Pacino - De Niro - Nicholson - Hoffman?

Μετά από πολύ σκέψη ψήφισα Pacino, αλλά μου αρέσει εξίσου ο Nicholson για την τρέλα στο βλέμμα.

Ολοι ειναι κορυφη και οι καλυτεροι ηθοποιοι ever αλλα μου αρεσει πιο πολυ ο Pacino. Scarface, Ο δικηγορος του διαβολου. ο νονος… Ηθοποιος, σκηνοθετης, σεναριογραφος, παραγωγος…

Όλοι είναι ένας κ ένας, αλλά ο Νίκολσον είναι πιο ένας

Όλα τα ζώα είναι ίσα, αλλά κάποια είναι πιο ίσα από τα υπόλοιπα…

Μιλαμε για 4 τερατα ηθοποιας που εχουν στιγματισει την ιστορία του cinema…Aλλα η ερμηνεία του Pacino στο αρωμα γυναίκας ειναι μνημειώδης…Οποτε…

Υ.Γ Τι να πει κανεις και για το Heat δλδ που παιζουν μαζί οι 2 θεοί…

Ωραίο θέμα!σε ποιές ταινίες έχουν συνυπάρξει οι θεοί αυτοί της υποκριτικής??πρόχειρα θυμάμαι Νονός ΙΙ (Pacino - De niro), Heat (επίσης), Meet the fockers (De niro - Hoffman) και υπάρχει σχεδόν έτοιμο στα τέλη του 2008 με Pacino - De Niro…

Righteous Kill λέγεται…

Σίγουρα θα έχω ξεχάσει κάποιες…

Edit: A! De Niro & Hoffman στο sleepers επίσης…ψάξτε για Pacino με Hoffman και Jack με τους άλλους τρεις!

δεν το χω δει αλλά Βοby & Dustin στο Wag The Dog.

πολιτική σάτιρα

Όντως!σωστός!και το έχω δει να φανταστεις…που στήνουν έναν πόλεμο στην Αλβανία για να μεταφερουν εκεί το πολιτικό ενδιαφέρον και το ενδιαφέρον των media…Εντάξει δεν είναι κάτι φοβερό αλλά είπαμε…το βλέπεις μόνο για τους ηθοποιούς!

Αυτήν την ταινία δεν φαντάζεσαι πώς την περιμένω…:roll:

Παιδιά σε αυτό το Poll θα έπρεπε να είναι οπωσδήποτε και ο τεράστιος και παραγνωρισμένος από τους περισσότερους Gene Hackman.

Κατά τα άλλα χαλαρά και άνετα Jack Nicholson μιας και καλύτερος είναι από όλους τους υπόλοιπους(με εξαίρεση των τεράστιο Hoffman) αλλά και πιο αξιοπρεπής(ειδικά ο Deniro έχει γίνει εντελώς γελοίος τα τελευταία χρόνια).

Ναι ρε πούστη μου κρίμα!

Για μένα το μεγάλο δίλημα είναι Ντε Νίρο-Πατσίνο. Καλός ο Νίκολσον αλλά πιο κάτω από αυτούς τους δύο. Καλός και ο Χόφμαν αλλά πιο κάτω από τους άλλους τρεις. Τώρα ανάμεσα σε Ντε Νίρο-Πατσίνο ποτέ στην ζωή μου δεν μπόρεσα να διαλέξω…

Oι ταινίες που έχω δει και από τους τρεις:

ΠΑΤΣΙΝΟ
Ο Νονός, Σέρπικο, Ο Νονός 2, Σκυλίσια μέρα, Ο σημαδεμένος, Ντικ Τρέισι, Νονός 3, Φράνκι και Τζόνι, Άρωμα γυναίκας, Ο νόμος του Καρλίτο, Ένταση, Ντόνι Μπράσκο, Ο δικηγόρος του διαβόλου, Τhe insider, Κάθε κυριακή, Simone, Οι άνθρωποι που ξέρω, Η δοκιμασία, 88 λεπτά, Η συμμορία των 13

