE][/B]

Συμπαθητική, αλλά μέχρι εκεί…