Pacino - De Niro - Nicholson - Hoffman?

Mάλλον κάτι τέτοιο ισχύει…

Αυτό!:roll:

Ψήφισα Nicholson φυσικά…είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός…Οι απανωτές ανατριχίλες που μου χάρισε στη Λάμψη δεν περιγράφονται…

Και οι 4 ηθοποιαρες!!!:respect: Ο Pacino ομως για μενα ειναι κορυφη! Σε οτι ταινια και να παιξει την ανεβαζει 10 κατηγοριες

Παντως θεωρώ ότι ο Hoffman δεν είναι κ τόσο δημοφιλής (βάσει poll) επειδή δεν έχει παίξει ρόλους που να βγάζουν μια βρωμιά (Tony Montana, Taxi driver) η την παράνοια που βγάζει σε ρόλους του ο Τζακ!!αλλά είναι εξίσου καλός!όι ρόλοι του είναι πιο γήινοι κ θέλουν προσοχή!!respect!!

Πεστα, έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία στον Nicholson(γιαυτό και τον ψήφισα) αλλά ίσως ο Hoffman να είναι και ο καλύτερος από όλους σε αυτό το Poll και προς τιμήν του που δεν τυποποιήθηκε όπως όλοι οι υπόλοιποι και περισσότερο απ΄ όλους ο Pacino(από ένα σημείο και μετά όλο τον τελειωμένο μπάτσο έπαιζε σε ρόλους καρμπόν) και ο Nicholson(καλά αυτόν τον άνθρωπο μόνο και μόνο με αυτό το ψυχάκικο γέλιο τον θυμάται μέχρι και γκαβός με 30 βαθμούς μυωπία και καταράκτη). Έχετε δει πολλές ερμηνείες με την εκφραστικότητα ενός “Graduate”, “Tootsie”, “Kramer Vs Kramer”?

χτυπησατε φλεβα ρε .μετα τον χαλφορντ ο μονος που θελω να ακουμπησω ειναι ο paccino.scarface.τι να λεμε τωρα.

Ακριβώς…Στο κραμερ εναντίον κραμερ ας πούμε η ερμηνεία του είναι κάτι παραπάνω απο εκπληκτική…ή στο tootsie(πολύ γέλιο)!!κ όπως έχω πει κ σε προηγούμενα ποστ δείτε ερμηνεία σε αδέσποτα σκυλιά ή Λένι ο βρωμόστομος ή στον πεταλούδα και βέβαια στον άνθρωπο της βροχής…Ισχύει πάντως πως αν κάποιος μπορεί να λέει ότι δεν έχει οικιοποιηθεί ρόλους αυτός είναι ο Dustin!

ε μου φαινεται τα σχολια περιττευουν…
αλ πατσινο αθανατος!

Μα πότε θα βγει???

hoffman8)

Όλοι είναι θεούληδες, αλλά η αδυναμία μου είναι ο Al Pacino…

Χμ…, Al γιατι στα Scarface και Godfather δεν παιζεται!!! Θεος…8)

Al Pacino:respect::!:

ολοι θεοι αλλα ο Αλ Πατσινο ειναι,μαζι με Μαρλον Μπραντο,πιθανον οι καλυτεροι ηθοποιοι στην ιστορια του κινηματογραφου!

Ο αλ πατσινο ειναι τρομερος ηθοποιος , παρολα αυτα, δεν ειναι ουτε καν στην κλαση των αλλων τριων του πολ!!!οι αλλοι τρεις εχουν παιξει και εκατο διαφορετικους ρολους, ο αλ περαν ελαχιστων εξαιρεσεων, την μια κανει τον μπατσο, την αλλη τον μαφιοζο, την αλλη τον μπατσο, ξανα τον μαφιοζο, και μετα παλι αναποδα!!μια απο τις ελαχιστες φορες που αλλαξε τροπαρι, συγκλονισε στο ‘‘αρωμα γυναικας’’,ενω ηταν τρομερος και στο ‘‘ο δικηγορος του διαβολου’’…απορω γιατι δεν το καθιερωσε!!!

επιλεγω ντε νιρο, για τον ταξιτζη, το ακρωτηρι του φοβου, τον νονο, το Αναλυσε το και εκεινη την απιστευτα παρεξηγημενη ταινια(δεν θυμαμαι τιτλο να παρει), που παιζει συγκλονιστικα με τον φιλιπ σιμουρ χοφμαν(ο οποιος παιζει εναν γκευ και ο ντε νιρο εναν συντηρητικο γειτονα με ενα προβλημα ομιλιας απο οτι θυμαμαι)!!!Απιστευτη ταινια, θα την ψαξω να την ξαναδω…ντε νιρο λοιπον!!!

:thumbup::bow: σιγουρα απο τους καλυτερους!

εεε αλ πατσινο!!:smiley:

καλα,αυτο δεν στεκει…ο ντε νιρο πχ,στον νονο,στο ακρωτηρι του φοβου,εστω και στο αναλυσε το,τί επαιζε,τον διαφορετικο?τον κακοποιο επαιζε σε ολα…καζινο,καλα παιδια,καποτε στην αμερικη,heat,mean streets,αδιαφθοροι…ολοι του σχεδον οι μεγαλοι ρολοι,γκανγκσερικοι ηταν,πλην ελαχιστων εξαιρεσεων…επαιξε και σε διαφορετικους ρολους,αλλα και αυτος,με τετοιους ρολους καθιερωθηκε και οταν σκεφτομαστε ντε νιρο,γκανγκστερ παει το μυαλο με τη μια…και ο πατσινο,εχει παιξει βεβαια λιγοτερους σε αριθμο διαφορετικους ρολους,αλλα απο την αλλη,εχει παιξει και σε 20 ταινιες λιγοτερες…ο ντε νιρο παιζει σε οτι σαβουρα υπαρχει τωρα…και αυτο με τον φιλιπ σιμουρ,το flawless,ηταν απο τις ταινιες που τον καθιερωσαν ως ο πλεον ‘‘παιζω σε αρπαχτες για τα φραγκα πια’’,αφου ηταν αθλιος…και οι 2 ειναι τρομεροι ηθοποιοι,δεν ξεχωριζω κανενα τους γιατι και οι 2 μου αρεσουν εξισου,αλλα μην λεμε πως δεν ειναι ουτε καν στην κλαση του ντενιρο ο πατσινο…νταξ,δεν ειναι κριτιριο το αν παιζει παντα παρομοιους ρολους…εδω ο κριστοφερ γουοκεν,δεν παιζει καν παρομοιους ρολους,παντα σχεδον τον ιδιο χαρακτηρα(κακος κτλ)εκανε,αλλα ειναι τεραστιος,παρολα αυτα…ο πατσινο εχει το αβανταζ επισης,πως εχει παιξει και σεξπηρ σε θεατρο,και ειναι απο τους λιγους αμερικανους,που τον κατεχουν τοσο…και οι 4 ειναι τεραστιοι anyway…

De Niro. Για την ερμηνεία στο Cape Fear κυρίως.
Edit:Εκτός απ’αυτούς τους 4,και οι Hopkins,Freeman μετράνε.