ΝΤΕ ΝΙΡΟ
Κακόφημοι δρόμοι, Ο Νονός 2, Ο ταξιτζής, Ο ελαφοκυνηγός, Οργισμένο είδωλο, Κάποτε στην Αμερική, Brazil, Η αποστολή, Δαιμονισμένος άγγελος, Οι αδιάφθοροι, Τα καλά παιδιά, Ξυπνήματα, Το ακρωτήρι του φόβου, Ιστορίες από το Μπρονξ, Φρανκεστάιν, Καζίνο, Ένταση, Ο οπαδός, Sleepers, Copland, Τζάκι Μπράουν, Μεγάλες προσδοκίες, Ronin, Ανάλυσέ το, Κανείς δεν είναι τέλεια, Γαμπρός της συμφοράς, 15 λεπτά, Τhe score, Ξανανάλυσε το, H πόλη και η θάλασσα, Θεόσταλτος, Γαμπρός της συμφοράς 2, Το κρυφτό, Ο καθοδηγητής

ΝΙΚΟΛΣΟΝ

Ξέγνιαστος καβαλάρης, Τσάινατάουν, Επάγγελμα: Ρεπόρτερ, Στην φωλιά του κούκου, Η Λάμψη, Ο ταχυδρόμος χτυπάει πάντα δυο φορές, Η τιμή των Πρίτζι, Μπάτμαν, Ζήτημα τιμής, Wolf, Καλύτερα δεν γίνεται, Σχετικά με τον Σμιντ, Κάλλιο αργά παρά αργότερα, Ο πληροφοριοδότης

ΧΟΦΜΑΝ
Ο πρωτάρης, Όλοι οι άνθρωποι του προέδρου, Marathon man, Κράμερ εναντίον Κράμερ, Ο θάνατος του εμποράκου, Ο άνθρωπος της βροχής, Ντικ Τρέισι, Χουκ, Ήρωας κατά λάθος, Sleepers, Mad City, Η σφαίρα, Η Ιωάννα της Λωρένης, Πικρά φεγγάρια, Άκρως εμπιστευτικό, Οι ένορκοι, Λέμονι Σνίκετ, Γαμπρός της συμφοράς 2, Το άρωμα, Πιο παράξενο και από παράξενο.

Διαβάζοντάς το έχω πάθει σοκ…έχουν πρωταγωνιστήσει όλοι αυτοί στις καλύτερες ταινίες των τελευταίων 50 χρόνων…Φίλε manson στον Ηoffman σου λείπουν 3 βασικές ταινίες ενώ απο τους άλλους σε βλέπω υπερπλήρη…δες τες για να έχεις κ πλήρη εικόνα: Lenny ο βρωμόστομος (έχω κουραστεί να το λέω, απο τις καλύτερες του ερμηνείες), Ο πεταλούδας και Αδέσποτα σκυλία…Μπορεί να ανέβει στο προσωπικό σου ranking ο Dustin μετα απο αυτές!:smiley:

ειναι η πρωτη φορα που δεν μοπρω να ψηφισω σε πολλ
απλα δε γινεται, μιλαμε για τους 4 καλυτερους ηθοποιους στο αμερικα
οπως ειπε και ο tylerdurden εχουν παιξει ολοι σε αγαπημενες μου ταινιες δε γινεται να επιλεξω 8)

Ρε παιδιά τώρα ποιο δάκτυλο να κοψεις και ναμην πονάει?:-k έχω όμως μια αδυναμία…“ο δικηγόρος του διαβόλου”. :bow2:

ολοι ειναι κορυφαια μαγκες αλλα ο pacino θεωρω ελαχιστα παραπανω…

παιδιά ένας είναι ο θεός… marlon brando… όποιος έχει δει το αποκάλυψη τώρα θα καταλάβει…

τώρα από αυτή τη φοβερή 4αδα ούτε εγώ μπορώ να διαλέξω μεταξύ pacino, de niro και jack… σαν ερμηνευτές είναι απίστευτοι… ο jack μου άρεσε πάρα πολύ και στο καλύτερα δεν γίνεται που πήρε και όσκαρ νομίζω… ψηφίζω πατσίνο γιατί μου αρέσουν περισσότερο οι ταινίες πουχει παίξει αυτός και όπως είπε κάποιος δεν τοχει ξεφτιλίσει τα τελευταία χρόνια…

O Mάρλον Μπράντο από τα πενήντα χρόνια καριέρας του, τα σαράντα ήταν σε μέτριο επίπεδο αλλά είχε και μία αριστουργηματική δεκαετία που τον συγκαταλέγει στους μεγάλους. Δεν είχε όμως ούτε την διάρκεια, ούτε την υποκριτική ικανότητα των Ντε Νίρο, Πατσίνο. Αν θες να τον συγκρίνουμε με τους άλλους δύο no problemo…